Najtrudniej poznać samego siebie

10 cech świadomości

10 cech świadomości

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

10 cech świadomości. Dojście do świadomości nie jest nadludzkim osiągnięciem. Nie musisz jechać na pustynię, do buddyjskich świątyń, do Indii, aby to osiągnąć. I nie jest to także stan doskonałości zarezerwowany dla uprzywilejowanych wybrańców. Nie są to również doświadczenia poza ciałem, wyłączania wszystkich zmysłów, odłączania się od realnego świata. Nie zaszczepi ci tego guru, ani nikt inny. I nie musisz być uczniem ani naśladowcą. Nie musisz być wyznawcą. Nie musisz nic.

10 cech świadomości

10 cech świadomości

1. Jest tylko tu i teraz

Jest tylko obecna scena twojego życia. Aby być uważnym musisz wyjść ze swojej epickiej opowieści o czasie i przestrzeni, przeszłości i przyszłości, żalu i oczekiwaniach, różnych stanów i doświadczeń, z poszukiwania duchowego oświecenia. To wszystko, to bujdy.

Wycisz się i zrelaksuj. Skoncentruj się na tzw „przeszłości„, na tym „czego jeszcze nie ma” – przyszłości. Tych rzeczy nie możesz kontrolować z miejsca, w którym jesteś. Zatem wyjdź z historii życia i daj się ponieść temu, co jest tutaj i teraz. Zainteresuj się potokiem myśli, odczuć, uczuć i impulsów, które dzieją się teraz, w miejscu gdzie jesteś.

To jedyne miejsce, z którego mogą wypłynąć prawdziwe odpowiedzi, ale i doświadczenia i wnioski. Tu i teraz, to nasz prawdziwy dom, poza czasem i przestrzenią. To to, co istnieje, nie jest wymysłem i konfabulacją.

2. Myśli i ich opór kreują cierpienie

Ból to nie problem. Prawdziwym problemem są myśli na jego temat. Gdy rozmyślamy o naszym bólu, cierpieniu, smutku, lękach, złości, przeżywamy poprzednie i przyszłe boleści i stany, znów i znów, bez przerwy. Dajemy temu co nieaktualne i nieprawdziwe energii. I cierpimy. Dostrzec warto, że w ten sposób podsycamy to co jest nieprawdą, bo nie jest tu i teraz.

3. Myśli są bezosobowe

Myśli są neutralne i bezosobowe w świadomości. Niczym dźwięki, pojawiają się i znikają. Nie można ich kontrolować, usunąć ani uciec. Traktujmy je zatem jak dźwięk, nie przywiązując się do nich. Ale postrzegaj je pozytywnie, życzliwie i ciekawością. A nie wyrządzą ci żadnej krzywdy.

4. Myśl nie jest rzeczywistością

Myśli to sugestie, możliwości, pogłoski, propaganda, osądy, głosy, obrazy. Nie próbuj ich zatrzymać, wyciszyć, odpuścić, usunąć, porzucić, ale też kontrolować. Pozwól im przelatywać, ale się nad nimi nie skupiaj. Jeśli zauważasz myśli, ale się do nich nie przywiązujesz, nie jesteś ich niewolnikiem. Nie określają cię. To tylko myśli. Jak zechcesz, zawsze możesz powiedzieć, „Nie wierzę tej myśli”. I odejdzie.

5. Ćwicz świadomy oddech

Gdy dopadną cię myśli, strach i panika, postaraj się skupić na oddechu. Świadomym głębokim oddechu. Wypełnij niewygodne miejsce w ciele tlenem i ciepłem. Niczego nie uzdrawiaj, ale puść /zapomnij/. Pomoże ci w tym głęboki, świadomy oddech. Wdech – wydech.

6. Istotna jest akceptacja

Traktuj wszystko tak, jakby zawsze było w twoim życiu. Znika wówczas presja czasu.  Jest tu i teraz. Przyjmij wszystko, zauważ i puść. Wszystko to, co się pojawia, jest częścią twojego życia. Zatem zaakceptuj i podążaj dalej.

7. „Zawsze” i „nigdy” to fałsz

Wszystko przemija, zatem nie ma „zawsze” i „nigdy”. Uważaj na słowa, które są kłamstwami i tworzą bezsilność. Nie ma „reszty życia”, nie ma „latami”, nie ma „całego dnia”. Jest tylko TU i TERAZ. Jedyne miejsce mocy. I to temu miejscu masz oddawać swoją energię, nie przeszłości i przyszłości, która jak wiadomo – wyjdzie jak wyjdzie.

8. Celem podróży jest droga

Zbyt często skupiamy się na celu i zapominamy o samej podróży. A takie odłączenie powoduje stres, zniecierpliwienie, rozgoryczenie i ból. A skupić się trzeba na każdym kroku i oddychać, żyć. Poczuć życie w swoim ciele. Cokolwiek robisz – żyjesz.

9. Akceptuj niepowodzenia i potknięcia

Chwila nie ma nic przeciwko, że o niej zapominasz! Zapomnienie to idealne rozwiązanie. Nie ma miejsca docelowego, nie ma sukcesu. Nie popełniasz błędów na swojej drodze, gdyż jest tylko droga.

10. Nie porównuj, nie oceniaj

Nasza wyjątkowość, oryginalność implikuje bezzasadność porównywania do czegokolwiek. Podobnież jest z oceną. Wszyscy jesteśmy wyrazem tej samej świadomości. Gdy porównujesz i oceniasz, dewaluujesz własne unikalne talenty, umiejętności i prawdy, i odłączysz się od teraźniejszego doświadczenia.

PS. Uzdrawianie jest możliwe, gdy mówisz „TAK” w każdej chwili. Zaufaj i uwierz, bo to jest motor przemian. – August Witti

_________
#Swiadomosc

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Translate »
idź do góry