10 ćwiczeń oka proroka

10 ćwiczeń oka proroka

w oświecenie/zdrowotnie

10 ćwiczeń oka proroka. Ciekawe i skuteczne ćwiczenia tybetańskie, które dosyć często wykonujemy bezwiednie, ponieważ są tak skuteczne, że aż naturalne. Podaję jako ciekawostkę, bo przecież ćwiczyć nie będziecie, bo komu by się chciało, mimo iż chodzi o ciało?

10 ćwiczeń oka proroka:

 1. 10 ćwiczeń oka prorokaMasaż: przytul dłonie do uszu tak, aby kciuki przylegały do głowy tuż za uszami. Ściśniętymi palcami dłoni wykonaj 30 ruchów od góry w dół tak, aby palce wskazujące poruszały się po małżowinach uszu. Skoncentruj się i zamknij oczy.
  Działanie: zapobiega tworzeniu się zmarszczek, wzmacnia działanie nerwu twarzowego, wzmaga cyrkulację krwi w okolicy skroni oraz wzmacnia zęby.
 2. Masaż: dłoń prawej ręki połóż na czoło, lewą rękę na prawą i poruszaj prawą ręką w prawo i w lewo po 20 razy tak, by mały palec poruszał się nad brwią.
  Działanie: wzmaga cyrkulację krwi w głowie, znikają bóle i zawroty głowy.
 3. Masaż: tylną stroną zgiętych kciuków masuj 15 razy każde oko.
  Działanie: zapobiega wszelkim schorzeniom oczu, uspakaja system nerwowy.
 4. Masaż: obejmując dłońmi obu rąk na przemian, masuj tarczycę 20 razy.
  Działanie: polepsza przemianę materii i pracę organów wewnętrznych.
 5. Masaż: prawą dłoń połóż na brzuch, lewą rękę na prawą i wykonuj masaż ruchami okrężnymi w kierunku ruchu wskazówek zegara 20 razy w taki sposób, ażeby brzuch przemieszczał się z góry na dół; osiąga się to odpowiednim ustawieniem dłoni.
  Działanie: polepsza cyrkulację krwi w okolicy brzucha, wzmaga wchłanianie pożywienia i pracę jelit.
 6. Masaż: leżąc na plecach wciągaj jak najmocniej brzuch do kręgosłupa i wypychaj go 20 razy i powtarzaj 2-3 razy w ciągu dnia.
  Działanie: usuwa zjawisko zastoju żółci i krwi oraz wzmaga ruch limfy. Pomaga pozbyć się nadwagi. Wpływa korzystnie na schorzenia wątroby i przewodu trawiennego.
 7. Masaż: leżąc na plecach zginaj raptownie najpierw prawą, a potem lewą nogę w stawie kolanowym i podciągaj ją do piersi. Staraj się równocześnie kopnąć piętą w pośladek, po czym wyprostuj nogę i połóż. Powtarzaj 30 razy.
  Działanie: masuje nie tylko organów wewnętrznych, także gruczoły wydzielania wewnętrznego, ponieważ wzmacnia mięśnie brzucha.
 8. Masaż: siedząc, opuść nogi na podłogę. Lewą nogę połóż na kolano prawej i prawą dłonią masuj wklęsłą część lewej stopy 20 razy. Powtórz to samo z prawą stopą.
  Działanie: reguluje pracę serca, leczy choroby stawów.
 9. Masaż: siedząc, ustaw ręce jak do modlitwy, położyć na karku i masuj kark 10 razy przy głowie odchylonej w tył.
  Działanie: wzmaga krwiobieg w dużych naczynia krwionośnych głowy, ruch płynu mózgowo-rdzeniowego, korzystny wpływ na stan piersi i szyi.
 10. Masaż: siedząc, przyłóż ściśle dłonie do uszu i bębnij opuszkami palców obu rąk kolejno wielokrotnie po karku.
  Działanie: zmniejsza szum w uszach, leczy bóle głowy, pobudza tylną część kory mózgowej, zapobiega głuchocie.

PS. Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.

________
#Zdrowie