Najtrudniej poznać samego siebie

10 prawd świadomości

10 prawd świadomości

w kwantowo/prawdziwie/zdrowotnie

10 prawd świadomości. Podążając ścieżką oświecenia każdy z nas posiłkuje się jakimiś wskazówkami. Mamy odrzucić schematy, ale na ich miejsce trzeba coś „wgrać” /włożyć/. Oto kilka podpowiedzi, stwierdzeń, czy jak tam chcecie to nazwać :). Czy trafnych, przekonajcie się sami. Przedstawiam zatem rzeczone.

10 prawd świadomości

10 prawd świadomości

Poszerzona świadomość nie przychodzi sama i nie spada z nieba. Owszem, wzrasta rezonans Ziemii, rzeczywistość i jej poznawanie przyspieszają, ale tak czy siak oświecenie człowieka już obudzonego wymaga od niego nakładu pracy, starań i ćwiczeń umysłu. Nic samo się nie dzieje. Zatem spróbujmy to ułatwić i co nieco podpowiedzieć.

10 prawd świadomości – Obserwacja:

  1. Wszystko we wszechświecie jest jednością. Każda, nawet najmniejsza część tegoż wszechświata, zawiera pełną informację o nim. Każda, nawet najmniejsza cząstka tego wszechświata jest jak kawałek lustra, odbijającego całość. Zrozumienie tej istoty poszerza naszą świadomość, ale i daje nam pokorę wobec innych.
  2. Prawdę poznajesz, obserwując siebie. Obserwacja odbywa się z zewnątrz i jest spostrzeżeniem istoty rzeczy. Nie jest ona bierna, gdyż nie było by wówczas kreacji. Świat wokół ciebie jest taki jaki ty jesteś w środku. Jeżeli jesteś zły, nieuczciwy, egoistyczny i samolubny, taki właśnie jest świat, w którym się obracasz. I odwrotnie, dobroć, miłość, pozytywne myślenie, empatia przyciągają tożsame zjawiska wokół. Każdy akt woli człowieka jest aktem twórczym.
  3. Każdy z nas posiada nieograniczoną moc kreacji. Zasada „mówisz i masz”, o ile wesprzesz ją wolą, działaniem, wiarą i słowem tworzy rzeczywistość jakiej oczekujesz i jaką chcesz. Możesz budować, kreować, uzdrawiać i tworzyć, możesz też niszczyć, według woli.
  4. Człowiek modeluje świat swoim umysłem. Wszystko co wokół jest ze sobą powiązane. Uczucia określają zdolności kreacji i możliwość osiągnięcia celu. Miłość buduje, nienawiść niszczy. By kreować, musisz oczyścić swoje wnętrze, uspokoić je i uduchowić.
  5. Jedyną prawdziwą formą istnienia jest teraźniejszość. Nie wczoraj, nie jutro, ale dokładnie ten moment. Nie planuj, nie wspominaj, przede wszystkim nie wypominaj, działaj, a wszystko potoczy się tak jak chcesz.
  6. Wszystko co robisz ma wpływ na tworzoną rzeczywistość. Niszczenie bądź ignorancja i brak działania również. Twój świat jest dokładnie taki jak ty. Ani lepszy, ani gorszy, tylko dokładnie taki sam.
  7. Każdy może zmienić wszystko wokół siebie. Ludzie o podobnym nastawieniu, wiedzy, zachowaniu i myśleniu przyciągają się wzajemnie. Nazywamy to rezonansem – rezonują ze sobą. Zło przyciąga zło, dobro przyciąga dobro. Od ciebie zależy co dla ciebie jest istotne.
  8. Każda forma na Ziemii to byt, kreacja. Nie ma znaczenia czy jest to człowiek, zwierzę, roślina czy rzecz. Wszystko składa się z tych samych elementów, cząstek i każda z nich zawiera pełną informację o całości.
  9. Każde działanie człowieka /kreacja/ jest uzależnione od jego przekonań, poglądów i wiary. Ale wszystko jesteśmy w stanie zmienić, o ile taka zmiana jest konieczna dla naszego szczęścia i zgodna z naszą wolą.
  10. Człowiek staje się oświecony, ma wyższą świadomość, gdy jest szczęśliwy. Wie co to miłość, radość, bogactwo i zdrowie. Nikt kto nie posiada wszystkich tych cech, nie doznał jeszcze oświecenia, niestety. Każdy natomiast ma szansę to osiągnąć. Sam decydujesz i stanowisz o tym czy chcesz i co chcesz.

10 prawd świadomości – Podsumowanie:

To trudne zagadnienia i syzyfowa praca, ale warto spróbować, gdyż istota ludzka szczęśliwa i spełniona ma wszelkie podstawy do tego, aby osiągnąć wszystko co do jej pełnego istnienia jest potrzebne. Wyzbycie się strachu, złości, agresji przybliża nas do celu. A celem jest pełne współistnienie z czystą świadomością, na każdym etapie naszego istnienia. Ile tych etapów będzie, zależy tylko od nas samych, gdyż każdy z nas musi sam przejść tę drogę i dojść do wniosku współistnienia w jedności. Każda molekuła i każdy atom posiada indywidualną świadomość. Ta zaś indywidualna świadomość składa się na świadomość zbiorczą.

Rozwój świadomości to rozwój na wszystkich poziomach, łącznie ze świadomością globalną, wszechobecną. Poprzez rozwijanie własnej świadomości, rozwijamy świadomość świata i wprowadzamy wszelkie zmiany zgodne z naszą wolą. Uświadomienie sobie tego nie jest łatwe, ale jak już raz obierzemy drogę świadomości i dobra, nigdy z niej nie zejdziemy. A to czego uczy się pojedynczy człowiek /każdy z nas/ brnąc w wyższą świadomość, uzdrawia, oczyszcza i przenosi się, budząc innych oraz cały świat wokół.

PS. Z pustego i Salomon nie naleje.

___________
#Swiadomosc

najnowsze z kwantowo

Zmiana rzeczywistości

Zmiana rzeczywistości. Każdy kreuje własne życie. Wielu robi to już świadomie, ale

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Translate »
idź do góry