10 sposobów na zdobycie supermocy

10 sposobów na zdobycie supermocy

w pomysłowo/prawdziwie/świadomie

10 sposobów na zdobycie supermocy. Te tzw. supermoce ma każdy człowiek. Każdy rodzi się bowiem wyposażony w pewne moce, poprzez swoją własną nieśmiertelną świadomość oraz zapis komórkowy, który mamy w spadku po antenatach. Jeśli ktoś z antenatów posiadał jakieś wybitne moce, jest wielkie prawdopodobieństwo, że i my je posiadamy. Kilka prostych wskazówek może sprawić, że odkryjesz te moce i niechybnie dokonasz nieprawdopodobnych czynów, bez zakładania peleryny.

10 sposobów na zdobycie supermocy10 sposobów na zdobycie supermocy

Każdy z nas ma pewne predyspozycje. Nie ma nic w tym dziwnego, skoro nasze komórki pamiętają historię naszych rodów od zarania. Wystarczy odkryć to, czym charakteryzował się ród, albo odkryć, wyćwiczyć i zaprezentować swoje własne moce. Każdy z nas ma jakieś hobby, a nawet jeśli nie, to po prostu się nad tym nie zastanawiał i nie odkrył w sobie. Życie często nas zaskakuje tym, że mamy do czegoś łatwość. Ta łatwość to zdolność, a ta zdolność to nasza moc, która rozwijana, staje się „nadprzyrodzona”.

Jest wiele przypadków, które znamy, gdzie ludzie robią rzeczy nieprawdopodobne, wręcz niemożliwe, albo spektakularne. Skąd się to bierze? Ano trzeba się dobrze rozglądnąć, być uważnym, popatrzyć na siebie niejako z poza – świadomie. Dostrzec co nam łatwo przychodzi, a co trudniej. W zasadzie wystarczyłoby się zająć rozwojem tego co jest w nas, co mamy wrodzone, aby odmienić swoje życie, stać się szczęśliwym i spełnionym. A przede wszystkim nie pracować. Z mocami jest jak z miłością, moc jest niepodzielna i implikuje szczęście. Ale trzeba je najpierw odkryć i rozwinąć, a raczej zaadoptować do siebie.

1) Odkryj super kreatywność:

Relaksacja /np. ciepły prysznic/ wspomaga odkrycia. Zrelaksowany umysł jest spokojny /fale alfa/, wówczas bardziej prawdopodobne staje się odkrycie strumienia skojarzeń. Wymaga to skierowania uwagi do wewnątrz siebie. To pozwala nam wykryć połączenia, które prowadzą do wyobrażeń, wizualizacji, wewnętrznego oglądu. A stąd już do realizacji króciutka droga. Każde istotne działanie najpierw musimy rozważyć.

2) Dodaj nowe nawyki:

Zaobserwujmy co dają dobre nawyki i które z nich chcemy rozwijać w sobie. Zastanówmy się wnikliwie, czy istnieje sposób na ułatwienie przyswojenia tego istotnego dla nas nawyku. Na pewno trzeba to sobie głośno przypominać, przynajmniej na początku, aż podświadomość się nauczy. Jeśli zaś chodzi o pozbycie się złego nawyku, wystarczy zwiększać czas potrzebny do jego zainicjowania, np. co dnia o 20 sekund więcej. Chodzi o utrudnienie nawyku. Nasza podświadomość z czasem wybierze to, co łatwiejsze.

3) Zwiększ siłę woli:

Najłatwiejszy sposób na zwiększenie siły woli to posiłek, przekąska lub słodycz. Cukier zapewnia szybki zastrzyk energii. Ten moment należy wykorzystać do zainicjowania działania. Później co prawda następuje spadek, ale my już jesteśmy wdrożeni. Najlepszymi przekąskami energetycznymi są białka, gdyż są spalane przez dłuższy czas.

4) Zmniejsz stres:

Stresu natychmiastowo pozbywamy się wychodząc na łono natury. Natury – nie betonu. Chodzi tutaj o zieleń. To kolor antystresowy i tak odczytywany jest przez nasze mózgi. Zieleń przyrody, pogoda, jasne niebo, to wszystko zmniejsza nasz stres. Wówczas robimy kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt /wedle uznania/ świadomych wdechów /wdech – wydech/, a jeszcze lepiej z dodatkiem ruchu /yoga, tai chi/.

5) Ucz się lepiej:

Zawsze gdy się uczymy, robimy podsumowanie. Pisanie podsumowań skraca o połowę czas zapamiętywania. Czytanie wielokrotnie /pasywne/ pozwala również na szybsze przyswojenie. Dobrym sposobem jest napisanie streszczenia, opisanie projektu, narysowanie etc., gdyż zmusza nas do ustalenia kluczowych punktów oraz do przetworzenia i uporządkowania pomysłów tak, aby miały sens.

6) Kontruj swój umysł:

Postaraj się połączyć z innymi, z uwagi na „podobieństwo”. Duże grono znajomych o podobnych pasjach zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś nam pomoże w ich realizacji lub coś doradzi. Mamy tzw. erę „połączeń ponad podziałami”. Połączmy się zatem. Uważać tylko należy na sprzedawców, którzy celowo udają podobieństwa, aby na nas wpłynąć.

7) Bądź bardziej dynamiczny:

Dynamiczność wiąże się bezpośrednio ze świadomością. Dostrzegamy po prostu, że działanie z rozwagą i uważnością ubogaca nasze życie, a brak działania – odwrotnie. Wybór jest prosty.

8) Bądź lepszym człowiekiem:

To bynajmniej nie farmazony, tylko sprawdzone fakty. Doskonalenie się podnosi naszą wartość w naszych oczach. Po prostu rośniemy. Zmiana nawyków łatwa nie jest, ale poprawia naszą samoocenę, co jest warte grzechu. Pomocne staje się przebywanie w grupie społecznej, która ułatwia nam zmianę. W Polsce się mawia „z kim przestajesz, takim się stajesz”. Ochlastać się trzeba.

9) Zyskaj pewność siebie:

To co super hero musi mieć! Przypominaj sobie zwycięstwa i dąż do następnych. Akt uświadomienia sobie, że nie jesteśmy zdefiniowani przez jeden wymiar często pomaga w ograniczeniu zmartwień i negatywnych myśli. Dobrze jest myśleć o sobie z wielu perspektyw, aby uniknąć stresu.

10) Zwiększ swoje super moce:

Bycie zmęczonym utrudnia bycie szczęśliwym. Tzw. „przespanie się z tematem” ułatwia podejmowanie decyzji. Pomaga też w realizacji celów. Brak snu zwiększa zachorowania i drażliwość. Zatem śpijmy smacznie.

11 /bonus/ Zwiększaj moc kochania:

Stanie się właścicielem i przyjacielem czworonoga pozwala nam kultywować miłość. Codzienne rytuały przytulania, pieszczot i zabaw służą temu celowi /by coraz bardziej napełniać się miłością/. Często bowiem okazuje się, że to właśnie tej miłości nam brakuje. Miłość pielęgnowana wzrasta nieskończenie i niepodzielnie, a to jest ten stan najwyższej świadomości. Zatem do dzieła!

10 sposobów na zdobycie supermocy – Podsumowanie:

Fajnie mieć super moce. Jeszcze fajniej je rozwijać, bo nigdy się nie ma tego dosyć.

PS. Jeśli rozwój jest taki fajny, to bycie super hero jest zajebiste. – August Witti

_______________
#ZdobycieSupermocy