10 sposobów na zdrowie psychiczne

10 sposobów na zdrowie psychiczne

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

10 sposobów na zdrowie psychiczne. Wszystkie nasze bóle i choroby to wynik naszego myślenia, czyli de facto dolegliwość psychiczna. To ten niski stan naszej psychiki pozwala mieć wątpliwościom, rozterkom i żalom do nas dostęp. Silny organizm broni się sam. Niski stan emocjonalny prowadzi do niskich wibracji, a te zaś do wewnętrznych konfliktów, które przejawiają się w stanach gorszego samopoczucia. Możemy jednak zaradzić wielu chorobliwym i bolesnym sytuacją stosując higienę myśli. Wszelki odwrócenie uwagi od problemów, pozwala je rozwiać lub zwyczajnie osłabić. Pamiętanie o własnym zdrowiu i potrzebach organizmu, to właśnie świadomość w praktyce. Nic co nam nie służy, nie leży w naszym żywotnym interesie. Zatem czas to zmienić.

10 sposobów na zdrowie psychiczne 10 sposobów na zdrowie psychiczne

1. Oddech /natlenienie/

To, że oddech jest podstawą zdrowia psychicznego to w miarę pojęte. Oddychamy – żyjemy. Jednak wszystko wskazuje na to, ze mało kto właściwie oddycha. Z powodów oczywistych, gdyż oddychanie mamy w standardzie, oddech jest dla nas mało istotny. Nie zastanawiamy się nad nim. Natomiast najlepsze medytacje zasadzają się na głębokim oddechu. Tak głębokim na ile to możliwe. Ten oddech ma za zadanie dotrzeć fizycznie wszędzie do naszego wnętrza. To on sprawia lepsze samopoczucie, uspokojenie, wyrównanie pracy organizmu i ogólną poprawę samopoczucia.

2. Picie wody

Mowa tutaj o czystej wodzie, bez zanieczyszczeń. Nawodnienie organizmu jest równie istotne jak oddech. Nasz organizm w 95% składa się z wody i woda ma sposobność opłukiwać nasze ciało z zewnątrz, ale i wewnątrz. Woda po prostu wypłukuje, a że jest to nasza domena, to wypłukuje wszystko co nieodpowiednie dla naszego organizmu. Picie wody w dużych ilościach dziennie ma możliwość uzdrowienia, oczyszczenia i właśnie wypłukiwania toksyn i nie tylko. A wypłukuje wszystko co nienaturalne w naszym organizmie.

3. Uziemienie

Wielu nie rozumie uziemienia i nie wie dokładnie jak stosować. Uziemienie to zwykłe połączenie z przyrodą: ziemią, roślinnością, podłożem. To powoduje odpływ złej nagromadzonej energii z naszego organizmu. Nadmiar tej energii objawia się często iskrzeniem. Kontakt z ziemią daje nam możliwość odpływu stresu i nagromadzonych emocji, im dłuższy tym mocniejszy.

4. Ćwiczenia i rozciąganie

Ćwiczenia fizyczne są często stosowane jako terapia w problemach psychicznych i braku pozytywnego myślenia. Nie chodzi tutaj o intensywność, a raczej wykształcenie nawyku, który pozwala nam wyzbyć się nagromadzonej złej energii i stresu. Zatem ćwiczenia powinny mam towarzyszyć zawsze gdy ciało i umysł odczuwa zdrętwienie.

5. Medytacja

Medytacja to wyciszenie całego organizmu bezmyślną. Skupiamy się wówczas na oddechu i dotarciu własną energią do wszystkich istotnych części organizmu. Wpompowywanie i wyrzut powietrza pomaga osiągnąć ten stan.

6. Prowadzenie dziennika

Zapisywanie codziennych doświadczeń, myśli i uczuć jest niezwykle terapeutyczne. Ta metoda skuteczna jest też przy odpuszczaniu. Napisanie listu do osoby do której odczuwamy żal, a następnie wyrzucenie go /spalenie/ znacznie pomaga w radzeniu sobie z emocjami i lękami. Nie należy wówczas ograniczać się ze słownictwem i inwektywami. Piszemy wszystko co nam przychodzi do głowy odnośnie tej osoby. I palimy. Dziennik natomiast piszemy dla podświadomości.

7. Czytanie

Czytanie jak się okazuje jest niezwykle korzystną czynnością, która wzbogaca nasz umysł i go wycisza. Nie ma znaczenia jakie książki czytasz, czy fikcję, literaturę faktu, czy beletrystykę. Czytanie wyłącza myślenie i to jest ta zaleta. Nadmiar myśli zawsze prowadzi nas ku chorobie.

8. Prace ogrodowe

To wspaniały sposób na ruch, świeże powietrze, słońce i uziemienie. To wszystko sprawia, że nasze zdrowie psychiczne wzrasta. Ponadto w ogrodnictwie można znaleźć wiele przyjemności, nie tylko spowodowanych samą czynnością, ale obcowaniem z naturą, która wprowadza w nas spokój. Oddziaływanie zróżnicowanego zielonego koloru przyrody, ma bardzo istotny terapeutyczny wpływ na naszą psychikę.

9. Joga i techniki kwantowe

Techniki kwantowe i ćwiczenia oddechowo-ruchowe, są wręcz zalecane dla zdrowia psychicznego, podobnie jak pozostałe techniki kwantowe.

10. Czas wolny dla siebie

Odpoczynek, przerwa, czas wolny, są bardzo istotne. Pozwalamy organizmowi odpocząć, ale także odpoczywa nasza psychika, co bardzo istotne. To nie jest czas stracony, nawet w postaci snu. Sen to najlepsze lekarstwo na wszelkie dolegliwości.

PS. Zdrowie psychiczne i spokój, to zdrowie w ogólności, które prowadzi nas do szczęścia. – August Witti

______________
#ZdrowiePsychiczne