Najtrudniej poznać samego siebie

10 sposobów podniesienia poziomu tlenu

10 sposobów podniesienia poziomu tlenu

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

10 sposobów podniesienia poziomu tlenu. Brak prawidłowego dotlenienia narządów może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Stan, w którym tlen nie jest prawidłowo rozprowadzany po komórkach organizmu, nazywany jest hipoksją. Hipoksja to niedobór tlenu rozprowadzanego po organizmie względem zapotrzebowania na niego, z powodu niedoboru tlenu we krwi. Wraz z rozpędzaniem się pandemii rośnie zapotrzebowanie na tlen, który stanowi podstawę leczenia COVID-19.

10 sposobów podniesienia poziomu tlenu10 sposobów podniesienia poziomu tlenu

Wraz z wzrostem technicyzacji, stałą i bezwzględną wycinką drzew i niszczeniem przyrody, wzrostem stresu poprzez nadmiar informacyjny, chemtrails, spada zawartość tleny w atmosferze. Wygląda jakby zmieniane było oblicze naszej planety do przyjęcia zupełnie inaczej oddychających istot. Mam nadzieję, że jest to jednak głupota ludzka. Brak tlenu natomiast powoduje w naszych organizmach hipoksję, która powoduje przestawienie metabolizmu naszych komórek na procesy beztlenowe, skutkiem tego jest produkcja kwasu mlekowego, co doprowadza do kwasicy, czyli obniżenia pH w komórkach.

Jeśli stan ten w porę nie zostanie wyrównany i nie zostanie kwas mlekowy usunięty z komórek, może dojść do śmierci komórki. Jeśli zaś umrze zbyt wiele naszych komórek, dojdzie do niewydolności narządowej, a w ciężkich stanach zgonu. Najbardziej charakterystycznym objawem jest sinica centralna, czyli niebieskawe zabarwienie ust, języka i błon śluzowych, występuje ona, gdy ilość nieutlenowanej hemoglobiny we krwi tętniczej wynosi więcej niż 5%.

Inne dolegliwości wynikają z niedoboru tlenu w ośrodkowym układzie nerwowym, to: bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zmęczenie, senność, duszności i chorób serca czy płuc. Przyspieszone bicie serca oraz przyspieszenie oddychania są próbą skompensowania niedoboru tlenu przez organizm. Jeżeli jedna porcja krwi zawiera za mało tlenu, dostarczana ona jest częściej, aby pokryć zapotrzebowanie. Podobnie jest z oddechem, jeśli jeden nie zapewnia odpowiedniej ilości tlenu, organizm wykonuje ich więcej, aby sumaryczna ilość dostarczonego tlenu była stała.

Długotrwała hipoksja prowadzi do nadciśnienia płucnego i niewydolności serca spowodowanego jego przeciążeniem. Innym objawem, są palce pałeczkowate, w których w wyniku niedoboru tlenu dochodzi do przerostu tkanki łącznej palców. Nie mam pojęcia co przyświeca ludziom niszczącym naszą planetę, głównie wycinką drzew, ale prowadzi to tylko w jednym kierunku. Noszenie maseczek i pozostawanie w zamkniętym domu w pełnej ludzkiej obsadzie, wcale nam w tym nie pomaga, a wręcz przeciwnie.

10 pomysłów na proste zwiększenie poziom tlenu w organizmie:

 1. Wietrzenie pomieszczeń.
  Świeże powietrze dostarczy dodatkowy tlen do twojego domu. Jeśli zaś mieszkasz w smogu, rozważ inwestycję w system filtracji powietrza.
 2. Sadzenie drzewa i rośliny w swoim otoczeniu.
  Rośliny pobierają dwutlenek węgla, który wydychają ludzie i wydalają tlen potrzebny nam ludziom do życia.
 3. Nie aromatyzuj pomieszczeń.
  Wiele świec zapachowych wypełnionych jest chemikaliami, a kadzidełka zawierają substancje rakotwórcze. Lepiej palić jest naturalne świece z wosku pszczelego lub zioła np. szałwię białą.
 4. Wykonuj ćwiczenia.
  W wykonywaniu ćwiczeń nie chodzi o masę mięśniową, ale o szybszy i głębszy oddech. Nawet niewielka ilość ćwiczeń pomaga poprawić zdolność oddychania, ponieważ tempo oddychania wzrasta i pogłębia się, a płuca mogą wchłonąć więcej tlenu.
 5. Zwiększ spożycie wody.
  Woda stanowi ok. 95% naszego organizmu. Ponadto składa się także z tlenu. Zwiększając jej spożycie, zwiększamy ilość tlenu w naszym organizmie.
 6. Jedz świeże warzywa i owoce.
  Spożywanie dużej ilości świeżych, surowych warzyw i owoców, jak również soków korzystnie wpływa na nasz organizm dostarczając nam witamin i minerałów, które organizm wykorzystuje do wchłaniania i przyswajania tlenu.
 7. Medytuj.
  Właściwa medytacja to spokojne siedzenie, skupienie się na oddychaniu. Głębokie oddychanie przez kilka minut może znacznie pomóc w zmniejszeniu stresu i poprawie spożycia tlenu.
 8. Jedz pokarmy bogate w żelazo.
  Wiele naszych pokarmów może naturalnie poprawić poziom tlenu w naszej krwi. Są to produkty bogate w żelazo, takie jak mięso, drób, ryby, rośliny strączkowe i zielone warzywa liściaste. Poprawiają one niedobór żelaza, co z kolei poprawia poziom tlenu we krwi.
 9. Usuń sól z jadłospisu.
  Dieta uboga w sól może prowadzić do zwiększonego natlenienia nerek i krwi.
 10. Jedz zielone surowe jedzenie.
  Pokarmy bogate w tlen mogą w naturalny sposób zwiększyć poziom tlenu we krwi. Jedz zatem więcej zielonych warzyw, takich jak jarmuż, brokuły i seler, aby zwiększyć poziom tlenu.

PS. Oddech to życie. – August Witti

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to
Translate »
idź do góry