Najtrudniej poznać samego siebie

10 zasad dobrego związku

10 zasad dobrego związku

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Nie od dzisiaj wiadomo, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Nie od dzisiaj też wiadomo, że sama różnica fizjonomii i myślenia, utrudnia komunikację. Dobra komunikacja międzyludzka powinna odbywać się z serca i jest to dosyć istotna umiejętność, którą wszyscy możemy rozwijać i doskonalić. Oto kilka cennych wskazówek, jak komunikować się w związku.

10 zasad dobrego związku.

10 zasad dobrego związkuByłbym kłamcą gdybym powiedział, że komunikacja zawsze mi się udaje i dobrze wychodzi. To trudna sztuka, ale możliwa, poza tym świadomi ludzie z wyboru pozostający w związku, powinni dostrzec potencjał dobrej komunikacji i zobligowani są wdrażać ją w życie. Bo przecież kierujemy się bezwarunkową miłością. Co nie? Chęć dobrej komunikacji jest w nas, tylko czasem przeszkadza w tym ego jednej, albo drugiej strony.

Pierwszą z zasad jest zamysł dobrego połączenia. Dążąc do szacunku i współczucia w komunikacji, aby każda ze stron mogła wyrazić siebie, być słyszanym i rozumianym uwierz, że komunikacja was dwojga jest ważniejsza i pełniejsza niż bycie idywidualistą. Połączenie komunikacyjne musi być nawiązane w stanie otwartym, ze zwróceniem uwagi na to, co jest ważne dla drugiej osoby, ale i dla siebie. Ta postawa wymaga otwartości, ale i bezemocjonalności.

Druga zasada to umiejętność większego słuchania niż mówienia, zwłaszcza do swoich myśli. Słuchanie jak się okazuje jest kluczem do zdrowego związku. Kiedy nasza uwaga skupia się na naszych własnych myślach i słowach, nie słuchamy drugiej osoby i tu właśnie zaczyna się problem. Uważne słuchanie to bezpośrednie wejście w świat drugiej osoby, chęć zrozumienia, nawet jeśli nie zgadzamy się z tym, co mówi ta druga osoba.

Trzecia z zasad to chęć zrozumienia tego co mówi partner. Gdy interlokutor czuje, że rozumiemy jego słowa, sam chętnie przyjmuje postawę zrozumienia nas samych. Zrozumienie wymaga wielkoduszności, szacunku, samokontroli, współczucia i cierpliwości – co bywa trudne, ale nie niemożliwe. Poza tym trud cechy te sprawiają tylko na początku. W dalszej części komunikacji intuicyjnie wyczuwamy, że to co robimy jest dobre i nam sprzyja. Tym samym dążymy do zrozumienia poprzez uważne wysłuchanie.

Kolejna zasada wiąże się z faktem, że wszystko, co wyrażamy jest ukrytą potrzebą, tęsknotą lub wartością dla nas. Te potrzeby są istotne do odblokowania wzajemnego zrozumienia, ale nie możemy ich manifestować w sposób obwiniający czy osądzający innych. Ważna tutaj jest delikatność, sugestia zmian i naprowadzanie partnera. Wiele z tego co mówimy musi zakiełkować w świadomości drugiej osoby, zatem dajmy jej czas, nie wprowadzając dalszych, niejednokrotnie błędnych i sprzecznych informacji.

Istotna jest tutaj empatia. Ludzie podświadomie cenią sobie bardzo empatię, bardziej niż cokolwiek innego, dlatego też to uczucie jest ważne w komunikacji. Należy też wziąć odpowiedzialność za swoje uczucia, a już na pewno za słowa. Nasze uczucia są stymulowane przez to, co się dzieje, np. gdy druga osoba nie zrobiła tego, co zapowiadała, że zrobi. Zanim ją osądzimy, zastanówmy się i poczujmy, czy coś jej nie przeszkodziło. Generalnie narzekanie nie sprzyja komunikacji w związku, więc starajmy się wyrażać opinię bezemocjonalnie. Jako stwierdzenie, a nie zarzut. Ale też druga osoba musi się wyzbyć poczucia winy. Tu nie chodzi o winę, a o zrozumienie.

Gdy jesteśmy poddani emocjom, np. zdenerwowanie, zwykle interpretujemy to, co się stało, ale niestety błędnie opisując. Zacznijmy zatem rozmowę od omówienia sytuacji w neutralny, dokładny sposób, wolny od osądów lub winy. Przygotujmy się również na usłyszenie słowa “Nie”. Możliwe, że coś innego jest ważne dla drugiej osoby, ma ona w tej chwili inną potrzebę lub wartość. “Nie” może występować tutaj jako zakamuflowana prośba o zmianę, lub jedynie małą korektę.

Skorzystaj z telepatii i intuicji, bo nie wszystko da się wyrazić słowami. Bądź spostrzegawczy i uważny. To co jest w naszym sercu i umyśle, wyraża się poprzez ciało, mimikę, ton głosu, wibracje. A to z kolei jest intuicyjnie odbierane i rozumiane przez innych. Dostrzec należy czy wypowiadane słowa są w harmonii z tymi subtelnymi elementami i dopiero wówczas starać się to co mówi druga osoba zrozumieć. W większości wypadków lepiej zmilczeć niż gadać i wykonać przyjazny gest nić być obojętnym. Tak czy inaczej – milczenie jest złotem 😀 .

PS. Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz.

_________
#Komunikacja

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry