Najtrudniej poznać samego siebie

1000 butów na szyi - rebelia 1

1000 butów na szyi – rebelia

w filozoficznie/patriotycznie/polsko

Powstanie, rebelia, dawniej insurekcja to zbrojne wystąpienie ludności państwa, miasta lub pewnego obszaru, skierowane przeciw dotychczasowej władzy lub władzy okupacyjnej. Dążność do uzyskania niepodległości państwa, autonomii lub przyłączenia, ale także wyraz protestu przeciw władzy lub klasie posiadającej. Powstanie połączone ze zmianą struktury gospodarczej i własnościowej to rewolucja, ale mając …

1000 butów na szyi – rebelia jest gwarantowana.

patriota1Nie można, mając na karku XXI wiek, nowoczesną technologię komunikacji i co więcej, nieograniczony dostęp do informacji, dać się manipulować, ogłupiać i kontrolować. Dotarliśmy do smutnego okresu w naszej historii, a mianowicie większościowej zdrady państwa przez władze ustawodawcze. Owszem, zdarzało się to już wcześniej – magnaci, awanturnicy i partiokracja /oligarchowie/ dążyli do wyprzedania i podziału Polski, ale nie było to aż tak zaawansowane, jawne i skandaliczne. Chociaż spoglądając na co poniektórych współrodaków, mam wrażenie, że oni dalej żyją jak za króla Ćwieczka i ni w ząb nie rozumieją dobrodziejstw współczesnego świata, ba, są tak zacofani, że cały świat się z tego śmieje. To właśnie ci ludzie stanowią elektorat złodziei, barbarzyńców i notorycznych kłamców. No cóż, trudno głupiemu zrozumieć świat i jeszcze trudniej pojąć rzeczywistość, ale mam nadzieję, że wszyscy Ci światli i rozumni internetowi poszukiwacze, przekażą pocztą pantoflową swą wcale nie tajemną wiedzę i mainstreamowo zakazane informacje. Że zdejmą tym nieporadnym i mało rozumnym zasłonę z oczu. Odsłonią przed nimi prawdę i rzeczywistość tak chętnie skrywaną.

Rozumiem wszystkich tych, którzy dostatnio żyli w poprzednim układzie, rozumiem ich ból i dyskomfort, gdy przyjdzie im się rozliczyć z tego co ich rodzice zagrabili i sprzeniewierzyli, ale marazm nie może trwać wiecznie, musi nastąpić rebelia. Nasz wspaniały kraj to olbrzymie bogactwo ziemi, terenu i usytuowania, niesamowity potencjał dostatku, pod warunkiem, że pozostanie w naszych polskich rękach, że nikt nie połasi się na sprzedaż za bezcen, tego, co ta ziemia daje. Blokowiska i oszołomy nie rozumieją co to jest mieć ziemię, żyć na własnej ziemi, cieszyć się jej ziemiopłodem, kochać ziemię. Nie, nie jestem rolnikiem, nie jestem gospodarzem, jestem człowiekiem światłym od pokoleń i znam wartość ziemi z doświadczenia, wiedzy i zamiłowania. Znam też ludzkie możliwości i okropności różnych ustrojów i wiem, że możemy żyć godnie, dostatnio, nie kradnąc, nie gwałcąc, nie prześladując, bo na to uczciwe i pracowite życie pozwala i pozwoli nam nasza ziemia, ale musimy, my patrioci, stać na jej straży, skoro inni nie mogą, musimy szerzyć i propagować prawdę, skoro inni żyją w kłamstwie. Wiedzieć to poszukiwać, kochać to być usłużnym, zrozumieć – to poznać prawdę. Patrioci to nie idioci – to Polacy z dziada pradziada i piewcy kultury i prawdy o Polsce. Nikt za nas tego nie zrobi.

PS. Patriotyzm to przywiązanie do własnej ojczyzny, to wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć.

Pompatycznie – wiem, ale jak bez 😀 …

_______
#Polska

ostatnie z filozoficznie

kochać siebie

Co to znaczy kochać siebie

To naprawdę intrygujące pytanie “Jak naprawdę kochasz siebie?”. I na szczęście odpowiedź
Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym

W swoim życiu chcemy być szczęśliwi! Ciężko pracujemy nad tym, działamy i
czym jest system

Czym jest system?

System to układ elementów mający określoną strukturę i stanowiący logicznie uporządkowaną całość.
Translate »
idź do góry