Najtrudniej poznać samego siebie

18 praktyk wzbogacenia życia

18 praktyk wzbogacenia życia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

18 praktyk wzbogacenia życia. Wszyscy mamy zasady, których przestrzegamy. Nasze wartości i przekonania są dla nas ważne. Ale rozwój osobisty pcha nas ku motywacji i sukcesowi. Stosując pewne sprawdzone praktyki, budzimy to co w nas uśpione, swoją duchowość. W trakcie samorozwoju pojawiają się w nas cechy, których nie znaliśmy dotąd. A o te cechy warto zabiegać, bo to większy dostęp do życia, prawdy, do zjawisk typu telepatia, jasnowidzenie, intuicja, a i parę naprawdę egzotycznych umiejętności.

18 praktyk wzbogacenia życia18 praktyk wzbogacenia życia

Sporo o tym piszę i dosyć często przypominam, bo odczuwam te zmiany. Są one uwalniające, a jednocześnie potęgujące zrozumienie. Okazuje się bowiem, że te nasze cechy duchowe zmieniają obraz naszego życia na bardziej prawdziwy. Przestajemy widzieć przysłony, a ujawnia się przed nami prawda. To ona, ta prawda, poprawia jakość naszego życia. To ona, otwierając nam oczy, pozwala udoskonalać własną osobę i wprowadzać zmiany na istotnych szczeblach życia. W momencie, gdy mówię o duchowości, w wielu z nas rodzi się sceptycyzm. Ale proszę zauważyć, że człowiek uduchowiony był od początku istnienia. A dopiero ostatnimi czasy zawierzył nauce, pozbywając się z niej duchowości. Ale czy to właściwa droga? Chyba nie!

1. Kochaj więcej

To naprawdę istotne zadanie. Nie chodzi o ludzi czy rzeczy, ale przede wszystkim o siebie. Wiele problemów życiowych wynika z braku miłości własnej, niestety. Kochać więcej oznacza połączyć się z głębszą mądrością, która leży u podstaw twojego istnienia. Jesteś ucieleśnieniem miłości, niezależnie od tego czy jesteś zraniony, czy zdradzony, czy samotny, to zrodziłeś się z miłości. Pozostaw wszystko inne i pamiętaj, że jesteś oceanem miłości. Jesteś kochany, wspaniały, niepowtarzalny i jedyny. Uzmysłów sobie to.

2. Bądź świadomy swoich myśli

Uważaj na swoje myśli i nie pozwól, by cię pochłonęły. Twoje myśli nie mogą siać w tobie zwątpienia i pesymizmu – ot co. W swoich myślach szukaj rozwiązań, a nie zwątpienia i obrazów co może pójść nie tak. Pilnuj swojego pozytywnego nastawienia do wszystkiego. Myśli pozytywne krzepią, a negatywne niszczą. Zatem dbaj o pozytyw myśli.

3. Ćwicz uważność

Wielokrotnie przytaczam jak istotna jest uważność. Uważność zaś zwraca naszą koncentrację na obecną chwilę, a nie na to co było. Oddala nas od przeżywania wszystkiego na nowo. To połączenie z chwilą obecną zamiast bycia ofiarą przeszłości.

4. Podejmij regularne doskonalenie siebie

Zanurz się w inspiracji, pomysłach i wizjach. Jeśli nie bierzesz prysznica, nie myjesz zębów ani nie ćwiczysz, padasz ofiarą destrukcyjnych nawyków i płacisz za to chorobą. Ludzie często mówią, że motywacja nie trwa długo. Kąpiel też nie — dlatego zalecamy ją codziennie.

5. Postawa jest wszystkim

Twoja postawa jest ważniejsza niż twoje poglądy, ponieważ wpływa na to, jak objawiasz się w życiu. Istotą jest pokonywanie wszelkich przeszkód, a nie ciągłe porzucanie, wycofywanie i utyskiwanie. Gdy stajesz się odważny, przezwyciężasz swoje lęki i nie pozwalasz im nadal cię ranić.

6. Służ innym!

Służyć innym możemy swoimi myślami, słowami i czynami. Nie musimy poświęcać wszystkiego, aby służyć. Poświęcając swój czas i zasoby innym, służymy sobie. Samo wysyłanie pozytywnych myśli ku drugiej osobie jest krokiem we właściwym kierunku.

7. Charakter jest ważniejszy niż reputacja

Reputacja może zostać zniszczona w kilka chwil, a budowa jej zajmuje całe życie. Przykładem są celebryci uwikłani w skandale, którzy trwonią swój charakter i reputację. Uważaj na to kim się stajesz. I nie porzucaj wszystkiego dla reputacji, która trwa ułamek czasu, aby zbudować swój dobry charakter.

8. Odpuść zmartwienia, strach i niepokój

Zmartwienia to na ogół zawikłana, mentalna historia. Nie warto w nie popadać, skoro wszystko można rozwiązać. Zastąpić należy negatywność pozytywnymi myślami, które przybliżają nas do wymarzonego życia.

9. Zawrzyj pokój z przeszłością

Aby tworzyć szczęśliwą, ubogacającą przyszłość, należy najpierw uleczyć przeszłość. Przeszłość to bagaż mentalny, którego nie warto wnosić w przyszłość. Ponadto przeszłość jest wytworem naszej wyobraźni i już nie istnieje. Zaś ponowne lub nieustanne przeżywanie przeszłości wykoleja naszą przyszłość. Umysł nie może ruszyć do przodu, trwając nieustannie w przeszłości. Utknął tam, rozpamiętując to, co już nie ma żadnego znaczenia.

10. Szczęście pochodzi z wnętrza

Szczęścia nie osiąga się poprzez sukces, sławę i bogactwo. Widać to obecnie jak na dłoni dzięki wścibskim mediom. Gdy jesteś nieszczęśliwy, a zdobywasz bogactwo, nadal pozostajesz nieszczęśliwy. Dodatkowo posiadanie większej ilości rzeczy wzmacnia brak.

11. Otaczaj się wspaniałymi ludźmi

Jeśli brakuje ci poczucia własnej wartości, wówczas przyciągasz ludzi o podobnych poglądach. A przecież tych poglądów właśnie nie akceptujesz. Zatem otaczaj się ludźmi, którzy widzą twoje pozytywne cechy, nie oceniają i nie krytykują. Szukaj raczej mentorów, nie równych sobie, bo musisz się wznieść, a nie ciągle spadać.

12. Bądź tu i teraz

Przestań się martwić o przyszłość i przeszłość. Nie musisz martwić się niczym, gdyż to zawsze jest wielka niewiadoma. Przewidywania przyszłości nigdy się nie sprawdzają, a przeszłość minęła i już nigdy nie wróci. Skoncentruj się na teraz, na swoich celach, marzeniach i ambicjach. I nie daj się wpuszczać w maliny, bo tak naprawdę jest tylko tu i teraz.

13. Praktykuj wdzięczność

Wdzięczność to docenianie tego, co masz w życiu. Nie skupiaj się na braku. Bądź wdzięczny za najmniejsze rzeczy w życiu i ciesz się tym co masz. Pomyśl jak smutno byłoby bez tego.

14. Wybacz sobie i innym

Przebaczenie uzdrawia przeszłość. Bez niej przeszłość będzie nas nadal straszyła jak widmo. Wielu też z nas wybacza innym, ale nie są w stanie wybaczyć sobie. Zawsze zaczynaj od siebie, bo to ty jesteś tą najważniejszą w życiu osobą. Wybaczenie otwiera miejsce na uzdrowienie miłości. I pamiętaj, przebaczenie to nie zapomnienie. To nowe spojrzenie na przeszłość.

15. Ćwicz akceptację i oddzielenie

Akceptacja czyli bycie na tak oznacza brak oporu przeciw temu co dzieje się w życiu. I nie ma znaczenia czy jest to pozytyw czy negatyw. Akceptuj i już, gdyż to czyni cię mocniejszym i dopiero wówczas zdajesz sobie sprawę, że wszystko co się dzieje, rozwija się tak jak powinno, dla twojego większego celu.

16. Szanuj swoje uczucia

Toksyczne emocje ze swej definicji nie niosą nic dobrego. Zaś pozytywy – wręcz odwrotnie – samo dobro. Ale ważne dla nas jest łączenie się ze swoimi emocjami, gdyż wówczas szanujemy własne uczucia i wyrażamy je we właściwy sposób. Zaobserwujmy własne uczucia, aby wiedzieć jak one na nas działają.

17. Odkryj i żyj swoim celem

Ci, którzy realizują swoje cele, prowadzą zdrowszy i solidniejszy tryb życia. Są szczęśliwi, dążąc do tego co ożywia ich ducha. Zawsze jest w tobie cel, który czeka, by się ujawnić lub zostać odkrytym. Kluczem jest eksperymentowanie, odkrywanie i poszukiwanie, aż do odnalezienia własnego celu. Cel przyniesie radość życiu, gdyż droga do jego osiągnięcia staje się przygodą.

18. Bądź miły dla wszystkich, których spotykasz

Na ogół mało korzystamy z wyobraźni, aby zobaczyć jak ciężko niektórzy pracują na swój cel życiowy i ile ich to kosztuje. To wielki błąd. Przestań oceniać ludzi po wyglądzie i zachowaniu. Staraj się wyobrazić ich pracę, aby być tu gdzie są. Zakładaj, co najlepsze we wszystkich, dopóki nie udowodnią, że jest inaczej. Bądź uprzejmy i nie osądzaj, ponieważ to tylko określa cię jako krytyka.

PS. Bytka ili ne bytka, to je zapytka. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry