Najtrudniej poznać samego siebie

20 przykazań depresanta

20 przykazań depresanta

w zdrowotnie/prawdziwie/świadomie

20 przykazań depresanta to kolejne podejście do tematu. Depresja to temat rzeka, sam ją obserwuję i uczę się jej mimo, iż to nie jest łatwe, a już bynajmniej nie przyjemne. Jednak się udaje i coraz lepiej się żyje, bo wszystko co oparte na przeszłości możemy śmiało wyrzucić z naszego życia. To ani nie tu i teraz, ani też nie ma już żadnego znaczenia. “Było, minęło i już k… nigdy nie wróci”!

Zatem jest się z czego cieszyć!

20 przykazań depresanta20 przykazań depresanta:

1. Przeszedłeś trudną życiową drogę, ale wciąż tu jesteś

Każdy zmierzył się z czymś co go przerosło, wszyscy cierpią nie zależnie kim są. I bez znaczenia jest czy życie było dla nas łatwe, czy ciężkie, wszyscy przeżyli historie, które ich przerosły lub przygniotły. Ale mimo to nadal tu jesteśmy, z czego należy być dumnym, bo przecież mimo wszystko żyjemy.

2. Inność nie jest przekleństwem, jest darem

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Każdy z nas posiada dary, których być może nie odnalazł, ale są. Dostosowywanie się do miałkich zasad, kultury i środowiska jest niedorzeczne, bo bycie tzw. normalnym jest passe. Normalni chodzą do roboty, są w kieracie i niewoli. Nienormalni tworzą, budują, działają i rozwijają to co wydawałoby się rozwinąć się nie da.

3. Jesteś w swoim wieku, ani młody, ani stary, w środku jesteś ten sam

Nie oceniaj siebie krytycznie po tym co się wydaje, ale zobacz, że w środku jesteś tym samym człowiekiem. I już nigdy nie będziesz tak młody, jak obecnie. Działaj więc dla siebie, z potrzeby serca. Nie graj kogoś innego niż jesteś.

4. Skończ z autokrytyką, to nie twoja rola

Autokrytyka prowadzi do autodestrukcji, a bywa że i unicestwienia. Nie naszą rolą jest się samemu krytykować. Pozostawmy to innym, bo my sami jesteśmy jacy jesteśmy i żyjemy z tym na co dzień.

5. Bądź wdzięczny w życiu za wszystko

Moc wdzięczności jest niesamowita i potężna – uwierz. Przede wszystkim, to sobie jesteś wdzięczny za to kim jesteś. Zatem wdzięcznością pobudzasz się do miłości własnej. Rób to, bo to ci pomaga!

6. Twoje umiejętności i talenty są wspaniałe

Zestaw umiejętności i talentu, który posiadasz, jest wyłącznie twój. W tym tkwi twoja siła i moc. Odkryj to na nowo i pielęgnuj. To przecież ty!

7. Umiesz się uśmiechać i śmiać – rób to

Nieraz uśmiech gościł na twojej twarzy. Ten grymas poprawia samopoczucie. A szczery śmiech jest połączeniem ze świadomością i daje potężnego kopa. Zatem śmiech to samo zdrowie, ale też udrażnia świadome spostrzeżenia. Śmiej się i uśmiechaj dla siebie!

8. Relacje międzyludzkie to uzupełnienie twojego życia, a nie jego podstawa

Należy sobie w końcu uświadomić, że najważniejszą osobą w twoim życiu jesteś ty sam. Zbyt duże przywiązywanie wagi do innych sprowadza na nas ignorancję. Związek ma za zadanie rozszerzyć twoje szczęście. a nie determinować je.

9. Jesteś kochany i ważny

Każdy ma kogoś, kto jest nam wdzięczny lub nas kocha. Wszyscy też mamy cechy, które podziwiają inni. Dostrzeż to.

10. Każdego dnia coraz lepiej rozumiesz siebie

Z wiekiem każdy poznaje siebie, a dzięki temu może przybliżyć się do szczęścia. Odkrywanie siebie, swoich umiejętności, zdolności i możliwości wzmacnia naszą wiarę w siebie i poczucie wartości.

11. Wyciągaj wnioski z porażek

To, że porażki się zdarzają, to wiemy. Ale to, że warto wyciągać z nich wnioski – już nie. A przecież nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy.

12. Twoje wspomnienia są wspaniałe

Każdy ma w zanadrzu coś co z chęcią wspomina. Zainspiruj się tym, zobacz co cię cieszy, co raduje i co lubisz robić.

13. Możesz kontrolować reakcję na to co się dzieje

Nie jesteś swoimi myślami, emocjami i uczuciami. Zawsze możesz kontrować swoje reakcje bez emocji. Jeśli tego nie potrafisz, naucz się.

14. Wyzwania stanowią podstawę wspaniałych przeżyć

Wyzwania, zwłaszcza te które łączą się z pasją, stanowią kwintesencję życia. Ponadto są nieodłącznym elementem miłości, radości i poszukiwań we wszelkich aspektach życia.

15. Realizuj marzenia

Marzenia to dążność do celu. Ponadto marzenia motywują do działania, rozpalają chęć tworzenia, pracy, posiadania wiedzy, umiejętności. Marzenia uwznioślają.

16. Dbaj o rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest dla nas podstawą szczęśliwości, poprzez zaangażowanie w doskonalenie siebie.

17. Jesteś połączony ze wszystkim

Stwierdzenie to możemy potraktować dosłownie, gdyż mamy dzisiaj możliwości, aby dotrzeć do każdego i wszędzie. Ponadto w dzisiejszych czasach człowiek ma dostęp do każdej wiedzy, koncepcji i myśli.

18. Masz odwagę, aby działać

Znajdź w sobie odwagę, bo ona jest w tobie. Nie raz z niej korzystałeś i będziesz korzystał, o ile nie przestaniesz o niej zapominać.

19. Aktywuj poszukiwania

Odpowiedzi szukaj w sobie głęboko, bo one tam są. Wszystko co jawi się w naszym życiu jest odbiciem naszych myśli. Dotrzyj do tych myśli, zrozum je i przepracuj, aby lepiej siebie zrozumieć.

20. Pamiętaj jednak, że jesteś tylko ty, tu i teraz

I nie jest to bynajmniej jakaś kolejna teoria, a oczywista prawda. Kto jak nie ty jest najważniejszy w twoim życiu? Bez ciebie, ciebie nie ma. Dlaczego liczy się tu i teraz? Bo jest tylko teraz. Powiedz – “TERAZ”! Myślisz, że ma znaczenie kiedy to powiesz?

20 przykazań depresanta – Podsumowanie:

20 przykazań depresanta jest próbą autonaprawy i zrozumienia samego siebie. Bo nic co ludzkie nie jest mi obce i nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, mimo iż wszystko płynie.

PS. Pan nie ma żadnej depresji proszę Pana. Pan ma po prostu ch… charakter.

Tags:

najnowsze z zdrowotnie

Życie wewnętrzne

Życie wewnętrzne

Życie wewnętrzne to życie, które szuka przejawów Boga we wszystkim. Bóg jest
Pracuj nad sobą

Pracuj nad sobą

Co oznacza zdanie “Pracuj nad sobą!”? Otóż najzdrowszymi i często spełnionymi ludźmi
Translate »
idź do góry