4 bomby POwskiej trąby

4 bomby POwskiej trąby

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

4 bomby POwskiej trąby. Diametralnie zmieniła się sytuacja polityczna w Polsce. Skorumpowane i bezkarne PO wyleciało z rządu, ale jeszcze nie straciło zupełnie władzy. Pociotki, koledzy z bandy i powinowaci jeszcze grasują i knują. Zapowiadana przez Kaczyńskiego amnestia dla bandy POTuska może być przeszkodą, bo naród oczekuje sprawiedliwości.

4 bomby POwskiej trąby

4 bomby POwskiej trąby

Pierwsza największa bomba to uchodźcy, imigranci, czy terroryści – jak zwał tak zwał. Elektorat PIS oczekuje, że ta wywali na zbity pysk wszystkich obcych i zdecydowanie sprzeciwi się Brukseli. W zależności od decyzji PIS, na tym tle może dojść do rozruchów, samosądów, na wojnie domowej skończywszy. Albo PIS obroni Polskę, nie bacząc na Europę, albo zawiedzie, tutaj nie ma nic po środku, nie ma też zmiłuj – albo euforia, albo wojna.

Druga bomba to gigantyczny wręcz dług publiczny. Oficjalnie to ponad 1 081 760 000 000 zł, czyli po 29 tys. zł na łeba. Ukryty zaś, to aż ponad 3 051 659 000 000 zł, czyli po 82 tys. zł na twarz. Dług publiczny stanowi obecnie ponad 60 % polskiego PKB, a ukryty aż 174 % PKB. To przerażająca rzeczywistość i odbezpieczona bomba dla Polski. Jedno jest pewne, POTuski wzbogaciły się niemiłosiernie, a my zbiednieliśmy. Zatem wszelkie obietnice amnestyjne nie mają racji bytu. Bo jak nie PISklęta, to społeczeństwo samo upomni się o sprawiedliwość, ba, nawet zwrot ukradzionych środków, majątków i przywłaszczeń.

W dalszym ciągu nie może tak być, że winny kradzieży i nieprawości nie ponosi kary. Czy zadłużenie w dalszym ciągu będzie rosło, zależy już całkowicie od PIS i z pewnością odbije się na notowaniach partii rządzącej. Korzystnie, gdy sobie poradzą, niekorzystnie, jak zawalą. Sprawa nie jest przesądzona, bo Polska jak wiadomo na złożach geologicznych stoi. A i gospodarkę i przemysł można powoli odbudować, wspierając polskie przedsiębiorstwa i podobnie jak Węgry powoli wychodzić z recesji.

Trzecia bomba to górnictwo. Każdy najmniejszy kryzys na rynku surowców, każdy przestój energetyczny może spowodować niepokoje. Tłumaczenie tego nierentownością kopalni w momencie gdy Niemcy chcą budować kopalnie w Polsce może również wzruszyć społeczeństwem. W grę wchodzi również poparcie polityczne Śląska i ewentualne dalsze obłaskawianie górników kosztem innych. To bardzo trudne zagadnienia i wymagające odważnych decyzji i wsparcia managerów najwyższych lotów.

4 bomby POwskiej trąby – Podsumowanie:

Ostatnia to prekariusze, czyli największa obecnie grupa młodych ludzi wyzyskiwanych, zatrudnionych na niepewnych umowach. Za płacę niepozwalającą utrzymać się ani planować przyszłości. „Młodzi, pełni energii, wykształceni i wkurwieni” wsparli w tych wyborach PIS z nadzieją na lepsze jutro, z zaufaniem do obietnic i obrony polskości. Ale, pula zaufania została już wykorzystana i tutaj drugi raz niespełnione obietnice nie przejdą. Ci ludzie chcą godnie żyć a nie wegetować, zatem dla nich to wóz albo przewóz. Po ogłoszeniu bezwzględnej wygranej PiS, wszyscy myślący patrzymy jak PIS zmierzy się z tym wszystkim. Z tym co de facto spowodowało porażkę Platformy i jej nieuchronny rozpad.

PS. Widziały gały co brały i dostały łapy co chciały! 4 bomby! A ile minek po drodze?!

_________
#Niepokoje