5 zasadniczych pytań do siebie

5 zasadniczych pytań do siebie

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

5 zasadniczych pytań do siebie. Na drodze rozwoju świadomości popadamy w autorefleksję i stawiamy sobie istotne pytania. Autorefleksja jest kluczowa, gdyż możemy spojrzeć szczegółowo we właściwe, nawet odległe, miejsca i momenty naszego życia, co daje nam szerszy obraz, a przez to najważniejsze prawdy. Pytania zaś są kluczem do otwierania zablokowanych do tej pory drzwi. Po ich początkowym uchyleniu, a w konsekwencji otwarciu, dostajemy pełne spektrum tego, kim naprawdę jesteśmy i co jesteśmy w stanie osiągnąć.

5 zasadniczych pytań do siebie

5 zasadniczych pytań do siebie

Kim naprawdę jestem?

Odkrycie tego kim jesteś polega na tym, że wreszcie trafiasz ze swoim jestestwem na właściwy tor. Kiedy to sobie dogłębnie uświadomisz, odkryjesz swoją tożsamość, wówczas zaczniesz przybliżać się do swego najgłębszego i najistotniejszego celu. Zaskoczy cię zapewne, kiedy na własne oczy zobaczysz i poczujesz, kim naprawdę jesteś, pod bólem, niepewnością, przypadkowością i strachem, które nieustannie cię ogarniają, absorbują, wciągają i trwają przez całe twoje życie, aż do przebudzenia.

Czy wierzę w siebie?

Nie chodzi o wiarę religijną lub jakąkolwiek inną duchową potrzebę, chodzi o perspektywę względem rzeczy, sytuacji i przypadków, które przekraczają percepcję. Wierząc w siebie, wierzysz, że można być szczęśliwym. Wierzysz w dobro, współczucie, miłość i wybaczenie. Ta konkretna wiara jest głęboko osadzona w twoim jestestwie i generuje konkretne decyzje, związki, zachowania,  sytuacje, w ogóle życie.

Skąd są uczucia?

Na ogół wiemy co to złość, smutek, radość, miłość czy strach. Zwykle jednak okazuje się, że to co wywołuje te uczucia, jest zupełnie inne dla każdego. Gdy doświadczasz emocji, zwróć uwagę gdzie ta emocja się osadza fizycznie. Czy w brzuchu, głowie, ramionach, oczach, nogach czy gdziekolwiek indziej? Poprzez fizyczne odczuwanie emocji stwarzamy podstawę do zrozumienia swoich myśli, decyzji i zachowań, które nieustannie wpływają na nasze życie.

Jakie mam wyzwania?

Nieustannie doświadczamy porażek i triumfów generowanych przez nasze wyzwania. Niektóre z nich powracają do nas jak bumerang, mimo iż staramy się je przezwyciężyć. Istnieją konkretne powody, nawyki, schematy zmagań i bólów, które nieustannie nas osłabiają mimo naszych starań. Aby to zrozumieć i pojąć, należy poświęcić swój wolny czas na wyizolowanie i przemyślenie konkretnych nawracających problemów. To są właśnie te wyzwania.

Ale dlaczego?

To wspaniałe dziecięce pytanie „dlaczego?” to jedno z najważniejszych pytań, którym możemy sami siebie zapytać o nasze zdrowie i szczęście. W zasadzie w każdym momencie życia, przy każdej niekomfortowej sytuacji, powinniśmy pytać sami siebie „dlaczego?”. Możemy pytać także o te szczęśliwe sytuacje, ale z reguły o to akurat nie pytamy. Stawiając nieustanne to pytanie możemy dotrzeć do korzeni niepowodzenia, choroby i bólu, a wówczas możemy to „zdemontować”, bo okazuje się być trywialnie zrozumiałe.

PS. Kto pyta, nie błądzi chyba, że inaczej sądzi. – August Witti

__________
#WaznePytania