Najtrudniej poznać samego siebie

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

7 rodzajów mądrości – każdy z nas posiada własną mądrość i inteligencję. Różnią się one obszarami wiedzy i ich poziomem. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, która z tych mądrości będzie w danej chwili użyteczna, zatem nie mamy miary mądrości. Nasza inteligencja opiera się na przeszłości i naszych bądź zasłyszanych doświadczeniach wynikających z osobistego ograniczania wniosków i osądów. Zatem kluczem do prawdy jest mądrość. I nie jest to mądrość nabyta, bo te opierają się na społeczeństwie, narodzie, rasie, religii i przekonaniach. A mądrość jest uniwersalna i należy do Uniwersum. To dzięki niej można zobaczyć prawdę ze współczuciem i zrozumieniem. Można wiele z przykrych rzeczy ominąć i skupić się na radosnych doznaniach. Szczęście w tym wypadku nie jest już opcją, ale rezultatem.

7 rodzajów mądrościDa się rozróżnić 7 rodzajów mądrości:

1) Mądrość nietrwała

To mądrość związana n nieustannym procesem uwalniania przywiązania i nawyków. Najbardziej nietrwała jest obecnie wiedza. Ale są też subtelne rodzaje nietrwałości chwili. Nie jesteś już tą samą osobą, po przeczytaniu tego felietonu, bo twoja wiedza się zmieniła. Każda chwila się płynnie zmienia. Mądrość też odczuwamy jako przepływ. To właśnie mądrość naturalna, ale niepewna, gdyż ulega nieustannej przemianie.

2) Mądrość lustra

To zdolność do odzwierciedlania jak lustro. Lustro jest tu metaforą zdolności twojego umysłu do rozpoznawania i wyraźnego odzwierciedlania rzeczy bez myśli i bez osądzania. Samo obserwowanie własnego głębokiego oddechu, pomaga uzyskać dostęp do tej podstawowej mądrości.

3) Mądrość równości

To zdolność do postrzegania wszystkich rzeczy i ludzi jako równych. To wyraz oświeconej świadomości, gdyż jest podstawą miłości i współczucia. To również zdolność do widzenia wszystkich rzeczy materialnych jako uniwersum świadomej energii. Oznacza to, że rzeczy, które odczytują nasze zmysły są pozbawione znaczenia. Nadajemy im nasze własne znaczenie jeśli potrzeba, ale z natury równe. Aby to pojąć, postrzegać należy wszystkie myśli jako tylko i wyłącznie “myśli” – bez większego znaczenia.

4) Mądrość w istocie

To mądrość wszechwiedząca. Jest w stanie wiedzieć wszystko, ale nie w sensie, co jest powierzchownym poziomem wiedzy. To umiejętność łączenia się z przedmiotami i ludźmi oraz zrozumienie ich intuicyjnie i bezpośrednio. Obserwując wszystko w zakresie świadomości, powstaje wiedza na temat tego, na co patrzysz. Jeśli obserwujesz siebie, zrozumiesz siebie pełniej i staniesz się samoświadomy.

5) Mądrość akceptująca

To umiejętność świadomości do obserwacji bez reagowania. To świadomość akceptująca wszystko, która jest w stanie zaakceptować i obserwować wszystko. Z nią można obserwować wszystko, bez strachu i przywiązania. To również trening uważności.

6) Mądrość niezniszczalna

To podstawowa natura świadomości, gdzie istota natury jest stabilna i nigdy się nie zmienia. Jest rdzeniem naszej istoty i pozostaje jasna, czysta i nietknięta. Wykorzystana może pomóc opanować się w najtrudniejszych chwilach i czasach, tak by sprawić, że będziemy spokojni i pewni siebie.

7) Mądrość miłości

To mądrość, która wywodzi się wprost z miłości i jest pomostem między jednością a indywidualnością. Mądrość miłości jest naturalna, jest najwyższym stanem prawdziwego ja. Aby ją osiągnąć należy usunąć wszystkie zbudowane bariery.

7 rodzajów mądrości – Podsumowanie:

Niezależnie z którą z tych mądrości mamy do czynienia istotą jest skromność i wyciszenie, tak aby użyta mądrość przyniosła skutek w odpowiednim momencie. Tak czy inaczej aby osiągnąć mądrość należy pozbyć się barier, ale i uprzedzeń, schematów, programów. Mądrość szczytuje gdy jesteśmy wolni, bez strachu i w co najmniej neutralności. Jeżeli mądrość nie sprowadza wniosków i zmian, nie jest mądrością tylko wiedzą.

PS. Ani czas, ani mądrość nie zmieniają człowieka – bo odmienić istotę ludzką zdolna jest wyłącznie miłość. – Paulo Coelho

_______
#Madrosc

Tags:

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry