Najtrudniej poznać samego siebie

A w około tyle złości

A w około tyle złości

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Ile w około złości, to “jeden Pan Bóg wie”. Bardzo ciężko się żyje w naszym kraju, ale też żadne z pokoleń już nie pamięta co znaczy dobre życie. Zapadanie się w coraz większą biedę np. poprzez zwiększanie podatków to nic innego zniewolenie. Więcej zakazów, nakazów, podatków, obostrzeń to zwykły terror i ta znamienna siła nacisku płynąca z urzędów, organów i donosicieli, …

a w około tyle złości.

A w około tyle złościNa pierwszy rzut oka widać, że polityka i politycy nie chcą rządzić krajem w imieniu społeczeństwa, oni chcą to społeczeństwo wydoić dla siebie i swoich znajomych i rodzin. Nikt już nie ma wątpliwości co w trawie piszczy. Bo jak ktoś nigdy nie pracował, to nie wie, jaką wartość ma praca. Jak zabierał innym, bądź kradł w białych rękawiczkach, to nie wie ile potu, trudu i znoju trzeba włożyć w pracę, budowanie, osiągnięcia. Na szczęście rząd, ani też biurokracja nie szczycą się wyobraźnią i nie wiedza, jaką sobie zgotowali katastrofę, wrzucając tematy zastępcze na tapetę. Ludzie się zorganizowali i organizują już z innych powodów niż temat – słup. Mało, że nie chcą już aborcji, CETA, podwyżek podatków i zakazów unijnych, to chcą aby politycy, polityka i biurokracja wreszcie odpowiedziały za swoje matactwa, nieumiejętność, niewiedzę i jawne złodziejstwo.

Ludzie nie są już rozeźleni, oni są wkurwieni. Coraz silniejsze spłycanie oddechu, poprzez zacieśnianie pasa, w końcu musi wyprowadzić z równowagi, a wtedy … Ta cała złość, społeczne niezadowolenie, bieda i wykorzystywanie, muszą w końcu znaleźć upust. Pytanie tylko jak bolesny będzie ten upust pary? Nastroje społeczne gęstnieją, co objawia się złością, ale ile złości możesz wylać na innych bezpodstawnie? W końcu zrozumiesz, że adresatem jest ktoś zupełnie inny, system, złe rządy, rozrośnięta biurokracja, nepotyzm i nieformalne układy. Że wystarczy się pozbyć nadbagażu, przez co odzyskać spore oszczędności, dzięki temu doprowadzić do znormalizowania świata, tak aby dało się spokojnie żyć. Złość jest dobra, złość motywuje, dopinguje, pobudza, ale też czasem przeradza się w agresje, a ta raz zainicjowana, nieprędko się wyciszy. Scenariusz na najbliższą przyszłość to fala strajków, marszy, wieców, a być może i własnoręczna korekta prawa i subiektywny już niestety osąd.

PS. Złość nie jest zła. Jest ludzka. I mija po pewnym czasie.

_____
#Zlosc

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo

Wolność w Polsce

System w naszym kraju jest zdemoralizowany i zdegenerowany, a polityka jest passé. Zupełnie stracił
Translate »
idź do góry