Najtrudniej poznać samego siebie

Akceptacja sprzyja

Akceptacja sprzyja

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Akceptacja sprzyja. Akceptacja to ważny czynnik życiowy, który sprzyja wszelkim związkom i relacjom interpersonalnym. To jedna z zalet, której uczymy się dopiero i długo zapewne będziemy uczyli.

Akceptacja sprzyja

Akceptacja sprzyja

Akceptacja z łacińskiego acceptatio, to uznanie czegoś, aprobata, potwierdzenie czegoś. Pogodzenie się z czymś, uznanie czyichś cech postępowania za zgodne z oczekiwaniami, ale także formalna zgoda na jakieś działania. Istotą akceptacji jest jej wyrażanie pochwałą, zgodą, podpisem, ect., głosu za. I to jest właśnie to, czego nie potrafimy.

Zdaniem większości uzewnętrznieniem akceptacji jest nieme przyzwolenie, bądź zgoda, a to w istocie prowadzi bezpośrednio do niezgody i nietolerancji. Akceptacja, aby stać się formą uznania, musi być wyrażona, musi mieć potwierdzenie. To nie zdawkowe “dobrze wyglądasz”, nie “może być” i nie “uhmm”, akceptacja to jasne, bez wątpliwości, powiedzenie “tak”, bądź wyrażenie pozytywnej myśli. Ludzie wobec siebie winni być mili i sympatyczni, ale akceptacja zbliża, a akceptacja werbalna, zbliża totalnie.

Przykładowo mówimy np. “Duda jest niezły, ale ten PIS…”, to nie jest forma akceptacji, to wymigiwanie się. Pełną formą akceptacji jest stwierdzenie np. “Duda jest prawym i mądrym człowiekiem, pójdę na niego głosować”. Podobnież w relacjach interpersonalnych, popularne stwierdzenie “może być” lub “obleci”, nie jest formą akceptacji, jest nią natomiast stwierdzenie “rewelacja, zgadzam się z tym!” lub “wchodzę w to!”

Akceptacja sprzyja – Podsumowanie:

W życiu codziennym nasi bliscy, znajomi, facebookowi przyjaciele, oczekują akceptacji i aprobaty. My sami od innych zresztą jej potrzebujemy, chcemy dostawać, a nie dajemy, jakże to tak. Okażmy akceptację, sympatie, poprzyjmy miłym słowem lub w ogóle wesprzyjmy słownie innych. Przecież to miłe i dobre słowo nic nie kosztuje, a ile dobrego potrafi zrobić. Mówiąc “… pięknie dzisiaj wyglądasz, chciałbym cię widzieć taką codziennie”, albo “cóż za uroczy uśmiech” jak mówili nasi dziadowie, albo “wspaniałe jest to … co robisz, bardzo mi się podoba”, wyrażamy jednocześnie akceptację i podziw. W ten sposób bezapelacyjnie poprawiamy naszą kondycję zarówno interpersonalną jak i psychiczną. Nazywamy to komfortem psychicznym.

Wysyłajcie bliskim pozytywną energię, nie fałszywą, nie interesowną, ale czystą i prawdziwą, wyrażajcie to dostępnymi środkami, wesprzyjcie ich i poprzyjcie w ich dążeniach, a oni odwzajemnią się tym samym.

PS. Smęcę przy okazji “Walę w Tyłek” 😀

__________
#Akceptacja

najnowsze z prawdziwie

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Jak być człowiekiem

Jak być człowiekiem?

Jak być człowiekiem? Życie to wieczna nauka. Możemy z niego wyciągnąć ważne
Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry