Najtrudniej poznać samego siebie

Alkohol raz jeszcze

Alkohol raz jeszcze

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Spożywanie alkoholu w naszym społeczeństwie jest nadal zagadnieniem akceptowalnym, mocno promowanym w mediach, w reklamach, które łgają o wspaniałym życiu, okraszanym najlepszą wódką, winem i piwem /niczym wspaniałe życie gorzelnika/. Alkohol przedstawiany jest jako jedyny sposób na dobrą zabawę. Oczywiście jest to wierutna bzdura, ale za to znana.

Alkohol raz jeszcze.

Alkohol raz jeszczeSięgnijmy zatem do etymologii słowa alkohol. Wywodzi się ono od arabskiego “al-kuhl”, co oznacza “ciało zjadające ducha” i samo w sobie jest niepokojące. “Al-kuhl” jest też źródłem angielskiego słowa “ghoul”. Ghul zaś jest wg mitologii wschodniej złem wcielonym, demonem, który wierzył, że zjada ludzkie ciała. “Alkohol” jest metaforą aqua vitae, czyli “woda żywa”, a “duch” odnosi się do destylowanej cieczy pochodzącej z alchemii bliskowschodniej. W alchemii alkohol jest używany do wydobywania esencji duszy z bytu. Stąd jego zastosowanie w ekstrakcji esencji do olejków eterycznych i sterylizacji instrumentów medycznych, ale także ran.

Alkohol w trakcie spożywania wydobywa z ciała istotę duszy, pozwalając ciału być podatnym nie tylko działaniu ego, ale i na sąsiednie byty, które w większości mają niskie wibracje. Dlatego też ludzie, którzy spożywają nadmierne ilości alkoholu często tracą przytomność, nie pamiętając, co się stało. Dzieje się tak, gdy dobra dusza (świadomość) odchodzi ze względu na zanieczyszczone, traumatyczne odczucia, które są domeną ego. Wówczas też inne byty /z innych wymiarów/ mają do ciała ułatwiony dostęp. Nasze ciało podobnie jak dla nas /czyli świadomości/ może być  pojazdem dla innych bytów. Zasadniczo, gdy ktoś zapada w ciemność po wypiciu alkoholu lub zanieczyszczeniu swojego ciała innym sposobem, to jakby oddał kluczyki do samochodu komuś zupełnie obcemu. Stąd też tyle tragedii po wypiciu alkoholu.

Jest wiele roślin psychodelicznych, które pomagają walczyć z nałogiem /dowolnym/, samo towarzystwo AA stosuje zasadę 12 kroków związane z rozwojem świadomości. Ale jak wiadomo samochód już dawno został poobijany i zdewastowany. Zatem trzeba działać wcześniej. Tym bardziej, że jak dowodzi nasza świetlana nauka, alkohol zabija komórki mózgowe na śmierć, bezpowrotnie. Zatem warto to przeanalizować, nawet wielokrotnie, jeśli jest potrzeba. Nie moją rolą jest analizować życia innych. Nie moją oceniać i krytykować. Zastanów się, przeanalizuj i zobacz co Ci się opłaca, być świadomym, czy nie.

PS. Alkohol to trucizna dla ducha. Może papierosa? Słyszałem, że zwykle ulegacie temu nałogowi. – Terry Pratchett

____
#Alkohol

Tags:

najnowsze z oświecenie

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości – każdy z nas posiada własną mądrość i inteligencję.
Kto nas kontroluje

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje? Rozwój świadomości zaczyna się od tematu kontroli i w
Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory – podobnież czas nas uczy pogody. Aby wzrosnąć
Jak rozumieć świadomość

Jak rozumieć świadomość

Jak rozumieć świadomość? Ciekawą rozmowę ostatnio przeszedłem, bo zdaje mi się zmieniłem
Translate »
idź do góry