Antysemityzm polski

Antysemityzm polski

w filozoficznie/patriotycznie/polsko

Antysemityzm polski. W kraju rozgorzała dyskusja bo szef FBI pan Comey powiedział rzecz niesprawiedliwą dla nas Polaków. I co z tego? Nie on pierwszy i nie ostatni plecie bzdury. Bzdury plótł Bartoszewski, plecie Komorowski, plecie Wałęsa. I działają dalej pod stołem, za naszymi plecami. Plotą bzdury i wprowadzają nowe prawo komunikacyjne, bzdurzą i zobowiązują się do przyjęcia emigrantów z Afryki, chlapią „gafy” i wyprzedają majątek polski. A my jak ci idioci podniecamy się tymi bzdurami, a bzdura to przecież bzdura. Każdej takiej dyskusji, towarzyszy roztrząsanie stosunków polsko-żydowskich i co za tym idzie przekłamywanie historii. Rodzi się nowy antysemityzm polski, a raczej rasizm.

Antysemityzm polski

Antysemityzm polski

I co z tego? Nic! Najzupełniej w świecie nic! Co dzień zmierzamy się z własną historią i tą minioną, i obecną, i nic się nie dzieje. Ale dojrzewamy, poznajemy siebie, rozumiemy więcej! Polska była pierwszym krajem, który przystąpił do wojny z niemiecką III Rzeszą.

Co za tym idzie cierpienie naszych obywateli i kraju było najdłuższe, i największe. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata najwięcej jest Polaków, najwięcej zniszczeń było w Polsce /chociażby cała Warszawa/. Tutaj też był największy ruch oporu w stosunku do najeźdźcy niemieckiego, a później rosyjskiego /do 1964 roku/.

Antysemityzm polski – Rozważania:

Za pomoc Żydom w czasie wojny groziły najsurowsze kary /śmierć/, a mimo wszystko Polacy ratowali nie tylko żydów. Owszem, było wielu, którzy tych żydów wydawali gestapo, albo prześladowali, ale czyż nie jest teraz wielu, którzy świadomie niszczą swój kraj, czyż nie prześladuje się opozycji i ludzi prawych, czy nie niweczy dorobku całych pokoleń Polaków?

To nie oznacza, że cały naród jest zły, bo my wiemy, że jest to garstka osób, niestety posiadających władzę. A podobnie było w czasie wojny, była policja, były urzędy i częściowo władze Polskie.

I tak jak teraz służyły okupantowi. Szabrowników nie brakowało w czasie wojny, jak i dzisiaj nie brakuje tych co ogałacają kraj. I za tych kolaborantów, szabrowników i żydowskich prześladowców należy przeprosić! Ale pamiętać należy, że i nam Polakom należą się przeprosiny.

Nam również należą się odszkodowania i rekompensata, za zniszczenia, za martyrologię, za okupację, za ludobójstwo. Jeżeli tak nie jest, jeżeli czas zapomnieć i odstąpić od roszczeń, jak to głosi się w Unii, gdzie mowa jest o rezygnacji z państwowości, to powinni to zrobić wszyscy, a nie tylko Polacy.

Pamiętać należy, że mądry naród w „wolnym kraju” potrafi zmierzyć się z własnymi dziejami. Tymi prawdziwymi historycznymi dziejami, nie kłamstwem i naciąganiem historii. I na równi z bohaterskimi czynami, rozliczy i te mało chwalebne, obok powstań, bitew, obron miast i ratunku istnień ludzkich, wspomni też te mniej chwalebne, gdzie z rąk polskich lub za sprawą Polaków ginęli ludzie.

I ten sam naród winien rozliczyć i jednych, i drugich, bohaterów wychwalić i uhonorować /np. Pilecki/, a nikczemników obnażyć i ukarać, i uderzyć się w piersi, wtedy gdy jest taka potrzeba. Wielu, bardzo wielu żydów było Polskimi patriotami, wielu ginęło dla swego kraju jakim była Polska, ale i wielu było pogromcami własnych współwyznawców.

Antysemityzm polski – Podsumowanie:

Trudno tutaj przyjąć jedną opcję prawdy historycznej, gdy tak naprawdę dzieje, były chwalebne i nikczemne, bo taka jest kondycja ludzka i koło historii. Należy natomiast dołożyć wszelkich starań w dociekaniu prawdy i ukaraniu winnych. Zarówno winnych po stronie Polskiej jak i po stronie okupantów. I skoro już mowa jest o odszkodowaniach, to upomnijmy się o swoje i nie bądźmy frajerami współczesnego świata. Skoro mamy złych obrońców i przedstawicieli narodu, to ich zmieńmy.

Nie dajmy sobą pomiatać i manipulować. Bo prawda jest zgoła dziwna, ale zrozumiała. Tak Polacy są antysemitami i rasistami, ale są też katolikami, empatia i współczucie nie jest im obce. Tak jak mój dziadek będąc antysemitą, bo dorastał w pierwszych latach XX wieku. Uratował rodzinę żydowską w czasie okupacji, tak i ja, z jednej strony dostrzegam agresję instytucji i organizacji żydowskich.

Dostrzegam szantaż i natarczywy lament żydowskich ugrupowań. W świecie sztuki mnóstwo jest ludzi pochodzenia żydowskiego i trudno ich nie kochać.  Jeżeli człowiek jest prawy i dobry, jest humanistą, to kolor skóry, wyznanie i poglądy przestają być ważne. Jeżeli ktoś działa przeciwko nam, na złość i wbrew, wtedy stajemy się krytyczni. I taki jest właśnie polski antysemityzm.

PS. Jak nazywa się żyd za kierownicą? … Kierowca! 😀

____________
#Antysemityzm