Najtrudniej poznać samego siebie

archiwum

Archiwum tu i teraz

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Fotografie, wspomnienia są klatkami z tu i teraz. Każda z nich odzwierciedla chwilę. Ta chwila to nie zdjęcie, samo w sobie, nie wspomnienie, nie wygląd i nie ogólny zarys. To okołoobiektowe odzwierciedlenie, nawet nie obrazów, a uczuć i emocji, tych najważniejszych, najbardziej radosnych. To …

archiwum tu i teraz.

archiwumMózg ludzki działa w zadziwiający sposób, pozostawiając nam wspomnienia, do których możemy sięgać. Część tych złych jest wypierana i z nimi musimy się rozliczyć, przepracować je, aby najnormalniej sprawę zamknąć. Każda niezamknięta sprawa, konflikt to przysłowiowy “gwóźdź do naszej trumny”, obfitujący w traumy, zmartwienia, złe uczynki, tragedie. Cały ten bagaż doświadczeń musimy wypchnąć z głowy, po uprzednim uporaniu się z nim. Wyparcie bez rozwiązania niestety jest dla nas zabójcze.

Natomiast chwile radości, wspomnienia dobre i ciepłe, stare fotografie, które dosyć często pobudzają te miłe wspomnienia, to właśnie jest nasze archiwum, baza “energetyczna”, coś z czego czerpiemy w każdej odpowiedniej chwili. Przyglądając się tym fotografiom, tym wspomnieniom, analizując je na nowo, możemy dojrzeć nowe światło, wysnuć całkiem nowe spostrzeżenia i wyciągnąć na nowo wnioski. A to świeże podejście, znacznie pomaga nam w rozwoju świadomości. Okazuje się bowiem, że nasze życie obfituje w doświadczenia i sytuacje “wybitne”, a do tej pory po prostu tego nie widzieliśmy.

W ten właśnie sposób, bardzo prosto, możemy uzupełnić nasze doświadczenie, wszak to co przeżyłeś na własnej skórze, uczy cię znacznie lepiej i szybciej, niż to co czytasz, dowiadujesz się, chłoniesz z zewnątrz. A i rozważania w temacie wspomnień są miłe i owocne.

PS. Istotne jest nie tyle to, by mieć wspomnienia, ile by wyrównać z nimi rachunki.

_____________
#StareFotografie

Hits: 526

najnowsze z oświecenie

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Czym jest szczęście

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście? Źródło szczęścia jest w nas samych, dlatego zaczyna się
Ja - duży człowiek

Ja – duży człowiek

Ja – duży człowiek – Świadomość jest zbiorem informacji wszelkich, od nas
Translate »
idź do góry