Najtrudniej poznać samego siebie

Ayahuasca

Ayahuasca

w prawdziwie/topowo/zdrowotnie

Amazońska mieszanka roślinna o zdolności indukowania stanu wyższej świadomości, zwykle trwającym od 4 do 8 godzin po spożyciu. Począwszy od stanu łagodnej stymulacji, po niezwykle odkrywcze stany. Jest stosowana głównie jako lek i jako szamański środek komunikacji, spożywany zazwyczaj na uroczystej sesji pod kierunkiem doświadczonego mistrza. Oto …

ayahuasca!

AyahuascaGłównym składnikiem tej medycyny rodem z dżungli jest winorośl „Banisteriopsis Caapi”, która również jest nazywana ayahuaską /co oznacza „pnącze duszy” lub „winorośl z duszą”/. Składnikiem wtórnym jest roślina Chacruna /psychotria viridis/ lub Chagropanga /diplopterys cabrerana/, które zawierają dużą zawartość DMT /substancja psychodeliczna/.

Nieznane są korzenie tej tradycji. Pierwsze zapiski pochodzą z 1851 roku od Richarda Spruce’a, słynnego angielskiego etnobotanika. Archeologowie jednak odnajdują dowody wykorzystania tych roślin już co najmniej od dwóch tysięcy lat. Obecnie istnieje duże zainteresowanie stosowaniem świętych roślin, można też przeczytać co nieco o nich w internecie i czasopismach.

Szamani i uzdrowiciele przyjmują ayahuascę, aby skomunikować się z naturą lub „zobaczyć” co jest przyczyną choroby pacjenta na poziomie duchowym. W Brazylii jest tradycja spotkań, gdzie ayahuasca jest przyjmowana przez wszystkich uczestników. Picie i śpiewy pobudzają uczestników do inspirującego transu i uzdrawiania.

W ciągu ostatnich kilku dekad ayahuasca powoli zyskuje zainteresowanie społeczeństwa. U badaczy akademickich w dziedzinie psychoterapii zwiększone zainteresowanie tą mieszanką to norma. Psychonauci /praktykujący świadome stosowanie substancji poszerzających świadomość/ używają ayahuaski, aby zmierzyć się z bogactwem własnego umysłu, nieskończonością wszechświata, a bywa, że i najgłębszymi lękami, tak aby przeżyć ekstazę, zgłębienie, zrozumienie i bywa, że przezwyciężenie jawiących się lęków.

Jednym z nieprzyjemnych efektów spożywania ayahuasca jest fakt, że często zdarza się uczestnikom wymiotować. Należy potraktować ten fakt jako oczyszczenie organizmu w sposób fizyczny, aby nastąpiło oczyszczenie umysłu poprzez doświadczenia psychologiczne lub wizje. Po ceremonii natomiast i tak będziemy się czuć całkowicie odświeżeni i odrodzeni po przeżytych silnych doświadczeniach.

PS. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?!

________
#Ayahuasca

najnowsze z prawdziwie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy? Źródłem cierpienia jest przywiązanie. Wszyscy cierpią. To część ludzkiej kondycji.
Świadoma opinia

Świadoma opinia

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się
Translate »
idź do góry