Najtrudniej poznać samego siebie

Biblijne drzewo życia

Biblijne drzewo życia

w pomysłowo/prawdziwie/zdrowotnie

Biblijne drzewo życia. Na bardzo istotny fakt zwrócił uwagę jeden z czytelników DZIENNIKA WARIATA. Zwrócił on uwagę na istotę znaczenia i piękno słowa „konopie”. Otóż my tutaj nie mamy do czynienia z marihuaną, cannabis, gandzią czy też medyczną marihuaną /co już samo w sobie jest niedorzecznością/. Mamy do czynienia z świętą rośliną o nazwie konopie. Poruszymy zatem to zagadnienie.

Biblijne drzewo życia

Biblijne drzewo życia

Nasze konopie i znana nam z doniesień politycznych i policyjnych marihuana to dwie nazwy tej samej rośliny. Słowo marihuana kojarzone jest z hajem /stanem rozweselenia i poszerzonej świadomości/ i wyobrażamy sobie ludzi palących jointy lub bonga w asyście białego, gęstego dymu. A konopie to nie tylko rekreacja, to przede wszystkim ogromny przemysł odzieżowy. Z konopi robi się bardzo lekkie, przewiewne, oddychające, wytrzymałe ubrania.

Konopie wykorzystywane z powodzeniem są w przemyśle samochodowym. Włókien konopi używa się do produkcji karoserii samochodów. Tak, moi drodzy, karoserii. Samochody z konopi  tworzyli Henry Ford oraz firma Lotus Cars. Najbardziej znanym zastosowaniem konopi jest szkutnictwo. Do końca XIX wieku 70% olinowania okrętów było wykonane z włókien konopnych.

Z konopi można wytwarzać materiały budowlane, zarówno do samych ścian jak i ich ocieplenia. Z konopi można robić też płyty wiórowe, a fakt, że konopie rosną wszędzie i na każdym podłożu i jednocześnie to podłoże /ziemię/ nawożąc, jest rewelacyjny. Konopie rosną też wielosezonowo i kilka razy w roku. Można je wykorzystywać również w przemyśle papierniczym. Produkcja papieru z konopi jest o wiele wydajniejsza niż produkcja papieru drzewnego. Nie trzeba przy tym wybielać papieru konopnego ogromną ilością chemii.

Następną gałęzią jest przemysł spożywczy, oleje i nasiona konopi są cenione ze względu na dużą wartość odżywczą. Następnym przemysłem jest przemysł paliwowy, gdzie konopie są stosowane do wytwarzania biodiesla /olej napędowy/. Tutaj nie trzeba zachwalać, bo sam ten fakt jest zachwycający. Z konopi można też produkować biomasę opałową, co daje wartość energetyczną.

I oczywiście ze względu na zawartość wielu substancji leczniczych, wykorzystuje się konopie włókniste jako lek przeciwlękowy, przeciwbólowy, przeciwpsychotyczny, przeciwzapalny, przeciw utleniający, przeciwskurczowy oraz jako antybiotyki. W ostatnich miesiącach coraz więcej mówi się o wyśmienitym działaniu zdrowotnym konopi na raka i wiele nieuleczalnych chorób.  Odpady konopne wykorzystywane są jako pasza dla zwierząt, a nasiona jako karma dla ptactwa.

Biblijne drzewo życia – Podsumowanie:

Zastosowanie naszych rodzimych konopi jest jak widać ogromne, a dyskredytowanie ich lub straszenie nimi jest nie na miejscu. Skoro tak wspaniała roślina jest odrzucana, to oznacza to, że jest ona zagrożeniem dla koncernów i już działających producentów. W końcu konopie rosną wszędzie w każdym zakątku ziemi i nie wymagają specjalistycznej opieki. A marihuana, CBD, THC i RSO są z konopi. Biblijne drzewo życia to też konopie.

PS. Czy marihuana jest z konopi? Chyba nie… ja nic na ten temat nie wiem… w każdym razie, nie wiem, jak pan łączy marihuanę z konopią, z konopiami. – Jarosław Kaczyński

________
#Konopie

najnowsze z pomysłowo

Obwinianie innych

Obwinianie innych

Obwinianie innych jest doprawdy absurdalne, gdyż za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni
Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć
17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo. Lenistwo (znane również jako indolencja) to niechęć do
Co to jest Tulpa

Co to jest Tulpa

Co to jest Tulpa? To ciekawe zagadnienie świadomości i jeszcze ciekawsze rozwiązanie.
Translate »
idź do góry