Najtrudniej poznać samego siebie

Blackout świata

Blackout świata

w europejsko/świadomie

Blackout świata – Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. W całym cywilizowanym świecie wrze, ale nie jakoś tak jakbyśmy sobie wyobrażali, a pokojowo. Manifestacja idzie za manifestacją, protest za protestem, bo ludzie już mają dosyć zniewolenia przez systemy państwowe, religijne i inne. Ta cicha, póki co rewolucja, zatacza coraz większe kręgi. I u nas się mówi o blakoucie mediów. Dlaczegóż to? Otóż o tym piszę. Nie moją rolą jest oceniać, ale za to moją jest bronić swoich spraw, praw i interesów. Zatem rozważam i bronię.

Blackout świataBlackout:

Na całym świecie protestujący wykorzystują Internet do organizowania się online i bronienia swoich praw offline. Internet stał się światowym medium scalający ludzi, jednoczący i skłaniający do współpracy. W odpowiedzi na te oddolne ruchy społecznościowe, w ubiegłym roku rządy Bangladeszu, Demokratycznej Republiki Konga, Egiptu, Indii, Indonezji, Iranu, Iraku, Sudanu, Myanmaru i Zimbabwe zamknęły po prostu dostęp do Internetu w częściach lub całości swoich krajów.

Rządy na całym świecie, coraz częściej chcą przestojów Internetu w czasach kryzysu. Tłumaczą to zjawisko bezpieczeństwem publicznym i ograniczeniem dezinformacji. A wygląda to raczej jak zbiorowa kara niż reakcja gwarantująca bezpieczeństwo komukolwiek. Gdy Internet zostanie wyłączony, nasza zdolność do swobodnego wyrażania wszystkiego zostanie ograniczona, ucierpi gospodarka, ucierpi edukacja, ale też ucierpimy my, ci którzy mocno korzystają z internetu. Władza często próbuje usprawiedliwić przestoje w oparciu o słabe podstawy prawne.

Nawet jeśli mamy póki co Internet, to istnieje szereg praw i przepisów, które pozwalają rządom wywierać presję na firmy, aby cenzurowały treści w Internecie. W Chinach twórcy aplikacji muszą uwzględniać filtry rządowe we wszystkich swoich produktach. Niemieckie prawo NetzDG grozi firmom internetowym wysokimi grzywnami, jeśli nie usuwają „nielegalnych” materiałów, począwszy od obrazy religii, obrazy urzędu publicznego, po groźby użycia przemocy. Jak widać to podejście to towar eksportowy. Coraz częściej pojawia się cenzura internetu, a cenzura to objaw totalitaryzmu. A my znamy to doskonale.

Blackout – Podsumowanie:

Cenzura (łac. „osądzać”) to kontrola publicznej informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań. Czyli de facto łamiąca prawa człowieka i zasady demokracji. Polega ona na weryfikacji audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk, Internetu itp. przez organy państwowe. Znana też jest definicja cenzury jako świadomego wprowadzania w błąd poprzez selektywny dobór zazwyczaj masowo rozpowszechnianych informacji. Ktoś po prostu chce nas zniewolić i zwyczajnie nabija w butelkę. Do klubu cenzorskiego należą już Facebook, YouTube, Google, a wydawać by się mogło, że to właśnie one powinny być głosicielami wolności. Absolutnie nie wolno nam się na to ani zgadzać, ani też akceptować, ani też nawet dopuszczać takiej myśli do siebie.

PS. Wolność, to podstawowe prawo człowieka. Bez niej nie ma życia. – August Witti

Tags:

najnowsze z europejsko

Zwierzęta mają duszę

Zwierzęta mają duszę

Zwierzęta mają duszę. Papież Franciszek przedstawił swoje stanowisko w tej kluczowej debacie,
45 zasad szacunku

45 zasad szacunku

45 zasad szacunku. Wszyscy chcemy być lubiani. Chcemy być także szanowani. Szacunek
Strajk włoski

Strajk włoski

Strajk włoski to sytuacja, w której pracownik zaczyna podchodzić do swojej pracy
Czy demokracja upada?

Czy demokracja upada?

Czy demokracja upada? Dla każdego społeczeństwa i jego rynków kapitałowych praworządność i
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry
Skip to content