Najtrudniej poznać samego siebie

Plan finansowania państwa

w polsko/prawdziwie/topowo

Rząd PO wprowadza nowe metody nacisku na obywateli. Do 2018 roku będziemy duszeni, gnieceni i zmuszani do oddawania każdych pieniędzy, które zarobiliśmy lub nie, bo …

plan finansowania państwa jest bezwzględny dla społeczeństwa.

podatki1Nowelizacja ordynacji podatkowej o której mało kto słyszał, a zapewne usłyszy, wprowadza groźne dla podatników zmiany. Urzędy skarbowe już nie będą wszczynać oficjalnej kontroli podatkowej, tą sprawę załatwi zwykłe wezwania, na które stawić się będziemy musieli z pełnym zasobem dokumentów fiskalnych, żeby udowodnić państwu, że jesteśmy przykładnymi obywatelami. Rozszerzone zostają również kary, gdy podatnik nie dopełni spowiedzi. Jedną z nich to odsetki za zwłokę /150% stawki podstawowej/, przy zalegania z płatnością VAT. To już nawet nie lichwa, to bandycki proceder, gdyż podatnik wcale nie musi mieć tych pieniędzy /płatności z wydłużonym terminem/, wystarczy, że ma wystawioną fakturę. Wprowadzony cichaczem „Wieloletni Plan Finansowy Państwa” mówi, że do 2018 roku Polacy nie mają szans na jakiekolwiek obniżenie podatków, niezwaloryzowane też zostaną kwotowe progi podatkowe, koszty uzyskania przychodu, kwoty wolne od podatku, etc.

Rząd do tej pory podniósł podatek VAT, kilkukrotnie podnosił akcyzę, podwyższył składki ZUS, podwyższył składkę rentową dla przedsiębiorców, nałożył na Lasy Państwowe podatki w wysokości 2% od przychodów, zlikwidował ulgi: budowlaną i internetową, obniżył o 1/3 zasiłek pogrzebowy, opodatkował lokaty 1-dniowe, kilkukrotnie podnosił maksymalne limity na podatki lokalne, zamroził wspomnianą kwotę wolną od podatku oraz progi podatkowe. Teraz zamierza wprowadzić podatek audiowizualny, podatek smartfonowy, podatek drogowy, podatek katastralny i zwiększyć opresje aparatu kontroli skarbowej, kupują już broń gładkolufową. Wszystkie te działania funkcjonariuszy kontroli skarbowej spowodowały, że w 2012 r. domiar podatkowy wynosił 3,7 mld zł, w 2013 r. już ok. 6,2 mld zł, 2014 roku – 10,2 mld zł. Zapewne w 2015 r. dojdzie do 15 mld zł. Ciekawe kiedy będziemy pracować bezgotówkowo, tylko za jedzenie, picie i dach nad głową? Społeczeństwu to odpowiada widać, a ja piszę sobie tylko dla zainteresowanych, którzy mają jeszcze kapkę oleju w głowie.

Ludzie to robią ludziom uzasadniając, że taką mają pracę. Kurwa, złodziej i bandyta też mają pracę i co, godzimy się na to?

PS. Władza absolutna jest absolutna w sensie stricto i nie podlega ani kontroli, ani prawu, ani też zmianom, no chyba, że naród wreszcie przejrzy na oczy i się zbuntuje, nie będzie czekał na większe cięgi, posadzi w roli przywódców mądrze zarządzających. Długi i wierzytelności i tak trzeba będzie spłacać, ale być może da się to robić łagodnie, zatrudniając wszystkich chętnych i pobudzając gospodarkę.

_______
#Fiskus

Źródło: Niewygodne.info.pl

ostatnie z polsko

Botoks

Botoks

Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim zdaniem

Tomek, wracaj!

Powiedziałabym – obejrzyjcie, fajny klip. Ale to jest coś więcej niż film
Tego jeszcze nie grali

Tego jeszcze nie grali

Obecnie już każdy … wie, że silne gospodarki węglem, ropą i gazem

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
idź do góry