Najtrudniej poznać samego siebie

Był sobie król

Był sobie król

w polsko/prawdziwie/tradycyjnie

Wyobraźcie sobie w Polsce króla – gościa, którego to państwo jest, tzn. wszystko co teraz państwowe, to jego – ziemia, lasy, łąki, puszcze, jeziora, rzeki, morze, co poniektóre zakłady, drogi, miejskie skwery, place, budynki. To jest król. On odpowiada za to wszystko, musi zadbać, zaopiekować się, bo jego, ale i musi zaopiekować się i zadbać o ludzi, którzy mienią się być Polakami. Bo tutaj żyją i przestrzegają panujących tutaj praw. Więc …

był sobie król.

Był sobie królCzy taki król pozwoliłby sobie na wyprzedaż swoich majętności za bezcen? Gdyby w ogóle musiał je sprzedać, to zapewne chciałby dostać jak najlepszą cenę. Czy taki król zatrudniałby tyle polityków? Absolutnie nie, ograniczył by ich do niezbędnego minimum, bo to kosztuje i to z jego własnej kieszeni, czyli państwowej. Czy taki król dbałby o swoich poddanych? Oczywiście, że dbałby, bo dobry, zdrowy i lojalny poddany to skarb i trzeba o niego dbać i go chronić. A czy taki król karałby swoich poddanych za afery, korupcję i zdradę? Oczywiście, że karałby, bo to działanie na jego własną szkodę, wszak król reprezentowałby Polskę, on byłby Polską. A czy taki król starałby się być w porządku, dobry i sprawiedliwy? Jasne, że starałby się – małym królestwem można rządzić w bestialski sposób, dużym się nie da.

Co zatem stoi na przeszkodzie, aby Polska miała króla? Nic – Polska może mieć króla, bo miała i ma tradycję królewską, a także magnacką. Czy taki król może być głupi lub niedouczony? Nie bardzo, bo ludzie tego typu są przygotowywani do sprawowania władzy w sposób odpowiedni, od dzieciństwa, od wieków. Zatem dlaczego w Polsce władza jest w rękach nieuczciwych szaleńców, pazernych na każdą lewą złotówkę, nie dbających o narodową własność i mienie? No właśnie?

PS. Marze­niami żyję jak król.

_________
#Monarchia

ostatnie z polsko

Botoks

Botoks

Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim zdaniem

Tomek, wracaj!

Powiedziałabym – obejrzyjcie, fajny klip. Ale to jest coś więcej niż film
Tego jeszcze nie grali

Tego jeszcze nie grali

Obecnie już każdy … wie, że silne gospodarki węglem, ropą i gazem

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
idź do góry