Najtrudniej poznać samego siebie

Blokady miłości

Blokady miłości

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Blokady miłości. Człowiek jako kreacja zbudowany jest z czystej energii. Czysta energia zaś to światło, a światło to miłość. Zatem człowiek powinien być zbudowany z miłości, bo jest jej naczyniem. Mimo wszystko tak nie jest. W swoim jestestwie, podświadomości, cali jesteśmy zbudowani z jednej wielkiej zablokowanej miłości.

Blokady miłościBlokady miłości

Będąc dziećmi powinniśmy przejść szkołę miłości. Jednak nie wszyscy ją przeszliśmy. Śmiem twierdzić, że bardzo mało z nas przeszło szkołę miłości, patrząc na zawirowania rodzinne, postawy i wzorce ludzkie. To rodzice i dorośli będący wówczas wokół nas, powinni nas tej miłości nauczyć, dać wzorce, pokazać nam jak kochają się dorośli, jak sobie pomagają, jak współczują i wybaczają. To jest w nas programowane. Zadaj sobie pytanie. Czy gdy byłem dzieckiem pokazano mi jak kochać. W większości odpowiedź jest negatywna.

Blokady miłości – Rozważania:

Wielu z nas przez całe życie szuka swojej „drugiej połowy”, miłości, przyjaźni, partnerstwa. Wielu zakłada uczciwość ludzką i działanie wg. wyższych idei. Ale nie wszyscy okazuje się znają te idee. Poznajemy, obserwujemy i porzucamy. I tak w kółko. Przeczuwamy, że inna istota ludzka nie będzie w stanie nas poznać i zaakceptować w całości. Odczuwamy również istotę prawdziwej miłości i wiemy, że pochodzi ona z wnętrza nas samych. Tylko wówczas możemy prawdziwie kochać drugiego.

Ludźmi, którzy nas najlepiej znają i akceptują, jest nasza rodzina. Brat, czy siostra zna nas lepiej niż ktokolwiek inny i jest po naszej stronie. Dlatego tak ważne są więzy rodzinne. Rodzina działa w jednej chmurze. Ten, kto nie umie utrzymać więzów rodzinnych, relacji wewnętrznych, nie bardzo radzi sobie też z miłością. Często wówczas pojawia się miłość własna /egoistyczna/. Podstępna, skierowana na korzyści, nie wybaczająca. Ale to z pojęciem właściwej miłości nie ma nic wspólnego.

Co jest blokadą miłości? Często są to wewnętrzne głosy, myśli i przekonania, że np. „nie zasługujemy na bycie kochanym i szczęśliwym”, że „ze mną jest coś nie tak”. Że jesteśmy „inni”, „załamani”, „nie do życia” i gdy ktoś się tego dowie, z pewnością nas porzuci. Dosyć często sami odchodzimy ze związku z obawy, ze strachu, z braku wzorców. A przecież właśnie o to w naszym życiu chodzi, o tą właśnie miłość, o jej istotę.

Te nieustanne bariery miłości są ciągle z nami. Tworzą szum niskich myśli, konfabulacji, wewnętrznego oporu, a bywa, że złości, a nawet nienawiści. To przekłada się na wszystko, co robimy, na całe nasze życie. Czas zdać sobie z tego sprawę, że nie musimy kochać samych siebie, bo już to robimy. Musimy natomiast usunąć wszystkie te przeszkody, które blokują przepływ miłości. Bo jesteśmy od zarania naczyniem miłości. Nie czujesz tego? Nie widzisz, że jak kochasz to jest cudownie i szczęśliwie?

Blokady miłości – Podsumowanie:

Nikt nie urodził się już z blokadami miłości. Tego nauczyliśmy się sami, korzystając z dostarczonych wzorców. Często uczono nas, że „Miłość to słabość”, albo że „miłość prowadzi do cierpienia”, albo że „od miłości do nienawiści krok bliski”, także wiele innych bzdur. Jak mamy umieć kochać. Nie umiemy. Musimy się nauczyć, jak wszystkiego w życiu. Powtarzające się niewłaściwe wzorce nie zawsze są przyjemne, ale na pewno są znajome i pewnie się w nich czujemy.

Gdy zaś odkryjesz swoje osobiste bariery miłości, pamiętaj, że stworzyłeś je Sama/Sam, dawno temu, na początku swego życia, kierując się własnymi interesami, wygodą bezpieczeństwem i podług własnego widzi misie. Nie oceniaj ich, nie krytykuj, zastanów się i pozbądź. Bo one blokują tylko Ciebie i to Ty cierpisz z tego powodu. Cierpi też Twoje ciało, psychika, ciepią bliscy. Tak chcesz? Jak nie, to zrozum, że miłość wszystko naprawia, uzdrawia, upiększa i powoduje, że jesteśmy szczęśliwi. Zatem kochaj wszystko i wszystkich.

PS. Miłość odblokowana i dopełniona daje pokój. – August Witti

______
#Milosc

najnowsze z oświecenie

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny? Osoba autentyczna to ktoś, kto ceni przejrzystość, rzetelność i
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Translate »
idź do góry