Najtrudniej poznać samego siebie

Bóg istnieje i miewa się dobrze

w filozoficznie/innowacyjnie

Współczesna fizyka, a dokładniej teoria kwantowa dowodzi, że świadomość człowieka w momencie śmierci przenosi się do innego wszechświata /wymiaru/. Teoria biocentryzmu /Lanza/, według której to świadomość jest podstawą wszechświata i tworzy materialny wszechświat, a nie odwrotnie, wskazuje na to, że prawa natury i stałe kosmologiczne są dostrojone do tego, aby istniało życie. Czyli inteligencja istniała przed materią, zatem …

Bóg istnieje i miewa się dobrze.

Bóg istnieje i miewa się dobrzeZdaniem dr Roberta Lanza inteligencja istniała przed materią. “Na początku było słowo i słowo stało się ciałem”. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, wszyscy myślący to w głębi przeczuwają, a dowód na to daje paradoks obserwatora. “Sam fakt obserwacji danego układu odniesienia ingeruje w ten układ determinując konkretny stan”, czyli krótko i zwięźle “bez obserwatora zjawiska fizyczne nie mogą istnieć”. W teorii biocentryzmu śmierć świadomości nie istnieje, tak jak i śmierć duszy. Zatem śmierć jest wytworem funkcjonującym tylko w myślach, ponieważ ludzie identyfikują się ze swoim ciałem, z cielesnością. Materialna powłoka zużywa się i prędzej czy później musi umrzeć, ale może się wydawać niektórym, że to samo dzieje się ze świadomością. Jednak tak nie jest.

Jeżeli uznamy, że to świadomość wytwarza nasz organizm i określa go niczym sygnał telewizyjny, który określa to, co widzimy w odbiorniku, to staje się jasne i oczywiste, że fizyczny rozpad naszej powłoki, czyli śmierć ciała /odbiornika/, nie jest końcem naszej świadomości. Zatem mamy do czynienia ze świadomym bytem duchowym /duszą/, która istnieje poza ograniczeniami narzucanymi nam przez czas i przestrzeń. Dusza jest tylko czasowo przypisana do ciała i jest obiektem kwantowym z zasady nieprzypisanym do miejsca. Jest obiektem, który określa się w trójwymiarowej przestrzeni dzięki zjawisku dekoherencji kwantowej, czyli ostatecznej siły determinującej kierunek, w którym podąży dany układ kwantowy. Obrazowo można to określić w ten sposób, że w jednym wszechświecie ciało może być już martwe, a w innym do którego przeszło nie. Czyli zawsze będzie istniał wszechświat, w którym nasza świadomość istnieje nadal i ponownie zostaje przypisana do czasu i przestrzeni. Oznacza to, że po śmierci nasza świadomość wędruje do innego wszechświata, który może zostać nazwany dowolnie np. piekłem albo niebem, po jakimś czasie może też wrócić na ziemię.

PS. Wielu ludzi nie wie­rzy w Bo­ga, ale w diabła wierzy każdy. 

_____
#Bóg

najnowsze z filozoficznie

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją. Warto zauważyć, że “dezinformacja” to informacja, która jest nieprawidłowa.

Nasze życie wewnętrzne

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze
Żyjemy w Matrix'sie

Żyjemy w Matrix’sie

Żyjemy w Matrix’sie! Cóż to tak naprawdę znaczy? Otóż cały świat, nasz
Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego. Zabijamy się przez ego, niszczymy przez ego, obrażamy
Translate »
idź do góry