Najtrudniej poznać samego siebie

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to uniwersum /czyli Bóg/. Wniosek, mimo tak zaciętego oporu naukowego, nasuwa się sam, o ile otworzymy szeroko umysł. To Bóg jest nauką. Posługiwał się będę synonimem Uniwersum – co oznacza właśnie Boga, wszechświat, wszechwiedzę, ale i to co istnieje. Współczesna nauka głównego nurtu przeczy istnieniu Boga, ale jest wielu naukowców, którzy w Boga wierzą. I wyznając tę wiarę, naukowcy ci przyjmują również naukę taką, jaka została zdefiniowana przez wieki. Oznacza to, że szukają wyjaśnienia tego, co dzieje się w świecie przyrody i uznają, że idee naukowe muszą być tymczasowe. Możliwe do obalenia przez kolejne dowody eksperymentów i obserwacji.

Bóg jest naukąBóg jest nauką – Obserwacja:

I oto mamy czas /tu i teraz/, w którym zaczyna dominować fizyka i mechanika kwantowa. Mamy zmiany, których do tej pory absolutnie się nie spodziewaliśmy. Mianowicie stała prędkość światła „c” /dla unaocznienia E=Mc2/, okazała się być zmienną, mimo iż do niedawna była stałą. Jak każdy system, nauka obecnie upada /stara nauka/, a pojawia się nowa nauka i wiara jako całość. Zaś dodatkowo wiara w Boga rzuca wyzwanie naukowcom, którzy uważają Boga za magiczny twór. Ale ich wiara stanowi również wyzwanie dla wierzących zgromadzonych w religiach, którzy potępiają naukę jako bezbożne przedsięwzięcie, a naukowców określają jako świeckich elitarnych i gardzących bogobojnymi ludźmi.

Bóg jest nauką – Rozważania:

Niektórzy naukowcy mówią po prostu, że nauka i religia to dwie odrębne sfery – „nienakładające się na siebie magisteria”. Nauka przemawia z autorytetem w dziedzinie „z czego zbudowany jest wszechświat /fakt/ i dlatego tak on działa /teoria/”, a religia poprzez duchownych chce panować nad „kwestiami ostatecznego znaczenia i wartości moralnej”. Wiem, trochę to zagmatwane. Ale istotą jest współistnienie tych dwóch i połączenie w jedno, gdyż tak jest w istocie. Wielu naukowców, myślicieli, twórców i artystów przyznaje, że w swoich dziedzinach odkryć /twórczości/ zostali natchnieni.

Myśliciele, artyści i świadomi mówią wprost o tym, że Bóg to wiedza i spływa na człowieka, który poświęca się jakiemuś konkretnemu celowi /pochyla się/. Wpływa w ten sposób, że pozwala tworzyć, odkrywać, projektować, budować, działać etc., nie szczędząc pomocy i rozjaśnia umysł. Stąd możność tworzenia, wymyślania i kreacji. Ale tego natchnienia nie brakuje każdemu, który chce działać i tworzyć. Aby to osiągnąć, trzeba wejść głęboko w swoją sferę zainteresowań.

Naukowcy, podobnie jak inni ludzie, kierują się własnymi celami, znaczeniem i wartościami. Ale pomysł, że fakt można oddzielić od wartości i znaczenia kiepsko pasuje do tego, co wiemy o historii nauki. Z kolei ludzie nie powinni być zmuszeni do ścisłego oddzielania przekonań religijnych od teorii naukowych. Doświadczenie bycia naukowcem sprawia, że ​​religia wydaje się dość nieistotna. I to jest prawda, bo religia to system stworzony przez człowieka, a nie Boga, zaś sam Bóg, czyli uniwersum istnieje i miewa się dobrze od początku stworzenia. Cieszy się swoją wszechwiedzą w swym cudownym wszechświecie i doświadcza tzw. rzeczywistości w nas, nie tylko ludziach, ale i wszechrzeczy. Śmiesznym natomiast jest, że nauka chce porównywać się do uniwersum, gdyż to w istocie są dwa magisteria. A powinny być jednym.

Bóg jest nauką – Podsumowanie:

Wiara to to, w co wierzy się całym sercem – mówią religie, ale wiara to Bóg, a religia – system. I jak każdy system, w tych czasach upada. Też jestem „katolikiem od kołyski”, ale nie praktykuję, nie wierze w religię, mimo iż Chrystus jest moim mistrzem, ale w Boga-Uniwersum wierzę i wiem, że tak jest. Skąd wiem? Bo spływa na mnie tak jak i ten felieton. A ja całymi dniami uczę się słuchać siebie. Uniwersum, które świadomie na mnie spłynęło i się rozwija – doświadczając. I tu także mamy jeden mianownik nauki i wiary w Boga. Jedno i drugie nieustannie się rozwija i ewoluuje w naszych umysłach, ale także w energii, którą jesteśmy spowici. Falowość świata mnie nie zaskakuje, nie zaskakuje mnie także moje tworzenie własnego świata, gdyż wiem, że jestem jednym uniwersum w jednym człowieku. Nieistotne jest tutaj imię tego człowieka, gdyż każdy określa się sam. Uczę się nieustannie słuchać tej świadomości uniwersum i działać za jej przyczyną. Pomijam też nieustannie ego, gdyż ono nie działa w moim interesie. Staram się być najlepszą wersją siebie, bo taki jest mój ideał. A jestem kim jestem.

PS. Jestem kim jestem. Nic ponad to i aż tyle. – August Witti

__________
#Bog, #Nauka

 

Tags:

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry