Najtrudniej poznać samego siebie

Ból a świadomość

Ból a świadomość

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Ból a świadomość. Przebudzenie świadomości może być bolesne emocjonalnie. Pozbywamy się wówczas wielu naszych konstruktów, przekonań, wzorców, schematów – wewnętrznych i zewnętrznych. Wiele z tych konstruktów myślowych nie jest dostosowana do naszej natury, a zwłaszcza natury duchowej. To ich mamy się pozbyć, porzucić, przepracować. Przebudzenie duchowe uświadamia nam czym są te konstrukty i pozwala się od nich definitywnie uwolnić.

Ból a świadomość

Ból a świadomość

To uświadomienie sobie cierpienia i jego korzeni może być bolesne, zwłaszcza gdy nadal w nas jest opór. Jednak gdy pozostaje to twoją decyzją, możesz ten opór przełamać. Przebudzenie  poprzez intuicję ukazuje nam prawdę. Wiemy co jest zdrowe, odpowiednie dla nas i zrównoważone. Wiemy także co jest konstruktem kotwiczącym ego. Żadne też opinie i prawdy innych, nie mogą być większe od naszej wewnętrznej prawdy. Twoja prawda jest właściwa, gdyż każdy jest inny i inaczej postrzega rzeczywistość. Dlatego skupić należy się na sobie, na swoich decyzjach i realizacjach. Dlaczego? Gdyż rozwój świadomości, czyli dążność do szlachetności, jest rozwojem osobistym. Nikt na nikogo nie może mieć wpływu. Nie da się również kogoś tym zarazić.

Ból a świadomość – Rozważania:

Często bywa, że przebudzenie duchowe może być bolesne fizycznie. Podobnie jak wszystko – rozpoznając intuicyjnie, możemy dojść do intuicyjnego sposobu naprawy, uzdrowienia, poprawy. Ale aby to osiągnąć musimy wiedzieć co naprawiać, uzdrawiać, odbudowywać. Dodatkowo wykonujemy faktyczną fizyczną pracę nad energią i ciałem, poza kontrolą, którą znamy z rzeczywistości. Główną przyczyną naszych dolegliwości i chorób, są nasze przekonania i konflikty wewnętrzne. Dlatego tak istotne jest rozpoznanie przyczyny cierpienia, a następnie jego uzdrowienie. Im więcej energii skupimy na problemie, tym problem staje się mniejszy, gdyż konstrukt ulega rozdrobnieniu.

Ból a świadomość – Podsumowanie:

To co zaskakujące, im większa akceptacja, otwartość i brak oporu, tym wyniki uzdrowienia lepsze. Im bardziej zagłębiamy się w ciało tym lepiej je poznajemy, odkrywamy i poniekąd modernizujemy. Ważnym czynnikiem jest tu wiara, gdyż to ona mobilizuje naszą uwagę i powoduje procesy uzdrawiania. Nie jest to jednak nic magicznego, gdyż czyż magią jest, że uwierzysz w brak cierpienia i bólu. Czy magią jest skupienie swojej uwagi na problemie i omiecenie go głębokim oddechem? I znów, czy magią jest dotarcie do podstaw konfliktu i przypomnienie sobie od czego to się zaczęło? Nie. Zatem co to jest. To prawda.

PS. Fizyczny aspekt cierpienia i bólu można zmniejszyć, akceptując je i poddając się intuicyjnemu uzdrowieniu bez oporu. – August Witti

____
#Bol

Tags:

najnowsze z prawdziwie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy? Źródłem cierpienia jest przywiązanie. Wszyscy cierpią. To część ludzkiej kondycji.
Świadoma opinia

Świadoma opinia

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się
Translate »
idź do góry