Najtrudniej poznać samego siebie

Botoks

Botoks

w artystycznie/filmowo/polsko

Botoks. Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim zdaniem film jest doskonały i wcale nie o realiach szpitalnych, tylko o kobietach. „Botoks” wcale nie jest głupią komedią, ani tym bardziej thrillerem, jak głoszą. Istotnie, akcja toczy się na tle szpitala i jego personelu, owszem, zawiera obrazy związane z służbą zdrowia. Oczywiście, jak to u Vegi, nie są to sceny delikatnie i najzwyczajniej w świecie walą po głowie. Ogólnie film „Botoks” wyzwala emocje, w sposób wcale nie delikatny. Ale zawiera też śmieszne sceny i teksty.

Botoks

Botoks

Reżyser i zarazem scenarzysta Patryk Vega, bo o nim tu mowa, prowadzi wielowątkową opowieść w sposób zrozumiały i odważny. Śledząc losy czterech bohaterek, Vega bierze pod lupę tym razem obszary medycznego podwórka. Mamy tutaj załogę karetki, lekarzy /głównie ginekologów/, ale i chirurgów plastycznych, także przedstawicieli bezwzględnych koncernów farmaceutycznych. Fabuła układa się wśród szokującego obrazu środowiska przeżartego przez korupcję i cynizm. Jest to opowieść o silnych kobietach zmuszonych do walki w męskim świecie. Tym razem Patryk Vega jasno tłumaczy korporacyjne machlojki, obnaża nieprawidłowości w funkcjonowaniu służby zdrowia, które też bywają i śmieszne, ale głównie tragiczne.

Należy jednak pamiętać, że film to taki rodzaj sztuki, gdzie nie wszystko musi być prawdą, a może nią wcale nie być. Zatem dopatrywanie się korelacji z rzeczywistością może być bezzasadne. Dla mnie to dobry film i chętnie sięgnę do niego ponownie, mimo wszystkich wypisywanych na jego temat bzdur. Nie daj sobie robić wody z mózgu, idź, zobacz i sam oceń.

reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
gatunek: Thriller
produkcja: Polska
aktorzy: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Janusz Chabior, Sebastian Fabijański, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński

PS. „Zbędnym słowem ust nie kalam. Biorę torbę i spierdalam.”

______
#Botoks

najnowsze z artystycznie

Westworld czy życie?

Westworld czy życie?

Westworld czy życie? Drugi raz mam przyjemność oglądać serial Westworld z 2016
Rozkwit sztuki

Rozkwit sztuki

Rozkwit sztuki. Obserwujemy wzrastający rozkwit sztuki wszelkiej, a wraz z nią kroczy
Nowe życie

Nowe życie

Nowe życie. to dzisiejsze opowiadanie do kolacji…
Translate »
idź do góry