Bujaj w obłokach

Bujaj w obłokach i doskonal się

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Bujaj w obłokach i doskonal się. Za młodu nie pozwala się nam bujać w obłokach, ani też nie zachęca zbyt często do samodoskonalenia. A to oczywisty błąd. W szkole skupialiśmy się na zdobywaniu dobrych ocen, więc cała reszta rozwoju osobistego została porzucona. A przecież samodoskonalenie i rozwój osobisty, odgrywają równie ważną rolę w naszym życiu. Bo prawda jest taka, że nie można uciec od siebie. Im bardziej się od siebie oddalamy, tym większe dysfunkcje tworzymy. Ale nadejdzie czas, gdy wszystkie te nierozwiązane emocje własne wypłyną na powierzchnię i nas przytłoczą.

Bujaj w obłokachBujaj w obłokach i doskonal się

Zacznij od świadomego stawania się bardziej świadomym siebie, obserwowania swoich myśli, emocji i reakcji. Niech podejmowanie decyzji o samodoskonaleniu stanie się integralną częścią życia. Nauka nigdy nie powinna się kończyć, bo życie nie stoi w miejscu. Skupienie się na ciągłym samorozwoju jest jedynym zadaniem w życiu. Wówczas to stajemy się lepszą wersją siebie, a przez to lepszymi ludźmi.

Tyle czasu spędzamy na poznawaniu innych ludzi i rozwiązywaniu ich problemów. A to nie nasza sprawa. My nie jesteśmy od oceniania innych, od ich uczenia i krytykowania. A wszystko co nas drażni, rozczarowuje i bulwersuje jest w nas. To są nasze nierozwiązane problemy. Gdybyśmy spędzili tyle czasu na poznaniu siebie, na zrozumieniu siebie i uzdrowieniu siebie, sprawy przyjęłyby zupełnie inny obrót. Samoświadomość to podróż – w nas samych. Gdy stajemy się  bardziej świadomi swojej osobowości, myśli i uczuć, wówczas nasze życie staje się łatwiejsze.

Poprzez dokładne poznanie siebie, znamy swoje mocne strony, ale też znamy słabości. Celem poprawy siebie, własnego rozwoju jest wyjście poza siebie, poza te słabości, które powstrzymują nas przed osiągnięciem wielkości. Stworzyliśmy także własną strefę komfortu, które dla nas stanowi raczej niebezpieczne miejsce. To prawda, że podnosi ono nasze dobre samopoczucie, ale jednocześnie zamyka nas na świat, oznacza stagnację, czyli brak wzrostu.

Wyjście z tej strefy komfortu pozwala stawić czoła naszym lękom, poznawać nowe rzeczy, podejmować ryzyko i wyzwania. Zatem samorozwój ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Gdy koncentrujemy się na poprawie siebie, własnego zdrowie, własnej wizji i celów, własnych pasji, nie mamy kłopotu z brakiem kontroli nad swoimi reakcjami. Gdy pracujesz nad poprawą siebie, automatycznie poprawiasz swoje relacje z otoczeniem. Ta pozytywna zmiana odzwierciedla się w osobistych i zawodowych relacjach i wzmacnia je.

Bujaj w obłokach – Podsumowanie:

Samodoskonalenie motywuje, a lenistwo degraduje. Gdy się rozwijasz, przepełnia Cię optymizm i dążenie do lepszego działania. Tym samym nabierasz własnej wartości i miłości do siebie. Jesteśmy zobowiązani do podejmowania decyzji na każdym etapie naszego życia, a każda decyzja ma swoje konsekwencje. Gdy wiesz, co chcesz osiągnąć, odpowiednio ustalasz swoje cele, a przede wszystkim jesteś w stanie podejmować lepsze, świadome decyzje. Poprawia to samopoczucie psychiczne i fizyczne, utrzymując nas na właściwej drodze.

PS. Gdy stajemy się świadomi siebie, zaczynamy być autentyczni i usuwamy bałagan ze swojego życia. – August Witti