Najtrudniej poznać samego siebie

Było minęło i stało się nieistotne, koniec, kropka

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Lidzie z poprzedniej ekipy, z zamierzchłych czasów, są już w lamusie, chociaż niektórzy tego jeszcze nie wiedzą, marginalnie nieważni i zapomniani. Mieli swoje 5 minut, nawet dwa razy, czyli w sumie 10. Co rusz wychodzi na wierzch nowe gówno związane z ich działalnością, co rusz ktoś ląduje w ciupie, traci “honor”, mimo iż jaki to honor może mieć złodziej…, to nie ta epoka, nie ten wiek.

Było minęło i stało się nieistotne, koniec, kropka.

Było minęło i stało się nieistotneJeszcze nieliczni chcą coś ugrać, ale są to raczej żenujące wygłupy, niż wielka polityka. I tak wszyscy wiedzą, że szczycili się pazernością piranii i wrażliwością dżdżownicy, a czas ich przeminął. Gdzieś tam w annałach medialnych, jeszcze czasami pojawia się jakiś komunikat typu “po powrocie chcę zostać prezydentem”. No chyba prezydentem Pcimia, a i tak by go obrzucili jajcami, polali krowim łajnem. Radzę pomyśleć nad ewakuacją i spokojną starością na wygnaniu, bo tutaj nic, tylko kat i śmieszność, jak nie drwina, to prokurator, na dodatek zupełnie nie znany i na pewno nie sprzyjający. O tamtych czasach trzeba zapomnieć, bo życie toczy się dalej, tylko wnikliwi i dociekliwi powinni skupić się na rozliczeniu i audycie uczciwości. Teraz mamy zupełnie inną rzeczywistość … zaraz, zaraz … czy znowu tak zupełnie inną? Może inaczej postrzeganą, w innych barwach, ale to nie oznacza, że mamy przestać czuwać i trzymać za rękę, wnikliwie obserwować, a gdy przyjdzie czas ingerować. Społeczeństwo uczy się coraz bardziej swojej roli współrządzenia i współodpowiedzialności. Nawet jeśli kto mały, nawet gdy słaby, to ma wpływ, w swoim środowisku, w swoim okręgu, w internecie, a ten ostatni rośnie przerażająco w siłę. Siłę z której jeszcze niektórzy, już dawno pogrzebani, nie zdają sobie sprawy. Dyskusje, petycje, memy, posty, naigrywanie, bagatelizowanie, niewybredne żarty, obśmieszanie i wyszydzanie, to już jest i działa z powodzeniem, kreując nową rzeczywistość.

Świat kroczy naprzód, a my razem z nim, liczy się akcja i reakcja, aprobata i dezaprobata, a wszystko przekłada się na pieniądze, wpływy i być albo nie być. Nie podoba nam się jakiś produkt, czy firma – nie kupujemy, a on/ona wcześniej czy później znika z rynku. Nie podoba nam się polityk, bądź urząd, obśmiewamy, piszemy petycję, nie chodzimy doń i ignorujemy, też znika. Podobają się nam solidne polskie firmy, wspieramy, kupujemy, chwalimy, one rosną. Podoba nam się pewien ruch, dołączamy, udostępniamy, chwalimy, a on nabiera rozpędu. Chcemy zmieniać rzeczywistość, to ją zmieniamy, nie ruszając się z domu, sprzed komputera – nasz głos się liczy. Te czasy są zupełnie inne, bardziej wpływowe, komunikatywne i przebojowe. I bardzo dobrze! Nie psioczyć, nie narzekać, tylko wejść w interakcję i współdecydować o tym co dla nas ważne, a co banalnie nieistotne. To postawa społeczeństwa XXI wieku, wieku cyfryzacji i komunikacji, ale też wieku informacji, prawdy i współdzaiłania. Kto tego nie rozumie – do lamusa. Nikt z nikim liczyć się nie musi, nikt nie powinien czuć strachu czasów i trwogi istnienia, nie chce pracować u kogoś, nie pracuje u kogoś tylko w domu, nie chce płacić podatków, nie płaci bo za wysokie, nie chce płacić ZUS, chce być sam sobie panem, to robi to bez skrupułów – takie mamy czasy. Nie wierzycie? Spróbujcie!

PS. Dwa najważniejsze przedmioty w szkole: przysposobienie obronne, aby wiedzieć, jak strzelać, historia, żeby wiedzieć, do kogo.

_________________
#WspolczesneCzasy

najnowsze z filozoficznie

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Mądrość

Mądrość

Mądrość jest nabyta, a nie wrodzona. Ludzie na Ziemi nie rodzą się
Być uduchowionym

Być uduchowionym

Być uduchowionym. To, że często się modlimy, medytujemy lub praktykujemy religię, nie
Translate »
idź do góry