Całe życie czekamy

Całe życie czekamy

w filozoficznie

Całe życie czekamy. Na co? Co to za koncepcja czekania? Skąd się wzięła? Żyjemy w świecie, w którym ludzkość popada w życie pochłonięte przeciętnością i bylejakością. Zero jakichkolwiek wymagań. To zaś obniżyło nasze oczekiwania i wiarę w siebie. Skąd się wziął taki stereotyp? Otóż istotnie, przez wieki, oświecenie nie było mocną stroną ludzkości. Obniżenie standardów życia, kultury, wiedzy, pozwala istnieć w życiu publicznym przeciętniakom. Stałe obniżanie standardów, przekonań i ograniczenia innych stały się ogólne. Ale czy słusznie tędy droga? Czy to prawo głosu, przy zerowej wiedzy jest racjonalne?

Całe życie czekamy

Całe życie czekamy – Obserwacja:

Najpierw czekamy, bo chcemy być jak mama lub tata, więc czekamy, aż się to stanie. Czekamy na święta, prezenty, okoliczności i przyjemności. Później czekamy na dorosłość. Zresztą świat nas zachęca do tego. W dorosłości czekamy na cud, łut szczęścia, księcia z bajki, albo samą bajkę i nieustająco na pomoc kogoś.

Ktoś to powinien zrobić, ktoś tamto. Jak już trochę pojmiemy w czym rzecz, czekamy na lepsze czasy, na okazję, na 5 minut. W wieku dojrzałym czekamy na cud uzdrowienia i na koniec niepokoju. Czekamy na odpowiedzialnych potomków i stabilizację wszystkiego. Zaś na starość czekamy na śmierć. A nie można by tak przestać czekać i popatrzyć naprawdę z czego się żyje i jak się żyje. Zadbać o to co najbliżej?

Jeśli ludzie wokół ciebie nie chcą żyć radośnie i szczęśliwie, to pozbądź się ich. Muszą odejść z twojego życia. Jeśli coś cię ogranicza i stale krępuje, nie pozwala wzrosnąć, to odejdź ty, bądź skłoń oponenta. Nie rób sobie tego i nigdy nie obniżaj swoich standardów. A w ręcz podnoś je wysoko i celuj jak najwyżej.

Przestań marnować swój czas na ludzi bez ambicji, celów, planów, pasji, którzy nie mają determinacji i nie podejmują żadnych działań, ani wyzwań. Przestaniesz myśleć, rezonować – znikną. Skup się na auto rozwoju i nieustannym wzrastaniu. Ucz się, dowiaduj, gromadź wiedzę i dziel się nią. Twórz, co ci przyjdzie do głowy i rób to konsekwentnie. Odbiorcy się znajda. Nie marnuj swego czasu dla tych co go nie cenią. I wierz w siebie. No bo w kogo?

Całe życie czekamy – Rozważania:

Człowiek świadomy, wzrasta każdego dnia i podejmuje działania dla swojego dobra, ale i dla publicznego, dzieli się wiedzą i spostrzeżeniami. Ale są też tacy, którzy nie lubią wyzwań, kochają bylejakość, kochają dno, kochają chorować. Pozwólmy im na to, niech żyją swoim życiem. Odizoluj się od nich, nie rezonuj, ty nie rezonuj. Odcinaj ludzi negatywnych, kłamców, hochsztaplerów i nie miej tutaj wyjątków. Nie myśl o rzeczach, które cię nie dotyczą, albo nie masz na nie wpływu. To pozwoli tobie wzrastać, zatem to twój cel. Ale też nie spodziewaj się cudownej, dynamicznie ciekawej pracy u kogoś, kto twoje cele ma w dupie. Nie oszukuj się. Twoim celem jest otaczanie się entuzjastami, dynamicznymi, twórczymi ludźmi, a nie zblazowanymi malkontentami. Tak nigdzie nie zajdziesz.

Całe życie czekamy – Podsumowanie:

Przeciętność jest passe, brak ambicji to buractwo, które nigdzie nie prowadzi, tylko do zmarnowania życia, niezadowolenia i cierpienia. Bez realizacji marzeń, pomysłów, idei, celów, koncepcji, etc. nie ma samego życia. Po prostu uwierz w siebie i nie daj się zwieść przeciętności, malkontenctwu, wiecznemu niezadowoleniu, nieudacznictwu i lenistwu. Nie daj się zwieść bylejakości, bo ona nigdzie nie prowadzi. Dar ma każdy, każdy może być mistrzem, musi tylko znaleźć ten dar, ale to trzeba szukać. Ponadto z pustego i Salomon nie naleje. Otwórz się na świat, a świat da ci to czego oczekujesz. To jest ten czas, teraz działaj.

Możesz osiągnąć wszystko, nie ma obecnie ograniczeń. Skoncentruj się na własnych celach, na tym co prowadzi we właściwym kierunku i przestań angażować się w rzeczy bez wartości dla twojego życia. Twój czas jest cenny, bo jest twój i to dla ciebie jest cenny gdy go należycie wykorzystujesz. Wówczas zbierasz tylko to, co sadzisz i siejesz. Jeśli brak ci przy tym sukcesu, to nie wykonałeś do końca swojej pracy. Nigdy sobie nie kłam. Bądź tam gdzie chcesz być, rób to co chcesz robić, jeśli chcesz żyć jak zwycięzca, musisz zacząć zachowywać się jak zwycięzca. Jeśli chcesz być bogiem, zachowuj się jak Bóg, a nie burak. Możesz wszystko, to rób to wszystko z klasą i majestatem!

PS. Czekanie jest rzeczą najcięższą, najbardziej wyczerpującą. – Robert LudlumKrucjata Bourne’a