Najtrudniej poznać samego siebie

Cena strachu

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Zmiany, zmiany. Trybunał Konstytucyjny, służby specjalne i media publiczne, później cała reszta. Macierewicz, Ziobro i Kamiński mają być gwarantem, prezydent Andrzej Duda autorytetem, a Jarosław Kaczyński wyrocznią. Tempo zmian zadziwia. Opozycja odsunięta i pozbawiona wpływu. Zaczęło się wielkie jesienne sprzątanie. Do tej pory wyolbrzymiane, rozdmuchiwane, przerysowywane zdeprymowanie PIS, teraz ma się stać realne. Oto jest …

cena strachu.

pis1Jak widać, nie ma czasu na gierki, maski opadły, teraz czas na porządki. Prezydent złożył hołd prezesowi PiS, smoleńskim naukowcom i gra w otwarte karty. Za wszystkim stoi niepodzielnie prezes PIS Jarosław Kaczyński “wielki patriota, absolutnie przekonanym do realizacji swojej idei budowy silnej Polski …”. Padły już słowa szczere i konkretne, prezydent Andrzej Duda stwierdził, że “raporty MAK i komisji Millera to tylko hipotezy, które nie wytrzymują konfrontacji z naukową analizą dostępnej dokumentacji zdjęciowej i filmowej”. Mamy zatem jasność, że tajemnica będzie rozwiązana, co zapewne jest nie w smak wielu politykom poprzedniej ekipy. “Badaczom, którzy – działając poza oficjalnymi strukturami polskiej nauki, w nieprzychylnej, medialnej atmosferze, z ograniczonym dostępem do materiałów i dowodów – podjęli trud samoorganizacji obywatelskiej w zgodzie z etosem uczonego i obywatela, należy się wdzięczność i szacunek. Uważam też, że podjęte przez Państwa prace trzeba kontynuować”.

Trwa dyskusja nad zobowiązaniami PO dotyczącymi przyjęcia uchodźców. Szymański stwierdził “krytykowane przez nas decyzje Rady UE o relokacji uchodźców i imigrantów do wszystkich krajów UE mają wciąż status obowiązującego prawa UE. Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu nie widzimy jednak politycznych możliwości ich wykonania”, ale sprawa nie jest jednoznaczna i jest wysoce polityczna – międzynarodowa. Witold Waszczykowski głosił co prawda, że “absolutnie nie jesteśmy w stanie przyjmować żadnych fal emigracyjnych, dlatego że my nie mamy rynku pracy. Natomiast w przypadku uchodźców mówimy od wielu tygodni, że będziemy się zachowywać niezwykle ostrożnie”, ale chodzą słuchy, że jednak tak, jednak uchodźcy będą w Polsce. Pytanie tylko jacy to będą uchodźcy? Tempo wprowadzania IV RP jest zastraszające, według logiki rewolucji, bezpardonowo i zasadniczo, w myśl zasady “gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą”. Międzynarodowo Polska rośnie w siłę, już teraz po wielu lamentach Europa musi nauczyć się liczyć z naszym krajem i szanować polskich polityków. Blady strach padł też na aferzystów, umoczonych i skorumpowanych, zwłaszcza po uniewinnieniu prezydenckim  Mariusza Kamińskiego.

Cóż, tego przecież oczekiwał i oczekuje naród, w zdecydowanej większości. Nie wzajemnych ukłonów, poklepywania i kurtuazji, ale realnych, widocznych rezultatów i sprawiedliwości. Patrzymy zatem z uwagą co się wydarza i jesteśmy pełni dobrych nadziei. Oby ta nadziej nie była naszą matką :D. Generalnie poruszonych zostało wiele spraw, o których wprowadzenie nie podejrzewał bym PIS. Pożyjemy – zobaczymy.

PS. A na wiosnę zamiast liści, będą “wisieć” aferzyści?

__________
#NowyRzad

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry