Najtrudniej poznać samego siebie

Cena strachu 1

Cena strachu

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Zmiany, zmiany. Trybunał Konstytucyjny, służby specjalne i media publiczne, później cała reszta. Macierewicz, Ziobro i Kamiński mają być gwarantem, prezydent Andrzej Duda autorytetem, a Jarosław Kaczyński wyrocznią. Tempo zmian zadziwia. Opozycja odsunięta i pozbawiona wpływu. Zaczęło się wielkie jesienne sprzątanie. Do tej pory wyolbrzymiane, rozdmuchiwane, przerysowywane zdeprymowanie PIS, teraz ma się stać realne. Oto jest …

cena strachu.

pis1Jak widać, nie ma czasu na gierki, maski opadły, teraz czas na porządki. Prezydent złożył hołd prezesowi PiS, smoleńskim naukowcom i gra w otwarte karty. Za wszystkim stoi niepodzielnie prezes PIS Jarosław Kaczyński “wielki patriota, absolutnie przekonanym do realizacji swojej idei budowy silnej Polski …”. Padły już słowa szczere i konkretne, prezydent Andrzej Duda stwierdził, że “raporty MAK i komisji Millera to tylko hipotezy, które nie wytrzymują konfrontacji z naukową analizą dostępnej dokumentacji zdjęciowej i filmowej”. Mamy zatem jasność, że tajemnica będzie rozwiązana, co zapewne jest nie w smak wielu politykom poprzedniej ekipy. “Badaczom, którzy – działając poza oficjalnymi strukturami polskiej nauki, w nieprzychylnej, medialnej atmosferze, z ograniczonym dostępem do materiałów i dowodów – podjęli trud samoorganizacji obywatelskiej w zgodzie z etosem uczonego i obywatela, należy się wdzięczność i szacunek. Uważam też, że podjęte przez Państwa prace trzeba kontynuować”.

Trwa dyskusja nad zobowiązaniami PO dotyczącymi przyjęcia uchodźców. Szymański stwierdził “krytykowane przez nas decyzje Rady UE o relokacji uchodźców i imigrantów do wszystkich krajów UE mają wciąż status obowiązującego prawa UE. Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu nie widzimy jednak politycznych możliwości ich wykonania”, ale sprawa nie jest jednoznaczna i jest wysoce polityczna – międzynarodowa. Witold Waszczykowski głosił co prawda, że “absolutnie nie jesteśmy w stanie przyjmować żadnych fal emigracyjnych, dlatego że my nie mamy rynku pracy. Natomiast w przypadku uchodźców mówimy od wielu tygodni, że będziemy się zachowywać niezwykle ostrożnie”, ale chodzą słuchy, że jednak tak, jednak uchodźcy będą w Polsce. Pytanie tylko jacy to będą uchodźcy? Tempo wprowadzania IV RP jest zastraszające, według logiki rewolucji, bezpardonowo i zasadniczo, w myśl zasady “gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą”. Międzynarodowo Polska rośnie w siłę, już teraz po wielu lamentach Europa musi nauczyć się liczyć z naszym krajem i szanować polskich polityków. Blady strach padł też na aferzystów, umoczonych i skorumpowanych, zwłaszcza po uniewinnieniu prezydenckim  Mariusza Kamińskiego.

Cóż, tego przecież oczekiwał i oczekuje naród, w zdecydowanej większości. Nie wzajemnych ukłonów, poklepywania i kurtuazji, ale realnych, widocznych rezultatów i sprawiedliwości. Patrzymy zatem z uwagą co się wydarza i jesteśmy pełni dobrych nadziei. Oby ta nadziej nie była naszą matką :D. Generalnie poruszonych zostało wiele spraw, o których wprowadzenie nie podejrzewał bym PIS. Pożyjemy – zobaczymy.

PS. A na wiosnę zamiast liści, będą “wisieć” aferzyści?

__________
#NowyRzad

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 4

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry