Najtrudniej poznać samego siebie

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

w pomysłowo/świadomie

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć od zawsze. Ma miejsce wtedy, gdy ktoś zabiera coś, co nie należy do niego słusznie i prawnie. Pozbycie się korupcji jest jednak proste, gdyż opiera się ona na braku. A nasza matka Ziemia jest obfita. Wszystkiego jest nadmiar i wszystko mogło by być dla wszystkich. Obfitość jest nemezis zepsucia. Gdy bowiem wystarcza dla wszystkich, nie ma potrzeby korupcji. Ziemia nie ma problemów z brakiem zasobów. Wystarczy poczytać felieton „Trzecia wojna światowa” z 2015 roku. To, co na Ziemi istnieje i czego brak, to problem dystrybucji i tłumienia technologii generujących obfitość. Zasoby te nie są sprawiedliwie dystrybuowane. Ot i co.

Chciwość i korupcjaChciwość i korupcja

Nasza planeta nie należy do nikogo. Jednak nieustannie trwają w nas przekonania, że pewnym krajom wolno posiadać pewne części Ziemi i rysują tę linię na mapie. Doprawdy? Wierzymy także, bo tak chcemy, że kapitał Ziemi, taki jak minerały, kopaliny, drzewa, woda i inne może kupić lub sprzedać każdy. Te i inne błędne działania doprowadziły do ​​tego, że wiele zasobów zostało zajętych przez nielicznych. To absurd, biorąc pod uwagę sposób pozyskania tych dóbr. Czas najwyższy uwolnić te produkty i dać tym, którym brakuje, bo to dobra wspólne i nie można ich dystrybuować, chcąc pójść dalej w rozwoju.

Mamy obfitość wszystkiego, ale nie ma obfitości dla chciwości wszystkich, gdyż chciwość jest nienasycona i nieusatysfakcjonowana. Naturalnym stanem rzeczy jest obfitość. Należy przywrócić ten stan, a raczej odmienić jego brak. Wyobraź sobie, że istnieją nieograniczone zasoby słodkiej wody, bo istotnie takowe są. Korporacje nie próbowałyby posiadać całej wody i pobierać opłat od ludzi za tę podstawową potrzebę. To samo jest z energią, powietrzem i pożywieniem. Wszystkiego jest w bród. Istnieje wiele możliwości pozyskiwania darmowej energii, chociażby grawitacyjna, elektromagnetyczna etc. Jest wiele więcej przykładów, a i pomysłów na taką energię. Nie ma potrzeby jej sprzedawać i dystrybuować. Wystarczy zezwolić na jej produkcję w dowolny sposób albo nie ulegać magii zakazów.

Chciwość i korupcja – Podsumowanie:

Każdy obudzony  jest świadomy braku równowagi na świecie z powodu chciwości. Każdy  może odegrać istotną rolę w pozbyciu się jej. Świat bez chciwości jest możliwy, ale wymaga to naszego aktywnego udziału w jego manifestowaniu. Udziału każdego z nas. System za nas tego nie zrobi, bo korzysta na dystrybucji. Od nas zależy, czy wdrożymy swoje pomysły i pozwolimy im zaistnieć, czy nie. Nie możemy wciąż słuchać tego co mówią korporacje, politycy systemowi i ludzie wpływu. To my stanowimy rdzeń ludzkości, poprzez swoją pomysłowość, darmową dystrybucję i otwartość. Stary paradygmat musi upaść. A upadnie, gdy zaczniemy go ignorować.

PS. Chciwość i korupcja istnieją, gdy społeczeństwo na to zezwala. – August Witti

________________
#Chciwosci #Korupcja

najnowsze z pomysłowo

17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo. Lenistwo (znane również jako indolencja) to niechęć do
7 zasad bogacza

7 zasad bogacza

7 zasad bogacza. Bogactwa się nie zdobywa, bogatym się jest. Aby stać
Translate »
idź do góry
Skip to content