Najtrudniej poznać samego siebie

Ciemna strona mocy 2

Ciemna strona mocy 2

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Ciemna strona mocy

Ezoteryka, bo rozwój duchowy jest nią, polega na zwróceniu uwagi na siebie, ale w aspekcie powiązania dotychczasowej osoby ze wszystkim, co istnieje. O tym jak piękne jest to magiczne doświadczanie jedności i magii wokół, mówią religie, buddyzm, filozofie wschodu, ale i ostatni trend a mianowicie obudzenie. Jednocześnie pada pytanie jak dojść do świadomości? I czy przypadkiem niczym to nie grozi?

Ciemna strona mocy 2Obserwacja:

W tzw. przebudzeniu przez większość czasu działa chaos, ból i cierpienie, ponieważ porzucamy wszystko co stare w nas, a ego się burzy i broni. Droga ta jest na ogół wyboista i trudna, bo zmagasz się ze samym sobą, ale duchowość staje się piękna, gdy uświadomisz sobie kim jesteś i zaakceptujesz siebie oraz swoje doświadczenia. Wówczas stajesz się neutralny. Ale to wymaga popatrzenia na siebie i innych oraz wszystko co z tym związane bez uprzedzeń, ocen i osądu.

Duchowość uczy nas kochać, nawet tych co nas skrzywdzili, co niestety przychodzi z trudem. Wszystko staje się dla nas informacją, ale i lekcją, w której zadajemy pytanie – “dlaczego mi się to przytrafiło?”, “co to oznacza dla mnie?”, “co we mnie spowodowało, że jest jak jest?”. Trudno jest kochać tych, którzy nas skrzywdzili, zmanipulowali i wykorzystali.  Jak można być wdzięcznym za ból, cierpienie i rozpacz. Za utratę tych, których najbardziej kochaliśmy? Czy aby poprzez rozwój własnej świadomości nie powinniśmy być spokojni i szczęśliwi?

Ciemna strona mocy – Rozważania:

Zapominamy o tym, że katalizatorem samego przebudzenia i skoków świadomości na ogół jest wstrząsające wydarzenie lub trauma. Dlaczego? Bo wówczas zasłona ego może opaść! A to łatwe nie jest. Bo życie musi nas najpierw ściągnąć w dół, aby można się było odbić i zostawić wszystko za sobą. Wówczas wypływając, wzbijając się, wzrastając możemy spojrzeć na życie z nowej szerokiej perspektywy. To zaś prowadzi do odkrywania siebie i odkłamywania rzeczywistości. Wówczas to okazuje się ile i jakie maski nosimy, co mamy za uszami i co zbroiliśmy. A to łatwe nie jest. Im więcej zbroiłeś, tym gorzej i trudniej, bo ego się broni, rozgrzesza, wygładza i przykrywa wszystko zasłoną milczenia. A tego właśnie mamy się pozbyć.

Pojawiają się nowe odczucia, wrażenia, spostrzeżenia, wyostrza się słuch, czucie, smak, wzrok. Wzrasta intuicja, której jeszcze nie umiemy właściwie odczytać, a często robimy to mylnie, bo się uczymy. Gdy zaczynamy się budzić, często bywamy i czujemy się odcięci od otaczającego świata i ludzi, z którymi byliśmy do tej pory. To zagmatwany i bolesny czas, ale jednocześnie piękny, bo tracisz jedno, aby zyskać drugie niepomiernie lepsze i wspanialsze. I po prawdzie nie ma innej drogi, tylko odkłamanie i wiwisekcja własnej osoby. A prawda cię wyzwoli. Zresztą później i tak zechcesz żyć w prawdzie, więc nie ma się co buntować.

Przy przebudzeniu wzrasta uważność. Co to oznacza? Że widzisz wszystko i obserwujesz siebie, swoje życie i to co w nim jest. Gdy zaś zaczynasz dostrzegać uważnie wszystko, zaczyna się uzdrawianie i transformacja. Medytacja, czyli tak naprawdę stan bez myśli, jest tu istotą, bo gdy przestajesz słuchać tego trajkotania w głowie, zaczynasz być wreszcie wolny. Wolny od systemu, który stworzyłeś, wolny od schematów i programów, które zaakceptowałeś i wolny od własnego autopilota.

Ciemna strona mocy – Podsumowanie:

Trzeba jednak pamiętać, że nic nie dzieje się samo. Musi być inicjator. Wzrost wibracji nie oznacza wymarzonego życia i samych szczęśliwych chwil i myśli. O to musisz się postarać, świadomie, ucząc się pozytywnego podejścia do siebie. W ten sposób powracasz tam gdzie już byłeś, do autentycznego ciebie, prawdziwego, bez maski. To wymaga wyleczenia wszystkich ran i blizn w sobie. Głównie tych, które są uciążliwe, przeszkadzają i tak naprawdę nie są nasze.

Zatem droga do duchowości i świadomości jest trudna. Tym trudniejsza, im bardziej powikłane i trudne było nasze życie. Zatem jeden ma łatwiej, drugi ciężej. Jednak każdy ma tyle ile potrzebuje. I nie ma się co oszukiwać i łudzić, dopierdoliłeś – bekniesz, nie przed innymi, przed sobą. To tobie będzie trudno to przeskoczyć. Tak przeskoczyć, bo mowa tu o skokach świadomości i wzroście poprzez podjęte decyzje i zmianę życia.

I musi to być droga prawdy, bo innego wyjścia nie ma aby odkłamać swoje życie.

PS. Dla prawdy przekonania są niebezpieczniejsze od kłamstw. – Fryderyk Nietzsche

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry