Co daje prawidłowe nawodnienie?

Co daje prawidłowe nawodnienie?

w zdrowotnie

Co daje prawidłowe nawodnienie? Rozmawiałem ostatnio z koleżanką, która nieustannie skarży się na migreny i bóle głowy. Wspomniałem jej o prawidłowym nawodnieniu, a w odpowiedzi usłyszałem, że woda nie ma smaku, więc jej nie pije. Czy zatem wiesz, że mężczyzna powinien dziennie wypijać około czterech litrów wody, a kobieta około trzech litrów wody? Większość ludzi całkowicie zapomina o tej zasadzie, mimo iż woda to podstawowy składnik naszego organizmu i doprawdy istotnym jest, aby pić jej odpowiednią dla siebie ilości.

Co daje prawidłowe nawodnienie?Co daje prawidłowe nawodnienie? – Obserwacja:

Nie pierwszy i nie ostatni raz piszę o wodzie. Tak naprawdę każda część naszego ciała potrzebuje wody do prawidłowego funkcjonowania. Brak wody powoduje, że nasze narządy muszą pracować znacznie ciężej. Odwodnienie może mieć natomiast długotrwały wpływ na nasze samopoczucie. Istotną funkcją w ciele człowieka jest regulacja temperatury. Nasze ciała się pocą, aby się ochłodzić, a to wymaga sporo wody. W ciepłe dni odwodnienie może prowadzić do udaru cieplnego, a to nie jest dla nas bezpieczne. Przede wszystkim odwodnienie to pierwsza przyczyna wzrostu temperatury ciała i bólu głowy. Brak nawodnienia zaś jest o tyle istotny, że potęguje ten ból i dyskomfort. Co ciekawe, odwodnienie i głód są podobne w objawach i bywa, że zamiast się nawodnić, sięgamy po przekąskę, albo co gorsza batoniki. To zaś prowadzi do przybierania na wadze. Zasadniczo powinniśmy wypijać szklankę wody co pół godziny. To sprawia, że czujemy się syci. I powoduje spalanie zbędnych kalorii. Woda powinna być z kranu, gdyż ten osad, który zostaje w czajniku to właśnie mikroelementy. Tak naprawdę filtrowanie wody nie jest wskazane. Chodzi właśnie o mikroelementy.

Co daje prawidłowe nawodnienie? – Rozważania:

W miarę jak stajemy się odwodnieni, nasza krew gęstnieje. Serce musi ciężej pracować, a to dla niego wyczerpanie. Regularne picie wody rozrzedza krew, przez co nie musi ona być przepychana przez żyły. Spraw swemu sercu radość, napij się wody. Nie napojów, nie soków, ale właśnie czystej wody. Jeśli ona ci nie smakuje, wrzuć plaster ogórka bądź cytryny. Jeśli odpowiednio jesteśmy nawodnieni, tą czystą wodą, nasze ciała dostarczają elektrolity do mięśni. Te zaś pozwalają na wykonywanie forsownych ćwiczeń fizycznych bez skurczów. Ponadto odpowiednie nawodnienie pozwala nam szybciej się zregenerować. Nie bez znaczenia jest też fakt, że woda pozwala nam się wypróżniać. Wydalamy wówczas toksyny i wszelkie odpady z organizmu. Zaś brak odpowiedniego nawodnienia prowadzi do kamieni nerkowych, zaparć i niestrawności. Najzwyklejsza woda pomaga nam oczyścić ciało i cieszyć się komfortem.

Co daje prawidłowe nawodnienie? – Podsumowanie:

Nasze ciało toczy nieustanną walkę z wirusami, bakteriami i patogenami. Zaś właściwe nawodnienie pozwala białym krwinkom stawić się do walki i bronić naszego organizmu. Woda pomaga także usuwać martwe tkanki, produkty przemiany materii i toksyny, dzięki czemu nasze komórki mogą swobodnie działać. Gdy jesteśmy nienależycie nawodnieni, nasze oczy, usta i skóra są najzwyczajniej w świecie suche. Często w tych momentach czujemy zmęczenie, mimo iż tak naprawdę chce nam się pić. Jeśli po posiłku czujemy się senni, należy wypić szklankę wody lub dwie. To ponownie ożywi nasze ciało i doda nam energii. Picie wystarczającej ilości wody jest jednym z siedmiu filarów zdrowia, a tego nie można nie docenić. Nasze zdrowie jest najważniejsze, gdyż pozwala nam na wszystko inne. Zatem nie grymaś, nie wybrzydzaj i pij dużo wody. Nie można się przepoić, ale z odwodnienia można umrzeć. Człowiek z natury jest autodestrukcyjny, ale nie ma co z tego powodu nadmiernie cierpieć. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wodę.

PS. Nie taki diabeł straszny jak go malują, bo piciem możemy go po prostu ochłodzić i wygonić. – August Witti

______
#Woda

Tags: