Najtrudniej poznać samego siebie

Co jest prawdą, a co prawdziwe

Co jest prawdą, a co prawdziwe?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Co jest prawdą, a co prawdziwe? Pytanie zgoła dziwne, ale niekoniecznie, gdyż coś, co jest prawdziwe, nie musi być udowadniane. I tak np. laptop przed którym siedzę jest prawdziwy. Krzesło, na którym siedzę, jest prawdziwe. Stół jest prawdziwy. Tu nie ma żadnej kwestii, to są rzeczy, które są i nie wymagają wyjaśniania. Większość z nas zgadza się, że są prawdziwe. To jest nasza rzeczywistość.

Co jest prawdą, a co prawdziweCo jest prawdą?

Rzeczy prawdziwe muszą pochodzić z dowodów i powodu. Niezależnie od tego czy te dowody i wynikanie rozumowe są dobre czy złe, np. słowo „matematyka” jako pojęcie jest prawdziwe, ale nieprawdziwe. Dlaczego zapytamy? Gdyż np. liczba dziesięć nie istnieje w prawdziwym świecie. W prawdziwym świecie nie istnieje system dziesiętny. Sposobem, w jaki można zobrazować pojęcie liczby dziesięć jest np. dziesięć jabłek. W przyrodzie nie znajdziesz już odpowiednika. Zatem coś, co jest prawdziwe, próbuje odzwierciedlić i zinterpretować rzeczywistość. Poważne zagadnienie, co nie?

W naszym życiu wiele jest rzeczy, które są prawdziwe, ale nie są prawdziwe. Abstrahując od wszystkiego co opiera się na systemie dziesiętnym, najważniejsze z nich to historie w twojej głowie i uczucia w twoim ciele. To są te rzeczy prawdziwe i nieprawdziwe zarazem. Często odczuwamy kaskadę myśli /na ogół negatywnych/, przelatujących nam przez głowę. To myśli o sobie, o innych lub jakiejś konkretnej rzeczy. Widzimy to jako obserwator we własnej głowie. Często bezradny obserwator, czekający, aż burza opadnie.

Odczuwamy niepokój w postaci fizycznej – nudności, bóle brzucha, bóle głowy, drżenie ciała. Oznacza to, że myśli tylko uwidaczniają działanie umysłu. Nie są one doświadczeniami z tej obecnej, prawdziwej chwili. Nasze myśli i uczucia tworzą przesłonę rzeczywistości. Ta zasłona uniemożliwia nam zobaczenie prawdy. Dzieje się tak, gdy sobie złorzeczymy. A później, gdy ssanie w żołądku przemienia się w rozdrażnienie, potem w załamanie. Rzeczywistość i prawda często mieszają się w tyglu życia.

Co jest prawdą – Podsumowanie:

I co prawda nasze myśli i emocje są prawdziwe, bo w nas istnieją, ale nie mówią nam nic o tym, kim jesteśmy ani czym właściwie jest prawda. Mamy tendencję do myślenia o myślach i emocjach jak o prawdzie i na dodatek prawdziwej prawdziwe. Ale tak nie jest. Podsumowując temat – rzeczy są prawdziwe tylko w takim stopniu, w jaki wierzymy, że są prawdą. Prawda jest „wyryta w kamieniu”,  a reszta zależy od nas i tego w co wierzymy.

PS. Fantazja jest najpiękniejszą córką prawdy, ale znacznie żywszą niż mama. – August Witti

_______________
#Prawda #Prawdziwe

najnowsze z prawdziwie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to
Translate »
idź do góry