Najtrudniej poznać samego siebie

Co mówi Tolle

Co mówi Tolle

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Co mówi Tolle. Eckhart Tolle to jeden ze współczesnych nauczycieli duchowych. W młodości żył w ciągłym niepokoju, z depresją i myślami samobójczymi. W wieku 30 lat, przeszedł głęboką duchową przemianę świadomości poprzez cierpienie, a po kilku latach został nauczycielem duchowym.

Co mówi Tolle

Co mówi Tolle

Uznawany jest za najbardziej wpływową osobę w dziedzinie duchowości w naszym współczesnym świecie. Jego głębokie myśli koją i trafiają wprost do serca. Każdy czuje jego wypowiedzi w sercu i nie da się podważyć ich prawdziwości. Pisze, publikuje, ale taż prowadzi spotkania i naucza.

Prześledźmy jedno z jego rozważań.

Nauka mówi nam, że wszechświat pojawił się piętnaście miliardów lat temu w gigantycznej eksplozji i od tego czasu się rozwija. Jednocześnie staje się coraz bardziej złożony i zróżnicowany. Naukowcy twierdzą także, że ten ruch od jedności do wielości zostanie kiedyś odwrócony. A wszechświat zacznie się znowu kurczyć, by zniknąć w nicości.

Jeśli przez pryzmat wszechświata spojrzymy w siebie, odkryjemy, że także mamy wewnętrzny i zewnętrzny cel. Jesteśmy mikrokosmicznym odbiciem makrokosmosu. Zewnętrznym celem wszechświata jest stworzenie form i doświadczanie interakcji tych form. Jego wewnętrznym celem jest przebudzenie się do bezkształtnej istoty.

Rzeczywistość jest zjednoczoną uniwersalną całością, a myśl tnie ją na kawałki. Opiniując, nazywając, konfabulując tworzymy konflikty i nieporozumienia. Traktujemy rzeczy jako odrębne, przyczynowo-skutkowe. Każda myśl implikuje wewnętrzną perspektywę, a każda perspektywa z samej swej natury implikuje ograniczenie.

Wszystko, co kiedykolwiek istniało lub będzie istnieć, jest teraz, poza czasem, który jest konstruktem mentalnym. Zatem żyjemy tu i teraz i zobligowani jesteśmy do uważności i pielęgnacji życia. Bo taka jest jego istota.

Gdy stwierdzamy, że słońce wschodzi rano i zachodzi wieczorem, jest to prawdą względną. W istocie słońce ani nie wschodzi, ani nie zachodzi, ale
nieprzerwanie świeci. To nasz perspektywa obserwacji tworzy konstrukty myślowe w które wierzymy. A te konstrukty jak widać nas ograniczają.

Również pojęcie życia jako “moje własne” jest ograniczoną perspektywą stworzoną przez myśl i względną prawdą. Nie ma czegoś takiego jak “twoje życie”, ponieważ ty i życie to nie dwa, a jedno. Jesteś zatem tylko Ty, tu i teraz.

PS. Jak zaczynasz, nadstaw uchole na to, co mówi Tolle.

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry