Najtrudniej poznać samego siebie

co mówi Tolle

Co mówi Tolle

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Eckhart Tolle to jeden ze współczesnych nauczycieli duchowych. W młodości żył w ciągłym niepokoju, z depresją i myślami samobójczymi. W wieku 30 lat, przeszedł głęboką duchową przemianę świadomości poprzez cierpienie, a po kilku latach został nauczycielem duchowym. Zatem…

co mówi Tolle?

co mówi Tolle

Uznawany jest za najbardziej wpływową osobę w dziedzinie duchowości w naszym współczesnym świecie. Jego głębokie myśli koją i trafiają wprost do serca. Każdy czuje jego wypowiedzi w sercu i nie da się podważyć ich prawdziwości. Pisze, publikuje, ale taż prowadzi spotkania i naucza.

Prześledźmy jedno z jego rozważań.

Nauka mówi nam, że wszechświat pojawił się piętnaście miliardów lat temu w gigantycznej eksplozji i od tego czasu się rozwija. Jednocześnie staje się coraz bardziej złożony i zróżnicowany. Naukowcy twierdzą także, że ten ruch od jedności do wielości zostanie kiedyś odwrócony. A wszechświat zacznie się znowu kurczyć, by zniknąć w nicości.

Jeśli przez pryzmat wszechświata spojrzymy w siebie, odkryjemy, że także mamy wewnętrzny i zewnętrzny cel. Jesteśmy mikrokosmicznym odbiciem makrokosmosu. Zewnętrznym celem wszechświata jest stworzenie form i doświadczanie interakcji tych form. Jego wewnętrznym celem jest przebudzenie się do bezkształtnej istoty.

Rzeczywistość jest zjednoczoną uniwersalną całością, a myśl tnie ją na kawałki. Opiniując, nazywając, konfabulując tworzymy konflikty i nieporozumienia. Traktujemy rzeczy jako odrębne, przyczynowo-skutkowe. Każda myśl implikuje wewnętrzną perspektywę, a każda perspektywa z samej swej natury implikuje ograniczenie.

Wszystko, co kiedykolwiek istniało lub będzie istnieć, jest teraz, poza czasem, który jest konstruktem mentalnym. Zatem żyjemy tu i teraz i zobligowani jesteśmy do uważności i pielęgnacji życia. Bo taka jest jego istota.

Gdy stwierdzamy, że słońce wschodzi rano i zachodzi wieczorem, jest to prawdą względną. W istocie słońce ani nie wschodzi, ani nie zachodzi, ale
nieprzerwanie świeci. To nasz perspektywa obserwacji tworzy konstrukty myślowe w które wierzymy. A te konstrukty jak widać nas ograniczają.

Również pojęcie życia jako “moje własne” jest ograniczoną perspektywą stworzoną przez myśl i względną prawdą. Nie ma czegoś takiego jak “twoje życie”, ponieważ ty i życie to nie dwa, a jedno. Jesteś zatem tylko Ty, tu i teraz.

PS. Jak zaczynasz, nadstaw uchole na to, co mówi Tolle.

Hits: 524

najnowsze z oświecenie

szczęście

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście? Źródło szczęścia jest w nas samych, dlatego szczęście zaczyna
Ja - duży człowiek

Ja – duży człowiek

Ja – duży człowiek – Świadomość jest zbiorem informacji wszelkich, od nas
Po co se dowalasz

Po co se dowalasz

Po co se dowalasz człowieku? Zwierzęta i rośliny, a w zasadzie wszystko
Rozmowa z mistrzem

Rozmowa z mistrzem

Rozmowa z mistrzem – Pozwolę sobie dziś przytoczyć wczorajszą rozmowę z młodą
Translate »
idź do góry