Najtrudniej poznać samego siebie

Co należy wiedzieć o miłości

Co należy wiedzieć o miłości

w świadomie/zdrowotnie

Co należy wiedzieć o miłości? Wielu z nas całe życie poszukuje prawdziwej miłości, żywiąc nadzieję i pragnąc znaleźć tę jedną osobę na świecie, która uczyni nasze życie doskonałym. Ale oszukujemy się bardzo myśląc, że prawdziwa miłość pochodzi z zewnątrz nas. A ona pochodzi z naszego wnętrza. Prawdziwą miłość można znaleźć tylko przez miłość do siebie. Bo miłość własna ciągnie do miłości w ogóle. Dlatego to my musimy ją wytworzyć w sobie. A im mocniej trwamy w wibracji miłości w swoim sercu, kochając siebie i swoje życie, tym więcej miłości będziemy w stanie przyciągnąć do siebie. To bardzo proste do sprawdzenia.

Co należy wiedzieć o miłościCo należy wiedzieć o miłości?

Nie ma co szukać gdzieś daleko, nie ma co także blisko, poza sobą. Cały nasz wewnętrzny ból pochodzi po prostu z braku miłości własnej i daremnego jej poszukiwania. Miłość nie może i nie pójdzie do tych, którzy mają puste serce, nie obdarzone miłością. Prawdziwa miłość pochodzi z naszego wnętrza. I wówczas przychodzi do nas obficie, gdy w naszym sercu panuje. Przepływa przez ciebie i kończy się na tobie… Ot co.

Co należy wiedzieć o prawdziwej miłości?

Miłość własna to najlepszy sposób na przyciągnięcie prawdziwej miłości. Dlaczego? Gdyż jeśli nie kochasz siebie prawdziwie, nie możesz oczekiwać, że ktoś cię tą miłością obdarzy. A nawet jeśli ją zdobędziesz, potrwa to tylko chwilę. Zasadza jest prosta. Miłość przychodzi pod dostatkiem do tych, którzy mają jej obfitość w sercach. Dlatego istotnym jest pokochać siebie całym sercem. Za to, kim jesteś. W miłości własnej jesteśmy dla siebie dobrymi i ufamy sobie. I wówczas świat będzie dla nas dobry.

Prawdziwa miłość nie polega na znalezieniu jej poza sobą. Każdy z nas jest już cały i kompletny, gdyż jesteśmy stworzeni przez Źródło /Boga. Nie potrzebujemy szukać kogoś, kto sprawi, że poczujemy się pełni i kompletni. Już bowiem jesteśmy. Mamy tylko poznać siebie i zrozumieć swoją całość, a tym samym po co jesteśmy.

Miłość twojego życia to TY. Po co zatem szukać poza sobą czegoś, co już jest w tobie? Po co szukać i prosić o miłość, skoro w tobie są jej pokłady? Nauczyć się trzeba otwierać serce na miłość, która już w nas jest. Niech ta miłość objawi nam prawdę. A prawda jest taka, że jesteśmy miłością swojego życia. To zaś jest istota życia, o ile dobrze się ją rozumie.

Natomiast miłość, którą postrzegamy niejako spoza siebie jest niczym innym jak projekcją naszej wewnętrznej miłości, która już w nas jest. O prawdziwą miłość nie trzeba walczyć. To błędne myślenie, że o miłość musimy walczyć. Otóż nie musimy. Jeśli w jakiś sposób musimy walczyć, to to nie jest prawdziwa miłość. Bowiem „walka” i „miłość” to dwie różne rzeczy.

Co należy wiedzieć o miłości – Podsumowanie:

Prawdziwa miłość nie wymaga wysiłku. Jest łatwa. Płynie z naszego serca, więc wszystko przychodzi naturalnie. Miłość to miłość i koniec… Nie ma żadnych ograniczeń ani też wad. Prawdziwa miłość daje też wolnośćMiłość to kochać i być kochanym. Nie sprzyja trzymaniu czegoś lub kogoś. Nie stawia żadnych wymagań. Tam, gdzie jest miłość, nie ma niewoli ani przywiązania. Nie ma zależności, statusu i lidera. Miłość to miłość – to radość w sercu.

PS. Sami zasługujemy na swoją miłość i kochanie, gdyż nikt nam jej nie dał należycie. – August Witti

______
#Milosc

Tags:

najnowsze z świadomie

Kochaj świat

W rozwoju świadomości to bardzo ważne postanowienie: kochaj świat. To sposób na

Czym jest szacunek?

Czym jest szacunek? Szacunek to pozytywny sposób traktowania lub myślenia o kimś
Translate »
idź do góry
Skip to content