Najtrudniej poznać samego siebie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa, to nasza uwaga. Uwaga rozumiana dosłownie, czyli myśli, mowa, emocje, które zarezerwowane, winniśmy jako ludzie mieć dla siebie. W ten sposób właśnie trwonimy własną energię, bo ona jawi się, gdy zwracamy na coś uwagę. Świat zewnętrzny, który ten Matrix stanowi, jest zasilany nieustannie naszą zbiorową uwagą. My sami tworzymy ten świat, niejednokrotnie z trwogą dla siebie i najzwyczajniej komplikujemy swoje życie.

Co podtrzymuje MatrixaCo podtrzymuje Matrixa

A gdyby tak, dla odmiany i dla siebie, według wszelkich wzniosłych podań i religii, podług prawideł boskich i filozoficznych, skupić się na sobie, na swoim torusie energetycznym? Gdybyśmy jak jedni zaprzestali zwracać uwagę na świat zewnętrzny, który my maluczcy nazywamy rzeczywistością, a skupili się na swoich światach wewnętrznych, na tym co nam w duszy gra? Gdyby tak się stało, to co by było? Otóż świat Matrixa zaczął by się powoli kruszyć, zanikać i burzyć. I to właśnie jest metoda na raj.

To odwieczna metoda, niezbadana do końca, ale prawdziwa. Gdy skupiamy się na sobie, na tym co dla nas istotne i ważne, na rozwoju, na własnej radości i świadomości, na miłości i szczęściu, na poznawaniu, poszukiwaniu, eksplorowaniu. Nie na bzdurach, które nawet nie wiemy czy istnieją. Wówczas jesteśmy w stanie, w krótkim czasie zmienić wszystko w świecie nazywanym realnym. To co zwykliśmy nazywać realnym, to nierealność, to wytłok w naszym mózgu, to niepotwierdzone informacje, które napływają, a my je adoptujemy i podtrzymujemy wiarą.

Człowiek nie jest workiem krwi, wody i kości, nie jest flakami, żyłami i odrobiną mózgu. Człowiek jest, był i będzie postacią energetyczną, falową, o torusie zakreślającym jego zasięg twórczy. Ten torus, którego nie widzimy, to czysta energia życia. To tzw. wigor, który zamiast zatrzymać dla siebie, trwonimy niejednokrotnie bezwiednie, przerzucając uwagę ze spraw naprawdę istotnych na otaczające nas fikcyjne bzdury. Nie mówię o świecie realnym, jak rzeczy materialne. Tam gdzie ta energia jest skupiona i dopóki nie nastąpi rozpad, będzie. Mówię o ideach. O tym dokładnie co tworzy rzeczywistość.

Świat rozumowy zbudowany jest z idei. Takimi ideami są: macierzyństwo, rodzina, nauka, praca, obowiązki, system, naród, ojczyzna, prawo, pieniądze etc. To idee. Współczesny pieniądz to bezwartościowy świstek papieru, któremu nadajemy jakąś wartość. Podobnież jest z obowiązkiem nauki i pracy. To w naszym wewnętrznym świecie nie występuje, gdyż człowiek kieruje się celem i pasją, a wówczas nie uczy się, lecz poszukuje, nie pracuje, lecz się bawi. Tak właśnie jest z ideami, że przysłaniają nam życie, pozbywając nas życia wewnętrznego.

Co podtrzymuje Matrixa – Podsumowanie:

Życie wewnętrzne to nasze pasje, cele, zainteresowania, pragnienia, potrzeby – wszystko to co nas buduje. Życie wewnętrzne /duchowe/ jest kreatywne, emocjonujące i niezmierne ciekawe, jeśli już ktoś go doświadcza. Ale aby go w ogóle zacząć doświadczać, należy się nim zainteresować, zrozumieć i pasjami rozwijać. By móc kochać, realizować siebie, podążać, a nawet zdrowieć.

To życie wewnętrzne, bez którego brak nam wigoru, utrzymuje nas w kondycji. To ono daje satysfakcję i radość poznania. To ono nas karmi energią i utrzymuje nasze ciała w formie, a bynajmniej nie rzeczywistość, czy życie zewnętrzne.

PS. Religia nie jest potrzebna do życia, ale duchowość już tak. – AugustWitti

______________
#ZycieWewnetrzne

najnowsze z oświecenie

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny? Osoba autentyczna to ktoś, kto ceni przejrzystość, rzetelność i
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Translate »
idź do góry