Najtrudniej poznać samego siebie

Co to jest wolność?

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Wolność to brak przymusu wówczas, gdy można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji. Wolność oznacza brak zniewolenia (więzienie, niewolnictwo, praca przymusowa, porwanie), brak ograniczeń (wolność słowa, wolność zgromadzeń), ale i zwyczajów społecznych i warunków naturalnych.

Co to jest wolność tak naprawdę?

Co to jest wolność?Polityczna wolność, to “wolność od” i “wolność do”. “Wolność od” /znaczenie negatywne/ oznacza brak przymusu (wolność od prześladowań, wolność od strachu, wolność od głodu), “wolność do”, a w zasadzie prawo do /znaczenie pozytywne/, to możliwość podejmowania wyborów, ale wyborów nie sterowanych, nie narzuconych, tylko wyborów wolnych. Wolność de facto oznacza brak zewnętrznego przymusu, stan w którym człowiek może dokonywać wyborów spośród wszystkich opcji /nawet tych zabronionych/. Zatem wolność to sytuacja, w której znajduje się człowiek i kieruje się wyłącznie swoją własną wolą. Wolność wymaga zrozumienia i rozsądku, pojęcia tego stanu.

Wolność może oznaczać brak osobistego zniewolenia, brak ograniczeń ze strony władz i innych jednostek, czego coraz mniej, a także zwyczajów społecznych i warunków naturalnych, które również się kurczą. Podstawowy wymiar wolności to wolność polityczna w najróżniejszych dziedzinach życia społecznego, np. wolność wyznania i sumienia, wolność przekonań czy uczestnictwa w życiu publicznym. W tym znaczeniu wolnością cieszy się jednostka, która nie podlega kontroli ze strony państwa, jeśli tylko nie narusza obowiązujących praw. Ale prawa ustala społeczeństwo, nie zaś są wymyślane na potrzeby rządu, jak u nas.

Wolność to nie wybieranie między colą a pepsi, między McDonaldem a KFC, bo to żadna wolność. Wolność to nie korzystanie z dostawcy prądu takiego, albo innego, to możliwość własnego wytwarzania prądu, o ile kogoś na to stać i ma na to ochotę. To nie praca na akord lub etatowa, ale możliwość pracy w ogóle, jeśli jej chcesz i na dodatek w taki sposób, abyś mógł pracować tak, by normalnie przeżyć i nie płacić podatków /czyli wysoka kwota wolna od podatku/. Chcesz być bogaczem, zatrudniać innych, pomnażać majątek – płać. Chcesz żyć na luzie, nie dorabiać się, ale być szczęśliwym – nie płać. I to wcale nie są mrzonki i marzenia, tak żyje cywilizowany świat. Świat cywilizowany rządzi i dzieli, świat zacofany poddawany jest zniewoleniu i restrykcjom. Mówiąc o wolności, trzeba pamiętać o manifestacji swoich praw i możliwości ich pogłębiania. Po latach zniewolenia, jakim był zakaz i niehonorowanie referendów, w momencie gdy jest taka możliwość, nie wolno bojkotować własnej wolności i nie iść głosować. Nie można zapałać miłością do JOW, a teraz, za namową partii, z braku zrozumienia, dobrowolnie z tego zrezygnować. Po prostu nie powinno się sobie strzelać w kolano, bo wolność wymaga przemyśleń i zrozumienia, nie zaś indolencji umysłowej i omamienia.

PS. Czym się różni polskie prawo od amerykańskiego? Polskie gwarantuje wolność wypowiedzi, a amerykańskie wolność po wypowiedzi.

________
#Wolnosc

najnowsze z patriotycznie

bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Translate »
idź do góry