Najtrudniej poznać samego siebie

Co to jest wolność

Co to jest wolność?

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Co to jest wolność? Wolność to brak przymusu wówczas, gdy można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji. Wolność oznacza brak zniewolenia (więzienie, niewolnictwo, praca przymusowa, porwanie), brak ograniczeń (wolność słowa, wolność zgromadzeń), ale i zwyczajów społecznych i warunków naturalnych.

Co to jest wolność

Co to jest wolność?

Polityczna wolność, to „od” i „do”. „Wolność od” /znaczenie negatywne/ oznacza brak przymusu i  prześladowań, od strachu, głodu), „wolność do”, a w zasadzie prawo do /znaczenie pozytywne/, to możliwość podejmowania wyborów, ale wyborów nie sterowanych, nie narzuconych, tylko wyborów wolnych.

Wolność de facto oznacza brak zewnętrznego przymusu. Stan w którym człowiek może dokonywać wyborów spośród wszystkich opcji /nawet tych zabronionych/. Zatem wolność to sytuacja, w której znajduje się człowiek i kieruje się wyłącznie swoją własną wolą. Wymaga to zrozumienia i rozsądku, pojęcia tego stanu.

Wolność może oznaczać brak osobistego zniewolenia. Brak ograniczeń ze strony władz i innych jednostek, czego coraz mniej, a także zwyczajów społecznych i warunków naturalnych, które również się kurczą. Podstawowy wymiar wolności to polityczna w najróżniejszych dziedzinach życia społecznego, np. wyznania i sumienia, przekonań czy uczestnictwa w życiu publicznym.

W tym znaczeniu wolnością cieszy się jednostka, która nie podlega kontroli ze strony państwa. Dzieje się tak, jeśli tylko nie narusza obowiązujących praw. Ale prawa ustala społeczeństwo, nie zaś są wymyślane na potrzeby rządu, jak u nas.

To nie wybieranie między colą a pepsi, między McDonaldem a KFC, bo to żadna wolność. Nie korzystanie z dostawcy prądu takiego, albo innego, to możliwość własnego wytwarzania prądu, o ile kogoś na to stać i ma na to ochotę.

To nie praca na akord lub etatowa, ale możliwość pracy w ogóle. Jeśli jej chcesz i na dodatek w taki sposób, abyś mógł pracować tak, by normalnie przeżyć i nie płacić podatków /czyli wysoka kwota wolna od podatku/. Chcesz być bogaczem, zatrudniać innych, pomnażać majątek – płać. Chcesz żyć na luzie, nie dorabiać się, ale być szczęśliwym – nie płać.

Podsumowanie:

I to wcale nie są mrzonki i marzenia, tak żyje cywilizowany świat. Świat cywilizowany rządzi i dzieli, świat zacofany poddawany jest zniewoleniu i restrykcjom. Mówiąc o wolności, trzeba pamiętać o manifestacji swoich praw i możliwości ich pogłębiania. Po latach zniewolenia, jakim był zakaz i niehonorowanie referendów.

W momencie gdy jest taka możliwość, nie wolno bojkotować własnej wolności i nie iść głosować. Nie można zapałać miłością do JOW, a teraz, za namową partii, z braku zrozumienia, dobrowolnie z tego zrezygnować. Po prostu nie powinno się sobie strzelać w kolano, bo wolność wymaga przemyśleń i zrozumienia, nie zaś indolencji umysłowej i omamienia.

PS. Czym się różni polskie prawo od amerykańskiego? Polskie gwarantuje wolność wypowiedzi, a amerykańskie po wypowiedzi.

________
#Wolnosc

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry