Najtrudniej poznać samego siebie

kochać siebie

Co to znaczy kochać siebie

w filozoficznie/oświecenie/prawdziwie

To naprawdę intrygujące pytanie “Jak naprawdę kochasz siebie?”. I na szczęście odpowiedź jest prosta. Takich pytań jest więcej. “Jak siebie kochasz?“,  “Jak się akceptujesz?”,  “A jak sobie wybaczasz?”, “I jak się cenisz?”, “Jak w siebie wierzysz?”. Odpowiedź zawsze jest jedna – “Mówić i działać w oparciu o swoją prawdę, w każdym momencie życia, każdego dnia”. Zatem …

co to znaczy kochać siebie?

kochać siebieKluczem do wyleczenia wszystkich twoich dolegliwości i problemów, bez względu na to, czy jest to choroba fizyczna, depresja, praca, której nie lubisz, związek, którego nie znosisz, jest aby wszystko to, co mówisz, myślisz i to jak działasz, było w zgodzie z prawdziwym uczuciem w twoim sercu. Czyli było dla Ciebie prawdziwe.

Jeśli zaś przejdziesz ten test prawdy w sobie, zostaniesz wyzwolony w ciele. I nie z powodu cudu, ale dlatego, że twój układ krążenia przestanie być zatkany, niedrożny, a twoja podświadomość przestanie być zatkana bólem, który sam tworzysz, raniąc siebie. Niezgoda ze sobą samym zawsze przynosi ból i cierpienie. Wystarczy to dostrzec.

“Jak przestajesz się krzywdzić?” to to samo pytanie, co “Jak sobie wybaczasz?”.

Teraz, gdy to do ciebie dociera, gdy spojrzysz na swe życie, pomyślisz o wszystkich związkach, sytuacjach, w których pozwoliłeś się zranić, wykorzystać, gdzie pozwoliłeś sobie być ofiarą, gdzie zgodziłeś się na chorobę, pozwoliłeś się okraść, zgwałcić – to wszystko symbolizuje to, co musimy sobie po prostu wybaczyć.

“Ale jak mam sobie wybaczyć?”

Kluczem do wybaczenia sobie, co za tym idzie wybaczenia innym, jest zaprzestanie ranienia siebie. Tego trzeba się nauczyć i traktować jako niedopuszczalne. Świat jest naszym odbiciem, zatem to co robimy złego, uderza w nas samych. Podobnież ma się z dobrym. Ale co dobre, co złe, to my ustalamy, za głosem serca, nie rozumu. Musimy przestać się ranić i przestać pozwolić się uśmiercać.

Okazuje się, że gdy jesteśmy naprawdę szczerzy, możemy rozwiązać każdy problem, uratować każdy związek i sytuację. To dotyczy także pracy, z której nie jesteś zadowolony, wątpliwej przyjaźni lub związków rodzinnych. Warunkiem jest całkowita szczerość. Wówczas stają się cuda, niekoniecznie zgodne z rozumem, z tym co sobie wyobrażamy. Ale z pewnością dla nas korzystne. Rozszerz optykę – zobaczysz.

Dawno już zaprzestaliśmy tej prostej formy komunikacji, ale w prawdzie nie można się zagubić. Ciągle jeszcze łamiemy sobie serca i ranimy siebie nawzajem. Rozczarowujemy siebie, gdyż potraktowani strasznie słowami i czynami, czujemy się winni. Pojawia się żal, a później strach. Zawsze wiemy, że coś mogliśmy zrobić lepiej, ale się nie nauczyliśmy. A wystarczyła szczerość.

PS. Prawda cię wyzwoli, prawda cię wyzwoli! A jeśli to prawda?

ostatnie z filozoficznie

Pożegnanie z facebookiem

Pożegnanie z facebookiem

Podobnież jak papierosy, pragnę rzucić FB i inne portake społecznościowe. Nie żebym
Czym jest świadomość

Czym jest świadomość?

To jedna z największych tajemnic, a za razem wiadoma, bowiem “świadomość jest
Iluzoryczne ja

Iluzoryczne ja

Świadomość jest jednością w wielości. Raz iluzoryczne ja doświadcza świata, a raz
korona cierniowa

Korona cierniowa

Polska to kraj starych cierpiętników, średnich zdegustowanych i młodych niedojdów bez miłości.
jak rzep psiego ogona

Jak rzep psiego ogona

Uczepiłem się tej miłości jak tonący brzytwy, bo żaden inny sposób nie
Translate »
idź do góry