Co współczesny świat nam proponuje

Co współczesny świat nam proponuje?

w oświecenie/pomysłowo/prawdziwie

Co współczesny świat nam proponuje? Odkąd wszedł w życie powszechny Internet, zwiększyły się nasze możliwości intelektualne i komunikacyjne. Już nie stoimy z ogłupiałą miną nad otrzymaną informacją, ale wszystko możemy sprawdzić, zweryfikować i poznać online. Poznać definicje, zrozumieć, wyrazić zdanie, pojąć, nauczyć się, zapoznać, a przede wszystkim dyskutować, rozmawiać. Te wszystkie możliwości daje nam Internet, ale także i inne środki komunikacji.

Co współczesny świat nam proponuje

Co współczesny świat nam proponuje?

Moc internetu

Wielu z nas nie pojęło jeszcze mocy internetu, który de facto jest zaczątkiem telepatii. Nigdy do tej pory pozyskiwanie informacji nie było tak proste i to informacji zaawansowanej, praktycznej, nie potocznej. Nigdy też nie mieliśmy takiej możliwości promocji i publikacji tego co robimy. Dzięki internetowi możemy się uczyć, ale i tworzyć.

Doskonałą platformą do nauki jest YouTube. Tutaj można znaleźć wizualną pomoc w nauce czegokolwiek, bo większość zagadnień zostało już poruszonych w filmach instruktażowych i osobistej dokumentacji wielu twórców. Ukazują one jak wykonać, skonstruować, stworzyć daną rzecz i jakie ona, ta rzecz, ma zastosowanie. Zatem temat mamy podany na tacy, wytłumaczony, przedstawiony i pozostaje nam tylko zrozumieć, pojąć i się nauczyć.

To samo dotyczy publikacji i popularyzacji. Dostrzegliśmy ogólne uroki Internetu, ale zapominamy, że Internet to medium o nieograniczonym zasięgu. Zapominamy, że aby się wypromować trzeba istnieć, a dowodem tego w Internecie jest ruch na stronie, na fanpage, na profilu, czyli nieustanna wymiana myśli, pomysłów i wiedzy.

Internet promuje aktywnych, zapomina o leniwych

I my powinniśmy działać podobnie. Malkontenci i nieroby na out i do lamusa. Pamiętać też trzeba, że Internet nie zapomina o niczym. W związku z czym musimy być prawdziwi i uczciwi. Bo inaczej znikniemy w bardzo krótkim czasie. Oto, co współczesny świat nam proponuje!

Kolejną platformą społecznościową o bardzo szerokim zastosowaniu jest Facebook. Tutaj mamy prawdziwą ferię interakcji. Możemy poznać kogokolwiek chcemy, dowiedzieć się całkiem sporo o tej osobie, bądź grupie. Możemy zaprenumerować dowolne informacje, które będą ukazywać się na naszej tablicy, a przede wszystkim będą dla nas dostępne.

Mamy możliwość prowadzić własną tablicę, fanpage – gdy mamy coś do zaprezentowania lub powiedzenia, bądź prowadzić grupę wspólnych zainteresowań. Do dyspozycji mamy komunikatory, którymi możemy posługiwać się pisemnie, głosowo i poprzez video. Możemy wyrażać swoje opinie, możemy lajkować, możemy uzupełniać wiedzę innych i własną.

Praktycznie możemy porozmawiać z każdym, kto ma dostęp do Internetu, wyrazić swoje wsparcie, bądź po prostu to polubić. I tutaj zaczyna się historia kreowania rzeczywistości. Otóż to właśnie ta interakcja wsparcia powoduje, że rzeczy się wyłaniają z niebytu. Każde nasze indywidualne wsparcie /zalajkowanie/ wspiera daną rzecz, sytuację, zdarzenie. Ale wspiera ją też negacja. Gdy narzekamy, ganimy, wytykamy, to także wspieramy, bo wszak nasza energia idzie w tym kierunku. Trwonimy tą energię na negację, a możemy po prostu wspierać to co polecamy i lubimy.

Świadoma kreacja

Aby pojąć świadomą kreację, należy pojąć wpływ naszych wypowiedzi i poniekąd myśli na dany temat, zwłaszcza w internecie, gdzie dysponujemy sporą swobodą. Wszystko co komunikujemy po prostu do nas się zbliża lub pojawia się w naszym życiu. Odwrotne zachowanie rzeczy dzieje się gdy zapominamy lub po prostu unikamy tematu. Wspierając pozytywne zjawiska /lajkiem/ budujemy rzeczywistość jaką chcemy /świetlaną/, zaś odwrotnie – ganiąc, budujemy i przyciągamy to czego nie chcemy. I wystarczy to zauważyć, aby zmienić swoje życie.

Świat jest nasz

Świat naprawdę jest do naszej dyspozycji i jest otwarty na nas i dla nas. To my błądząc w nieświadomości kreujemy to co nam się nie podoba, czego tak naprawdę nie chcemy i co jest nam nie na rękę. To nasza interakcja wspiera, a jej brak oddala. Nic innego. Wystarczy to przyswoić i wdrożyć, a wszystko się zmienia ma poziomie naszej percepcji.

Przypomina mi się jak parę dekad temu byłem młodym człowiekiem i zdarzały mi się niegrzeczne wygłupy. Zawsze znalazły się osoby które zganiły za złe zachowanie, a czasami nawet dały klapsa. I to powstrzymywało niewłaściwe zjawiska. Dalej mamy taką możliwość, ale forma stała się nowoczesna. Trzeba umieć ją przyswoić.

Należy też pamiętać o istotnej sprawie. W związku z technicyzacją i komputeryzacją. Jeśli jesteś w Internecie, masz swoją stronę, profile, kanały, fanpage, to istniejesz. Jeśli nie, to nie.

PS. Nasze życie jest odbiciem nas samych. – August Witti

______________
#WspolczesnySwiat