Co z oczu to z serca

Co z oczu to z serca

w filozoficznie/zdrowotnie

Co z oczu to z serca. Z serca wam mówię, na tej nowej drodze świadomego rozwoju, przede wszystkim odkrywamy siebie. To co dostrzegamy wreszcie to stłumiony potencjał i cała masa potencjalnych dróg rozwoju kreatywności, pomysłowości i koncepcji, których nie powstydził by się sam Einstein. Ale też zaczynamy sobie zdawać sprawę z faktu, że nic oprócz nas samych nie jest nam do życia potrzebne i to my, w końcu po latach, możemy wreszcie wyrazić swoje zdanie, powiedzieć prawdę i postąpić wedle woli, a nie jak wypada, jak każe zwyczaj i system.

Co z oczu to z serca

Co z oczu to z serca

Nikogo nie zaskakuje rotacja awatarów, mijamy się ciągle, czasem przystajemy, z rzadka współdziałamy, a szkoda, ale otwartość jest. Natomiast to co chciałbym zakomunikować, to istota świadomości – entropia. Entropia, czyli chaos, ale i, a przede wszystkim różnorodność. Tak kochani – różnorodność, interdyscyplinarność, niejednolitość, rozmaitość, różnokierunkowość, różnolitość, różnorakość, różność, uniwersalność, i setki innych, które i tak do meritum dochodzą. Różność – inność!

Tak proszę państwa, od dziś inność jest w cenie! Dlaczego? Bo pobudza, dopinguje, inspiruje, rozwija, motywuje, etc. Jak? A no tym, że jest różnorodne! Różnorodność nie może dotyczyć tylko jednego. Ma być pod każdym względem, bo to właśnie uczy tolerancji, wyrozumiałości, zrozumienia odmienności. Bo ona przestaje być czymś nienaturalnym. Nie mówię tutaj o Multi Kulti, a raczej to tylko jeden z elementów. Różnorodność może być w wyglądzie, mowie, zachowaniu, życiu, podejściu do i stosunku do. Ta różnorodność zagwarantowana jest niezbywalnymi prawami człowieka, które dosyć często są łamane.

Co z oczu to z serca – Wnioski:

Jednak skoro mamy już jako istota ludzka niezbywalne prawa człowieka, to warto z nich korzystać. I tu uwaga – można robić wszystko i to z literą prawa, bo mamy je niezbywalne. Radzę się z nimi dokładnie zapoznać, a i ja tu i teraz je wymieniam.

Niezbywalne Prawa Człowieka /osobiste/ do:

 • dobrego życia,
 • rzetelnego sądu,
 • decydowania o swoim życiu,
 • szczęścia,
 • prawo do życia,
 • prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania,
 • prawo do głoszenia swoich poglądów i opinii bez względu na ich treść i formę,
 • prawo każdego człowieka do uznawania wszędzie jego podmiotowości prawnej,
 • zakaz stosowania tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub wymierzania kar cielesnych,
 • zakaz trzymania człowieka w niewolnictwie lub poddaństwie,
 • zakaz skazywania człowieka za czyn, który nie stanowił przestępstwa w chwili jego popełnienia,
 • zakaz pozbawiania wolności jedynie z powodu niemożności wywiązania się ze zobowiązań umownych,

i bardzo, ale to bardzo proszę zastanowić się i przemyśleć każde z nich. Również dostrzec, gdzie i kiedy te prawa są łamane, tutaj, w miejscu gdzie żyjemy. Od dzisiaj radzę też się ich nauczyć na pamięć, bo recytacja robi głębokie wrażenie, zwłaszcza jak się podkreśla, że jest się istotą ludzką.

Co z oczu to z serca – Podsumowanie:

Ale odbiegłem od tematu – Co z oczu to z serca. Otóż, jak można się też domyślić nie wszyscy są świadomi, ponadto większość nie widzi, nie słyszy i błądzi, a tych co kumają nadal jest garstka, inaczej niż tych co wierzą. Zatem nie ma co, gdy już pozbyliśmy się emocji, gdy już jesteśmy wyzwoleni od przymusu, gdy nie strachamy się niczym i wiemy co jest i będzie. Wówczas najlepiej usunąć przeszkodę z oczu, zapomnieć – jaka by jej nie było. Przeszkodę, osobę, niezrozumienie, nietolerancję, kłamstwo, etc. Trzeba też w tej różnorodności znać swoją wartość, gdyż jesteśmy świadomi i mamy moc, a nią obdarzać nie musimy każdego.

Ponadto jak wspomniałem nikogo do świadomego auto-rozwoju nam nie potrzeba, nie potrzeba nam też niczego, bo wszystko jest wokół. Wystarczy się rozglądnąć, wystarczy zadziałać, wystarczy pomyśleć. Być uważnym, prawym i wdzięcznym za wszystko co masz w życiu. Bo to stwarza twoje życie i możesz coś z tym zrobić. A dla chcącego nie ma nic trudnego. Chyba, że nie chcesz być zdrowy, w kondycji, w dostatku i szczęśliwy. A to przepraszam.

PS. Bo, co z oczu to z serca!

______
#ZSerca