Najtrudniej poznać samego siebie

Co z tą marihuaną?

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

W wielu zakątkach globu, a także u nas, trwa narkotykowa wojna przeciwko marihuanie. Zadać należy w tym miejscu pytanie, w jaki sposób długotrwałe używanie marihuany wpływa na ludzki mózg? O alkoholu wiemy sporo i mimo wielu dowodów na to, że długotrwałe stosowanie go jest niebezpieczne i degraduje zarówno nasz organizm jak i mózg, prowadząc do śmierci, alkohol nadal jest w łaskach. O marihuanie wiemy obecnie równie dużo, wiemy o jej licznych wspaniałych właściwościach medycznych, a w szczególności o zabijaniu komórek nowotworowych, odbudowywaniu komórek nie tylko mózgu i niesamowitym działaniu antydepresyjnym.

Co z tą marihuaną?

Co z tą marihuanąJak zwykle na pomoc śpieszą naukowcy, tym razem z University of Texas, którzy opublikowali swoje badania dotyczące długoterminowych skutków w mózgu używania marihuany, obalając jednocześnie mit, że używanie marihuany obniża iloraz inteligencji. Badania wykazały, że im wcześniej zaczniemy regularne stosowanie marihuany, tym większą strukturalność i funkcjonalność łączności w mózgu uzyskamy. Badania dały dowód również na zmniejszoną ilość istoty szarej u długotrwałych /wieloletnich/ użytkowników. Ta zaś jest regionem mózgu związanym z uzależnieniem. A to oznacza, że marihuana w żaden sposób nie uzależnia, natomiast fenomenalnie leczy.

Nowsze badanie kontrolne opublikowano w Journal of Neuroscience i nie wykazało ono istotnych różnic w strukturze mózgu związanych z codzienną lub okazyjną /rekreacyjną/ konsumpcją marihuany. Znaczy to ni mniej ni więcej, że to co oferuje nam system jest nie dosyć, że błędne, to jeszcze działa na naszą niekorzyść, bo marihuana poprawia zarówno działalność naszych mózgów, odbudowuje szare komórki i synapsy w całym ciele, jak i z powodzeniem leczy wielką ilość schorzeń i chorób, wydawać by się mogło – śmiertelnych. I jeszcze jeden argument za, o którym się zupełnie nie pisze, a mianowicie marihuana bardzo podnosi świadomość, a co za tym idzie wspiera rozwój świadomości, tak dla nas istotny.

Kanabinoidy, które są naturalną, acz śladową częścią organizmu i ku naszemu zaskoczeniu są też składową mleka matki, faktycznie wspierają wzrost i odrastanie komórek mózgu /neurogenezę/ nawet u dorosłych, którzy to czy owo zdążyli już sobie zepsuć. Dlaczego zatem marihuana nadal pozostaje nielegalna, zwłaszcza u nas i dlaczego także nie bierze się pod uwagę najnowszych badań, które pieją peany na temat jej użyteczności i powrotu organizmu ludzkiego i nie tylko do zdrowia?

Niestrudzenie będę przekazywał Państwu wieści na temat marihuany, jak również będę nadal informował Państwa w tym temacie.

PS. Jeśli czegoś nie wolno, a się bardzo chce, to można. 😀
I pamiętajcie, w Polsce na razie jest nielegalna!

________
#Marihuana

najnowsze z oświecenie

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości – każdy z nas posiada własną mądrość i inteligencję.
Kto nas kontroluje

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje? Rozwój świadomości zaczyna się od tematu kontroli i w
Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory – podobnież czas nas uczy pogody. Aby wzrosnąć
Jak rozumieć świadomość

Jak rozumieć świadomość

Jak rozumieć świadomość? Ciekawą rozmowę ostatnio przeszedłem, bo zdaje mi się zmieniłem
Translate »
idź do góry