Najtrudniej poznać samego siebie

Co z tą marihuaną

Co z tą marihuaną?

w zdrowotnie/oświecenie/prawdziwie

Co z tą marihuaną? W wielu zakątkach globu, a także u nas, trwa narkotykowa wojna przeciwko marihuanie. Zadać należy w tym miejscu pytanie, w jaki sposób długotrwałe używanie marihuany wpływa na ludzki mózg? O alkoholu wiemy sporo i mimo wielu dowodów na to, że długotrwałe stosowanie go jest niebezpieczne i degraduje zarówno nasz organizm jak i mózg, prowadząc do śmierci, alkohol nadal jest w łaskach. O marihuanie wiemy obecnie równie dużo, wiemy o jej licznych wspaniałych właściwościach medycznych, a w szczególności o zabijaniu komórek nowotworowych, odbudowywaniu komórek nie tylko mózgu i niesamowitym działaniu antydepresyjnym.

Co z tą marihuaną

Co z tą marihuaną?

Jak zwykle na pomoc śpieszą naukowcy, tym razem z University of Texas, którzy opublikowali swoje badania dotyczące długoterminowych skutków w mózgu używania marihuany, obalając jednocześnie mit, że używanie marihuany obniża iloraz inteligencji. Badania wykazały, że im wcześniej zaczniemy regularne stosowanie marihuany, tym większą strukturalność i funkcjonalność łączności w mózgu uzyskamy. Badania dały dowód również na zmniejszoną ilość istoty szarej u długotrwałych /wieloletnich/ użytkowników. Ta zaś jest regionem mózgu związanym z uzależnieniem. A to oznacza, że marihuana w żaden sposób nie uzależnia, natomiast fenomenalnie leczy.

Nowsze badanie kontrolne opublikowano w Journal of Neuroscience i nie wykazało ono istotnych różnic w strukturze mózgu. Róznic związanych z codzienną lub okazyjną /rekreacyjną/ konsumpcją marihuany. Znaczy to ni mniej ni więcej, że to co oferuje nam system jest nie dosyć, że błędne, to jeszcze działa na naszą niekorzyść. A marihuana poprawia zarówno działalność naszych mózgów, odbudowuje szare komórki i synapsy w całym ciele. Z powodzeniem leczy wielką ilość schorzeń i chorób, wydawać by się mogło – śmiertelnych. I jeszcze jeden argument za, o którym się zupełnie nie pisze. Mianowicie marihuana bardzo podnosi świadomość, a co za tym idzie wspiera rozwój świadomości, tak dla nas istotny.

Co z tą marihuaną – Podsumowanie:

Kanabinoidy, które są naturalną, acz śladową częścią organizmu i ku naszemu zaskoczeniu są też składową mleka matki. Faktycznie wspierają wzrost i odrastanie komórek mózgu /neurogenezę/ nawet u dorosłych, którzy to czy owo zdążyli już sobie zepsuć. Dlaczego zatem marihuana nadal pozostaje nielegalna, zwłaszcza u nas w Polsce? I dlaczego także nie bierze się pod uwagę najnowszych badań, które pieją peany na temat jej użyteczności i powrotu organizmu ludzkiego i nie tylko do zdrowia?

Niestrudzenie będę przekazywał Państwu wieści na temat marihuany, jak również będę nadal informował Państwa w tym temacie.

PS. Jeśli czegoś nie wolno, a się bardzo chce, to można. 😀
I pamiętajcie, w Polsce na razie jest nielegalna!

________
#Marihuana

najnowsze z zdrowotnie

Różne typy świadomości

Różne typy świadomości

Różne typy świadomości. Samoświadomość obejmuje bycie świadomym różnych aspektów siebie, w tym
12 korzyści z medytacji

12 korzyści z medytacji

12 korzyści z medytacji. Medytacja to zagłębianie się w myślach, rozważanie, namysł.
Translate »
idź do góry