Najtrudniej poznać samego siebie

co z tą pomocą

Co z tą pomocą?

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Trwa burzliwa dyskusja, kłótnie, przepychanki, bo każdy wszak wie najlepiej – czy pomagać, jak pomagać i komu pomagać. Bo większość z nas jednak ma taką potrzebę. Nazywamy to dobroczynnością. Zatem..

co z tą pomocą?

co z tą pomocą

Otóż sprawa jest prosta – incognito możesz pomagać komu chcesz. Natomiast jawnie sprawa jest ciut złożona. Otóż na taką jawną pomoc, obiekt pomocy musi być świadom pomocy, zaakceptować i przyjąć pomoc. Rzecz w tym, że już nie rozważamy tutaj pomocy jako takiej dobroczynności, a energetycznie. A w zasadzie wymiany energetycznej.

Być może człowiek już ukształtowany musi doświadczać wszystkiego czego doświadcza, aby zrozumieć, przepracować swoje zadania, by pójść dalej..? Nauka /fizyka kwantowa/ udowodniła już Boga /w sensie energetycznej świadomości/. Udowodniła już, że świadomość nie umiera, czyli krótko – wracamy do kreacji tak czy inaczej. Śmierć nie jest końcem.

Jako przykład niech posłuży mi Keanu Reeves /53/, osoba światła, krocząca drogą rozwoju. Jest jednocześnie najbardziej skromnym i najmilszym gwiazdorem Hollywood. Jest też moim wzorcem osobowości. Dlaczego?

Ten aktor znany z filmów Na fali, Speed, Johnny Mnemonic, Adwokat diabła, Matrix, Constantine, 47 roninów, Johny Wick /to tylko niektóre/, jest naprawdę wyjątkowym człowiekiem. Pięknym i godnym naśladowania.

Mało kto wie, bo i nie jest to publikowane, że Keanu Reeves pro bono i bez rozgłosu prowadzi prywatną fundację charytatywną. Ta zaś finansuje badania nad rakiem, szpitale dziecięce i wiele innych. Jest również muzykiem i grał w zespole Dogstar /alternatywny grunge rock/ jako basista.

Siostra Keanu, Kim i jej choroba, natchnęły go do założenia fundacji pomocowej i większe świadome otwarcie się. Mimo iż na początku istnienia fundacji robił w niej wszystko, absolutnie nie chciał sygnować jej swoim bardzo znanym nazwiskiem. Pozostało tak do dzisiaj.

Keanu znany jest z wspierania dzieł charytatywnych. Wspierał bardzo wiele fundacji i organizacji charytatywnych, zanim założył “swoją”. SickKids Foundation, Kids i PETA – to niektóre z nich. Keanu jest cichym bohaterem dzięki hojności i ciągłemu oddawaniu się społeczności.

podsumowanie 😀

PS. Zatem nie peleryna czyni z ciebie bohatera.

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry