Najtrudniej poznać samego siebie

Co z tą szyszynką

Co z tą szyszynką

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Co z tą szyszynką? To jeden z gruczołów wydzielania wewnętrznego, leżący pomiędzy wzgórkami górnymi blaszki pokrywy mózgu. Gruczoł znajduje się w zagłębieniu, pod blaszką czworaczą, kontaktując się z kresomózgowiem szypułą szyszynki. Ma stosunkowo niewielkie rozmiary – długość 5–8 mm, a szerokość 3–5 mm. Komórki szyszynki – pinealocyty – produkują tzw. hormon snu, czyli melatoninę. Melatonina i jej pochodne metabolity są wydzielane do płynu mózgowo-rdzeniowego i do krwi. U ssaków wydzielanie szyszynki kontrolowane jest przez impulsy wysyłane przez siatkówkę oka. Impulsy te są przekazywane przez tylną część podwzgórza, pień mózgu i rdzeń kręgowy do zwoju szyjnego górnego. Neurony tego zwoju kontrolują wydzielanie hormonu przez szyszynkę. Zwana jest też trzecim okiem.

Co z tą szyszynkąCo z tą szyszynką? – Trzecie oko

Szyszynka to gruczoł wielkości grochu w kształcie szyszki, zlokalizowana w mózgu, w pobliżu podwzgórza i przysadki mózgowej. Znana również jako trzecie oko, jest narzędziem osób duchowych i mistyków. Trzecie oko związane jest z klarownością, koncentracją, wyobraźnią i intuicją.

Co z tą szyszynką? – Trzecie oko w biologii

Szyszynka wytwarza melatoninę, która kontroluje rytmy dobowy i rozrodczy. Jest w związku z tym regulatorem czasu /wzorce snu/, ale także ma wpływ na dojrzewanie płciowe. Wpływa na nasz stres i zdolność przystosowawcze. Aktywuje się pod wpływem światła i pełni funkcję regulatora biorytmów ciała. Współdziała z podwzgórzem, odpowiedzialnym za pragnienie, głód, pożądanie i całym zegarem biologicznym, który determinuje proces starzenia.

Co z tą szyszynką? – Znaczenie trzeciego oka

Trzecie oko to brama do psychiki człowieka, ale także do telepatii, jasnowidzenia, świadomych snów i projekcji astralnej. Poprzez nią, gdy rozwijana, następuje oddzielenia jaźni od ducha, przez co istnieje możliwość przekraczania ograniczeń ludzkiego ciała i umysłu.

Co z tą szyszynką? – Jak obudzić trzecie oko?

Zablokowana czakra trzeciego oka prowadzi do zamieszania, niepewności, cynizmu, zazdrości i pesymizmu w życiu. Otwarte zaś pozwala wejść w nas eterycznej energii. Trzecie oko widzi prawdziwy świat – zjednoczoną całość, ponadto wpływa na klarowność, koncentrację, punktualność, błogość, intuicję, nasze zdecydowanie i wgląd ciała. Jest powiązane z świadomym snem, projekcją astralną, jakością snu, zwiększoną wyobraźnią i widzeniem aury.

Co z tą szyszynką? – Zwapnienie, co to?

To powszechne zjawisko, które polega na gromadzeniu się kryształów fosforanu wapnia. Przyczyną tego procesu jest stosowanie fluoru, hormonów, cukru i sztucznych słodzików. Wszelkie promieniowanie np. telefonu, pola elektrycznego i magnetycznego mogą mieć negatywny wpływ na szyszynkę, by przez to ją kontrolować.

Co z tą szyszynką? – Jak zapobiegać zwapnieniu?

  1. Przede wszystkim unikaj fluoru.
  2. Uzupełnij swoją dietę o kakao, czosnek, cytryny, arbuzy, banany, miód, olej kokosowy, nasiona konopi, kolendrę, wodorosty, miód, chlorellę, algi, ocet jabłkowy, zeolit, żeń-szeń, boraks, witamina D3, glinka bentonitowa i chlorofil.
  3. Używaj olejków eterycznych. Lawenda, drzewo sandałowe, kadzidło, pietruszka i sosna oddziaływają na szyszynkę.
  4. Stosuj kąpiele słoneczne. Słońce jest doskonałym źródłem energii, gdyż możesz patrz na słońce podczas pierwszych minut wschodu słońca i ostatnich minut zachodu słońca, aby wzmocnić szyszynkę.
  5. Medytuj i śpiewaj. Intonowanie powoduje rezonans kości czworościanu w nosie, co powoduje stymulację szyszynki.
  6. Współpracuj z kryształami kolorów fioletowego i indygo. Służy to przebudzeniu, zrównoważeniu, wyrównaniu i pielęgnacji trzeciego oka.

Praca nad trzecim okiem, pozwala na otrzymywanie komunikatów i wizji z instrukcjami jak postępować. Podążaj za tym co oferuje intuicja, a siła twojego trzeciego oka będzie rosła, a ty wraz z nią.

PS. Duchowość polega na rozwijaniu wewnętrznych widoków poprzez otwarcie trzeciego oka i oczu serca. – Amit Ray

________
#Szyszynka

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry