Najtrudniej poznać samego siebie

Co z tą szyszynką

Co z tą szyszynką

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Co z tą szyszynką? To jeden z gruczołów wydzielania wewnętrznego, leżący pomiędzy wzgórkami górnymi blaszki pokrywy mózgu. Gruczoł znajduje się w zagłębieniu, pod blaszką czworaczą, kontaktując się z kresomózgowiem szypułą szyszynki. Ma stosunkowo niewielkie rozmiary – długość 5–8 mm, a szerokość 3–5 mm. Komórki szyszynki – pinealocyty – produkują tzw. hormon snu, czyli melatoninę. Melatonina i jej pochodne metabolity są wydzielane do płynu mózgowo-rdzeniowego i do krwi. U ssaków wydzielanie szyszynki kontrolowane jest przez impulsy wysyłane przez siatkówkę oka. Impulsy te są przekazywane przez tylną część podwzgórza, pień mózgu i rdzeń kręgowy do zwoju szyjnego górnego. Neurony tego zwoju kontrolują wydzielanie hormonu przez szyszynkę. Zwana jest też trzecim okiem.

Co z tą szyszynkąCo z tą szyszynką? – Trzecie oko

Szyszynka to gruczoł wielkości grochu w kształcie szyszki, zlokalizowana w mózgu, w pobliżu podwzgórza i przysadki mózgowej. Znana również jako trzecie oko, jest narzędziem osób duchowych i mistyków. Trzecie oko związane jest z klarownością, koncentracją, wyobraźnią i intuicją.

Co z tą szyszynką? – Trzecie oko w biologii

Szyszynka wytwarza melatoninę, która kontroluje rytmy dobowy i rozrodczy. Jest w związku z tym regulatorem czasu /wzorce snu/, ale także ma wpływ na dojrzewanie płciowe. Wpływa na nasz stres i zdolność przystosowawcze. Aktywuje się pod wpływem światła i pełni funkcję regulatora biorytmów ciała. Współdziała z podwzgórzem, odpowiedzialnym za pragnienie, głód, pożądanie i całym zegarem biologicznym, który determinuje proces starzenia.

Co z tą szyszynką? – Znaczenie trzeciego oka

Trzecie oko to brama do psychiki człowieka, ale także do telepatii, jasnowidzenia, świadomych snów i projekcji astralnej. Poprzez nią, gdy rozwijana, następuje oddzielenia jaźni od ducha, przez co istnieje możliwość przekraczania ograniczeń ludzkiego ciała i umysłu.

Co z tą szyszynką? – Jak obudzić trzecie oko?

Zablokowana czakra trzeciego oka prowadzi do zamieszania, niepewności, cynizmu, zazdrości i pesymizmu w życiu. Otwarte zaś pozwala wejść w nas eterycznej energii. Trzecie oko widzi prawdziwy świat – zjednoczoną całość, ponadto wpływa na klarowność, koncentrację, punktualność, błogość, intuicję, nasze zdecydowanie i wgląd ciała. Jest powiązane z świadomym snem, projekcją astralną, jakością snu, zwiększoną wyobraźnią i widzeniem aury.

Co z tą szyszynką? – Zwapnienie, co to?

To powszechne zjawisko, które polega na gromadzeniu się kryształów fosforanu wapnia. Przyczyną tego procesu jest stosowanie fluoru, hormonów, cukru i sztucznych słodzików. Wszelkie promieniowanie np. telefonu, pola elektrycznego i magnetycznego mogą mieć negatywny wpływ na szyszynkę, by przez to ją kontrolować.

Co z tą szyszynką? – Jak zapobiegać zwapnieniu?

  1. Przede wszystkim unikaj fluoru.
  2. Uzupełnij swoją dietę o kakao, czosnek, cytryny, arbuzy, banany, miód, olej kokosowy, nasiona konopi, kolendrę, wodorosty, miód, chlorellę, algi, ocet jabłkowy, zeolit, żeń-szeń, boraks, witamina D3, glinka bentonitowa i chlorofil.
  3. Używaj olejków eterycznych. Lawenda, drzewo sandałowe, kadzidło, pietruszka i sosna oddziaływają na szyszynkę.
  4. Stosuj kąpiele słoneczne. Słońce jest doskonałym źródłem energii, gdyż możesz patrz na słońce podczas pierwszych minut wschodu słońca i ostatnich minut zachodu słońca, aby wzmocnić szyszynkę.
  5. Medytuj i śpiewaj. Intonowanie powoduje rezonans kości czworościanu w nosie, co powoduje stymulację szyszynki.
  6. Współpracuj z kryształami kolorów fioletowego i indygo. Służy to przebudzeniu, zrównoważeniu, wyrównaniu i pielęgnacji trzeciego oka.

Praca nad trzecim okiem, pozwala na otrzymywanie komunikatów i wizji z instrukcjami jak postępować. Podążaj za tym co oferuje intuicja, a siła twojego trzeciego oka będzie rosła, a ty wraz z nią.

PS. Duchowość polega na rozwijaniu wewnętrznych widoków poprzez otwarcie trzeciego oka i oczu serca. – Amit Ray

________
#Szyszynka

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry