Najtrudniej poznać samego siebie

co zostało rozdzielone

To co zostało rozdzielone

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Nie było by żadnych kłopotów ze zrozumieniem siebie, gdyby nie fakt, że żyjemy w schizofrenicznym świecie, ciągłej pogoni informacyjnej, nie rozumiejąc ni w ząb z tego, co wokół nas się dzieje. I nieustannie myślimy o tym, …

co zostało rozdzielone.

co zostało rozdzielone

Nieustannie też bronimy swoich racji, swojego zdania, swojej pozycji, jakby to cokolwiek znaczyło. Wywyższamy się pseudo wiedzą, doświadczeniami, jakby miały one jakieś znaczenie. Mają, o tyle, ile wnoszą, nic ponad to.

Otóż nic z tego, co sobie myślimy, nie ma znaczenia. Myśli to … siedlisko tzw. zła. Dlaczego? Bo bez myśli nic złego się nie wydarza. Bo gdy brak myśli, pojawia się głos serca. I najważniejsze – nasze myśli są błędne, bo wysnute na podstawie błędnych założeń. A te od zarania są błędne.

Bo bez myśli nie cierpisz, nie roztrząsasz, nie wałkujesz, nie bzdurzysz i przede wszystkim nie wymyślasz, czyli konfabulujesz. Nie czujesz też bez myśli, bo nie myślisz, że cię coś boli i że jesteś nieszczęśliwy.

Okazuje się, że wszystkie nasze choroby wywodzą się z myśli. Zatem wszyscy jesteśmy niespełna rozumu skoro chorujemy, cierpimy, zamiast żyć i się cieszyć. Tworzymy nieustannie swoje życie, takie jakie ono jest, zamiast takie jakie chcemy aby było.

Zatem, kto tworzy, to nasze życie. My? Czy ktoś za nas? Skoro każdy chce być kochany i szczęśliwy, to dlaczego większość cierpi? Ano dla tego, że żyjemy w schizofrenicznym świecie. Wspomnieć tu muszę o Jacku Kardaszewskim od znajomości z którym dostrzegłem tą schizofrenię życia.

Ale schizofrenia życia nie wynika z obiektywnej przyczyny, że ktoś, lub coś nam kazało cierpieć, zmusiło nas do tego, rozkazało. Nie ma tak łatwo. To my sami, nieustannie popadając w myśli, popadamy w cierpienie. Bo rozmyślamy. A o czym? O tym co było? A co przeoczamy? To co jest – czyli życie.

Tu nie ma o czym rozmyślać. Jest tu i teraz, jest życie, jest robota, są cele, marzenia, jest swada i zachłanność, ale życia, nie dostatku, bo dostatku nie zabierzesz wszędzie, a wspomnienia tak, miłość tak, radość tak, spełnienie tak. To jest to, czego chcesz – więc żyj, a nie kłam, że cierpisz, bo nie cierpiałbyś gdybyś nie chciał.

PS. Bujać to my, nie nas 🙂

ostatnie z oświecenie

rośliny czują

Czy rośliny czują?

To zasadniczo retoryczne pytanie, bo każdy kto miał do czynienia z hodowlą
fizyka kwantowa

Fizyka kwantowa a umysł

Współcześni naukowcy sądzą, że rozumieją, czym jest świadomość, lub że jest to
eft

EFT to nie Extra Terrestrial

EFT – czyli Emotional freedom technique /Technika wolności emocjonalnej/ to alternatywne leczenie
pewność siebie

Pewność siebie

Pewność siebie Kilka wskazówek, jak podnieść niską samoocenę Każdy człowiek ma poczucie
Translate »
idź do góry