Co zrobić, gdy nie chce się nic robić?

Co zrobić, gdy nie chce się nic robić?

w różne

Co zrobić, gdy nie chce się nic robić? Zabawne pytanie i jeszcze fajniejsza odpowiedź. Czasem nie masz ochoty na nic, często naprawdę nie chcesz nic robić. Nie brzmi to dobrze, a wręcz negatywnie. „Nie chce mi się nic robić”. Odczuwanie tego od czasu do czasu jest całkowicie naturalne, zwłaszcza w okresach stresu lub gdy jesteśmy zajęci. Gdy nadchodzi apatia, zmniejsza się przyjemność z rzeczy, które zwykle lubimy. Ale gdy ten stan się utrzymuje, może to oznaczać coś poważniejszego z naszym stanem zdrowia. Można jednak przeciwdziałać tym stanom stosując pewne sprawdzone rady.

Co zrobić, gdy nie chce się nic robić?Co zrobić, gdy nie chce się nic robić? – Obserwacja:

Niechęć do działania jest sposobem, w jaki nasz umysł i ciało wymuszają przerwę. Gdy przekraczamy własne granice, zasygnalizowana potrzeba dotycząca odpoczynku pomaga nam uniknąć wypalenia. Zadziałać powinna samoopieka i wdzięczność. Doceńmy wówczas to co robimy i pozwólmy na chwilę przestoju. Drzemka może być fajnym rozwiązaniem. Jeśli nie, to czytanie książki pod ulubionym kocem lub zabawa ze zwierzakami. Taka przerwa pomaga naładować się psychicznie i fizycznie, myśleć jaśniej i działać lepiej, uniknąć błędów, zapobiegać wypaleniu etc. Przerwa wpływa korzystnie nie tylko na nas, ale także na osoby wokół nas.

Co zrobić, gdy nie chce się nic robić? – Rozważania:

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a często pomaga zresetować nastrój. Można też po prostu spacerować w otoczeniu zieleni. Kolory zróżnicowanej zieleni od tysiącleci działają na nas kojąco. To zaś zmniejsza ryzyko różnych chorób, pozwala radzić sobie z lękiem i depresją, zwiększa siły, koordynację i elastyczność, wzmacnia układ odpornościowy, poprawia nastrój i samopoczucie emocjonalne. Wystarczy usiąść na ławce, a samo spędzanie czasu na łonie natury może przynieść korzyści. Zmiana środowiska pomaga w motywacji.

Pisanie pomaga uporządkować emocje. Zadaj sobie pytania czy czujesz niepokój, zmartwienie lub zdenerwowanie, czy złość lub frustrację, czy jesteś smutny lub samotny, beznadziejny, oderwany lub odłączony od siebie. Każda z powyższych emocji może zaprzątać twoją głowę i utrudniać myślenie o robieniu czegokolwiek innego. Spróbuj połączyć niektóre z tych emocji z konkretnymi przyczynami. Zorientuj się, co kryje się za tymi emocjami. To pomoże znaleźć potencjalne rozwiązania lub zaakceptować fakt, że pewne rzeczy są poza twoją kontrolą. Dziennik pozytywnego myślenia to ćwiczenie oparte na emocjach, które zachęca ludzi do skupienia się na dobrych rzeczach, które im się przydarzyły.

Co zrobić, gdy nie chce się nic robić? – Podsumowanie:

Jeśli się martwisz, pomocne są książki na temat samopomocy lub terapii. Jeśli czujesz, że brakuje ci energii na czytanie, rozważ audiobook. Audiobooki to świetny sposób na naukę, gdyż pozwalają cieszyć się książką podczas dowolnego działania. Niechęć do robienia czegokolwiek nie oznacza, że ​​masz depresję, ale bywa że tak jest. Jesteś najlepszym arbitrem własnych potrzeb. Czasami nic nie robienie jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. I to jest OK. Po prostu uważaj. Użyj wszelkiej pomocy w rozważeniu niechęci i postaraj się odkryć przyczynę. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, gdy rozważasz i przemyśliwujesz. Ale jeśli nie robisz nic, marnujesz swoje życie i będziesz tego żałował. Będzie po prostu coraz gorzej, aż do apatii. Pozostanie w stanie apatii wyzwala smutek i cierpienie, gdyż człowiek musi czuć nawet małe zwycięstwa, aby działać. Wyzwala także inne przykre dolegliwości typu alkoholizm, uzależnienia, zwątpienie, a bywa że i rozpacz, a poprzez nią chorobę czy śmierć.

PS. Człowiek podąża, zaś gdy się zatrzymuje – cofa się, gdyż świat jednak podąża. – August Witti

___________
#NicNierobienie