Czy jesteś lunatykiem?

Czy jesteś lunatykiem?

w prawdziwie/świadomie

Czy jesteś lunatykiem? Każdy powinien zadać sobie te pytania: “Czy mam określony kierunek swojego życia? Jakie są moje życiowe cele? Czy mam marzenia o swoim życiu, karierze, zdrowiu, relacjach, bogactwie i duchowości? Realizuję te swoje obrane cele? Czy pamiętam o nich? Potrafię być ambitny i konsekwentnie dążyć do celu, czy nie?”. Takie pytania winien postawić sobie człowiek obudzony i znaleźć na nie odpowiedź. Jeżeli nie, to znaczy, że jest lunatykiem.

Czy jesteś lunatykiem?

Czy jesteś lunatykiem? – Obserwacja:

Lunatyk – to człowiek żyjący w stanie nieprzytomności. Otóż bycie świadomym nie polega na tym, że fizycznie nie śpisz. Wiele osób fizycznie nie śpi, a żyje nieświadomie. Nie są w pełni lub w ogóle nie są świadomi tego, np. kim są, po co są, szerszego kontekstu życia, celu w życiu, świadomości szczęścia, miłości, kochania siebie i wybaczania sobie, etc.

Absolutnie nie stawiają sobie żadnych wyzwań, ani też trudnych pytań. Nie przekraczają swojej strefy komfortu, tym samym nie przekraczają swoich granic w ogóle.

Lunatyk wyglądają jak każdy człowiek, jednak jest tylko fizyczną skorupą, bez świadomości. Znasz zapewne ludzi, którzy nie mają celu w swoim życiu? Ludzie, którzy żyją z dnia na dzień, nie myślą o przyszłości, nie mają pragnień, ambicji, pasji.

Ludzie ci nie są w stanie powiedzieć po co żyją, w jakim celu? Co dzień biegają wokół, wykonując różne zwykłe czynności. Praca, dom, zabawa, impreza, spanie i jedzenie. Nic co nie ma związku z życiem w większej skali. Ich życie jest jakie jest. Bezcelowe. To własnie lunatykowanie.

Czy jesteś lunatykiem? – Podsumowanie:

8 cech na które należy uważać.

1. Brak świadomości większego obrazu

Czym jest życie? Czy życie to szkoła / praca, powrót do domu, jedzenie, spanie i dobra zabawa? Czy coś innego?

Bo życie jest czymś więcej niż to, co widzisz. To większy świat, poza tobą, pracą, rodziną, przyjaciółmi i religią. Lunatycy nie są świadomi życia w większej skali rzeczy. Nie dostrzegają niczego poza codziennością i jej prozą.

2. Brak prawdziwych celów życia

Czy masz cel w życiu? Jest to cel główny i cele poboczne? Czy masz wizję tego, jakie będzie twoje życie za jakiś czas?

Lunatycy nie są świadomi swojego celu w życiu. Bywa, że mają szkicowe cele, którymi zostali zainfekowani w pewnym momencie życia. Niektórzy mają wyobrażenie o celach i marzeniach, ale odkładają je, aby realizować to, czego oczekują od nich inni.

3. Życie na autopilocie

Lunatycy przeżywają swoje życie na autopilocie, powtarzając codziennie te same czynności bez świadomości. Pracują w dni powszednie, czekając na weekend, gdzie ładują akumulatory na kolejny lunatyczny tydzień. Tak z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok.

4. Bezcelowość życia

Lunatycy nie wykonują planowanych ruchów, zaś luki w życiu wypełniają przypadkowymi czynnościami. Na ogół są to uzależnienia: gry, imprezy, jedzenie, oglądanie telewizji, surfowanie po Internecie, zakupy i nieustanne narzekanie.

5. Pasywna postawa życia

Lunatycy mają pasywną postawę życiową. Czują się uwięzieni i niezadowoleni z tego, gdzie się znajdują /relacje, praca, pozycja, zamożność/. Pozostają pasywni, gdyż nie widzą wyjścia z sytuacji. Dosyć często są przekonani, że to, co robią, jest tylko czasowe, chwilowe. Unikają konfliktów i wszelkich problemów, dosyć często udając, że ich nie ma.

6. Brak czasu

Lunatycy są często zajęci przez cały czas i często narzekają na brak czasu. Nie zdają sobie sprawy, że to oni postawili się na pierwszym miejscu /egocentryzm/. Przez to nie znają miejsca, do którego “czas” się udał. Stosują wymówkę “następnym razem się uda”. Ten następny raz nie przychodzi, a zresztą jest już “za późno”, aby pracować nad swoimi celami.

7. Brak świadomości myśli i emocji

W naszym ludzkim umyśle codziennie pojawia się 60 000 myśli? To myśli dominują każdego dnia w umyśle? Narastają. Lunatycy mają zaśmiecone umysły trywiałami i niskimi emocjami.

8. Brak motywacji i ambicji

To brak motywacji i ambicji powoduje, że lunatycy śpią. Żyją bez celu, bez pasji, po prostu dlatego, że tu są. Spełniają oczekiwania innych i dla nich się poświęcają. Bywa, że mają jakieś tam osobiste cele i marzenia, ale ignorują je, bo najpierw muszą “coś zrobić”.

PS. Tym wariatkowem rządzą lunatycy

Tags: