Najtrudniej poznać samego siebie

Czy trzeba mieć cele?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czy trzeba mieć cele w życiu? Warto je mieć, chociażby dla tego, że dają one powód, aby wstać rano, albo w ogóle. Sprawiają, że czujemy się żywi, energiczni i działamy. Mając cele, nasze życie jest ciekawe, fascynujące i pełne przygód. Nie muszą to być wielkie cele. Liczą się nawet te małe, gdyż to one sprawiają, że działamy, a nie jesteśmy bierni. Trzeba jednak pamiętać, że nie samo osiągnięcie celu jest ważne, ale droga do niego. Bądź cierpliwy przy osiąganiu celu i zapomnij o wszystkim innym. To podróż, więc ciesz się podróżą. Widok w miejscu docelowym jest nie mniej ważny niż krajobrazy po drodze. W drodze do celu wykorzystuj kreatywność i zdobyte umiejętności. Działasz, pokonujesz przeszkody i stajesz się mądrzejszy.

Czy trzeba mieć cele?Czy trzeba mieć cele? – Obserwacja:

Spotykamy nowych ludzi i stawiamy czoła trudnym sytuacjom. To zaś sprawia, że ​​życie jest interesujące, a każdy dzień wspaniały. Dowiedz się, jak zamanifestować i osiągnąć wszystko, czego chcesz! Odkryj prawo przyciągania. Zrozum, że ważność celu nie tkwi w samym celu, ale w spełnianiu marzeń. Cel nadaje sens życiu, a życie przestaje być nudne. Jest to ważne nie tylko dla ludzi młodych, ale także dla osób starszych. Aktywnym można być do końca. Przyjmij każdą zmianę i poweźmij nowy cel. To zaś sprawi, że będziesz zajęty, a co za tym idzie, pełen energii i szczęścia. W celowości życia chodzi o wyrażanie energii wszechświata poprzez ciebie. Cele sprawiają, że rozwijasz się i czujesz, że żyjesz. Dlatego są tak ważne w życiu.

Cele są istotne, podobnież jak życie, radość, miłość, spokój i pokój. Jeśli nie uzyskasz rezultatów, które wyznaczał cel, zaakceptuj sytuację. Nie ponoś porażki, gdyż działałeś i podobał ci się ten proces, a po nim stałeś się mądrzejszy. Cele nie powinny tyczyć pieniędzy, majątku, awansu i dobrej pracy. Skupienie się tylko na tym znacznie ogranicza. Zaś gdy cel już zostanie osiągnięty, powinno się nim nacieszyć i radować jego owocami. Celem może być także życie duchowe. Zagłębienie się w medytację, obudzenie świadomości i osiągnięcie duchowych wyżyn. Samodoskonalenie, przezwyciężanie negatywnych nawyków i budowanie nowych, pozytywnych to również cele. Znalezienie miłości, rodzina, dzieci to również cele. Ale budowanie lepszego społeczeństwa, uczenie cierpliwości, tolerancji i życzliwości to cele wzniosłe i nadrzędne.

Czy trzeba mieć cele? – Podsumowanie:

Podążać należy za swoimi celami, ale nie popadać w obsesję. Jeśli przestały one być ważne, można się od nich odciąć. Istotne jest, aby skupić się na swoich celach i nie rozpraszać energii. Trzeba jednak znaleźć czas dla siebie, rodziny, na ćwiczenia i codzienne życie. Większe z nich nie czynią człowieka mądrzejszym, szczęśliwszym, silniejszym, ważniejszym. Sam cel powoduje zmianę, a ta zmiana zawsze przynosi spełnienie. Wybierz jakiś, aby osiągnąć to, czego naprawdę pragniesz. Mają ci towarzyszyć w życiu, bo po coś żyjesz. A mając je, posiadasz energię, zapał i poczucie, że wreszcie żyjesz.

PS. Celem życia jest rozwój siebie w całości. – August Witti

____
#Cel

Tags:

najnowsze z prawdziwie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy? Źródłem cierpienia jest przywiązanie. Wszyscy cierpią. To część ludzkiej kondycji.
Świadoma opinia

Świadoma opinia

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się
Translate »
idź do góry